01 март 2019 29

Препарат Розарт: інструкція по застосуванню і відгуки

Зайва вага завжди приносить чимало проблем і може стати причиною багатьох захворювань органів.

Крім цього, в організмі відбувається порушення обміну речовин, погіршується травлення і підвищується холестерин, все це спричиняє серйозні наслідки.

Найчастіше лікарі призначають прийом препарату Розарт. Це засіб слід приймати лише за показаннями лікаря і після повного обстеження. Ні в якому разі не варто займатися самолікуванням.

Іноді прийом медикаментозних препаратів для схуднення може викликати великі неприємності зі здоров'ям аж до летального результату. Перед тим як почати прийом цього засобу, обов'язково ознайомтеся з його повною характеристикою та інструкцією.

Опис препарату Розарт

Розарт є гіполіпідемічним лікарським засобом, що надає переважна вплив на групи статинів. Цей препарат належить до групи засобів, що роблять вплив на метаболізм холестерину і тригліцеридів.

Ці препарати на сьогоднішній день є основою профілактичного лікування хвороб кардіоваскулярного типу, які викликані атеросклерозом.

До медикаментозних препаратів першої лінії відносяться інгібітори 3-гідрокси-3-метилглутарил-коензим А-редуктази, а також їх називають статинами.

При дотриманні помірних доз, можна за допомогою цих препаратів привести в норму надлишок загального та «поганого» холестерину в крові.

Крім цього, вони знижують рівень атерогенних тригліцеридів у складі плазми крові, і тим часом підвищують рівень позитивного холестерину – ліпопротеїни з високою щільністю.

Склад і форма випуску

Одна таблетка препарату Розарт складається з наступних компонентів:

 1. Активна речовина – розувостатин. Його зміст може бути – 5, 10, 20 і 40 мг;
 2. Допоміжні компоненти – целюлоза микрокристаллическом вигляді, тип 102, кросповідон, тип А, кальцію гідрофосфат дигідрат, лактоза моногідрат, магнію стеарат;
 3. До складу оболонки у вигляді плівкового покриття входить гіпромелоза, титану діоксид, лактоза моногідрат, макрагол-3350, триацетин.

Випускається у вигляді таблеток з розчинною оболонкою. В одній упаковці буває 30 або 90 штук таблеток.

Показання до застосування

Розарт призначається при наступних показаннях:

 • При первинній гіперхолестеринемії. Також призначається під час гетерозиготною спадковою гіперхолестеринемії або змішаній (комбінованій) гіперліпідемії;
 • Рекомендується у вигляді додаткового засобу до дієт та іншим заходам немедикаментозного характеру – фізичне навантаження, зниження маси тіла;
 • Під час гомозиготною форми спадкової гіперхолестеринемії у випадках, коли дієтотерапії не надає належного ефекту. А також під час інших лікувальних заходів, що спрямовані на зниження рівня концентрації ліпідів;
 • При гіпертригліцеридемії у вигляді доповнення до дієти;
 • Призначають для зниження прогресування атеросклерозу у вигляді доповнення до дієтичного харчування пацієнтам, яким рекомендовано терапевтичне лікування для зниження рівня концентрації загального холестерину і холестерину-ЛПНЩ;
 • Під час первинного профілактичного лікування основних патологій судин і серця, інсульт, інфаркт, артеріальна реваскуляризація;
 • Рекомендовано дорослим пацієнтам без ознак ішемічного захворювання серця, але з високим ризиком його розвитку. Жінкам у віці старше 60 років, чоловікам старше 60 років, у яких спостерігається підвищений рівень концентрації С-реактивного білка, а також при наявності хоча б одного фактору ризику – куріння, артеріальна гіпертензія, низький рівень концентрації холестерину-ЛПНЩ, сімейна схильність до ІХС.
Хочете внести трохи задоволення у вашу дієту? Якщо так — читайте наступну статтю! Читмил — рятівна прийом в боротьбі за ідеальне тіло. Тільки не перестарайтеся!

Чи чули ви про комплекс «Худнемо за тиждень»? Дізнайтеся про нього більше тут. Найцікавіше — які відгуки у людей?

Про те, що представляє з себе препарат Редуксин, як його приймати для схуднення і що думають з цього приводу лікарі, читайте в статті. Удачі!

Протипоказання

Не рекомендовано приймати препарат при таких станах і показаннях:

 1. Важкі патології нирок;
 2. Захворювання печінки;
 3. Міопатія;
 4. Якщо одночасно приймається Циклоспорин;
 5. Жінкам під час вагітності та годування груддю. Препарат чинить серйозний вплив на репродуктивну систему жінок. Тому його не слід приймати жінкам, які не користуються надійними засобами контрацепції. Крім цього Розарт може чинити негативний вплив на плід (холестерин необхідний для повноцінного розвитку дитини);
 6. Дітям до 18 років;
 7. Крім цього, 40 мг таблетки не варто приймати при гіпотиреозі і спільно з алкоголем. Небажано приймати людей монголоїдної раси, а також людям з наявністю сімейного анамнезу м'язових хвороб.

Побічні дії

До побічних ефектів відносяться:

 • Виникнення алергічних реакцій з різною інтенсивністю;
 • Проблеми в діяльності центральної нервової системи – запаморочення, головний біль, астенія;
 • З боку порушення роботи травної системи – нудота, блювання, болі в животі, запори;
 • Може виникнути фарингіт;
 • Підвищення цукру в крові;
 • Виникнення болю в м'язах і суглобах.

Правила прийому і дозування

Розглянемо інструкцію щодо застосування медикаментозного засобу. Приймати препарат Розарт можна в будь-який час дня, незалежно від режиму харчування.

Зазвичай, спільно з прийомом цього кошти, лікар прописує дієту, яка складається з продуктів з низьким вмістом холестерину. Ця дієта дотримується протягом усього курсу лікування.

Перший прийом препарату починають з дозування 5-10 мг. Приймати його слід 1 раз на добу. Після обстеження, дозування збільшується, але не раніше ніж через місяць.

Максимальна доза становить 40 мг. Через 2-4 тижні після підвищення прийнятої дози проводиться біохімічний аналіз крові, який допоможе скоректувати дозу подальшого прийому.

Взаємодія з іншими ліками

Варто виділити основні препарати, з якими приймати Розарт потрібно з особливою обережністю:

 1. Циклоспорин. Це засіб викликає стимулювання багаторазового підвищення системної експозиції розувастатина. Пацієнтам, яким призначений прийом Циклоспорину, Розарт слід приймати в мінімальній дозі 5 мг;
 2. Гемофиброзил – призводить до підвищення системної експозиції розувастатина. Бажано Розарт спільно з Гемофоброзилом не приймати. У крайніх випадках дозування Розарта не повинна становити більше 10 мг на день;
 3. Інгібітори протеази. Ці кошти в наступних поєднаннях: лопинавиром/ритонавір і атазанавір/ритонавір, може призвести до збільшення рівня системної експозиції розувастатина до 3 разів. Прийом препарату Розарт не повинен становити більше 10 мг на добу.

Вартість і аналоги

В залежності від кількості таблеток і рівня дозування ціни на препарат різні:

 1. Вартість упаковки № 30 10 мг становить – від 560 рублів;
 2. Вартість упаковки № 30 20 мг – від 750 рублів;
 3. Вартість упаковки №30 40 мг – від 950 рублів;
 4. Ціна упаковки № 90 10 мг – 1300 рублів;
 5. Ціна упаковки № 90 20 мг – 1650 рублів;
 6. Ціна упаковки № 90 40 мг – 1950 рублів.

Аналоги:

 • Акорта;
 • Крестор;
 • Розувастатин;
 • Розукард;
 • Розулип;
 • Мертенил;
 • Роксер.

Відгуки про ліки Розарт

Лікар-ендокринолог прописав приймати препарат Розарт, тому що у мене спостерігався підвищений холестерин. Після 3 місяців помітила поліпшення. Лікар знову провів обстеження і холестерин зменшився, але все одно перевищував норму. Призначив спільно з прийомом препарату дотримуватися дієти. Протягом 3 місяців лікування холестерин нормалізувався, стан покращився.

Людмила, Мелітополь

У мене постійно був підвищений холестерин в крові, через це були проблеми зі здоров'ям. Лікар після обстеження призначив прийом препарату Розарт, на момент прийому рівень холестерину у мене становив 7,6. Після прийому я помітила болі в спині, а також біля мене сильно знизився цукор в крові. Звичайно, мені цей препарат допоміг нормалізувати холестерин в крові, але все-таки у нього дуже багато побічних ефектів.

Світлана, Калінінград

Після обстеження з'ясувалося, що у мене високий рівень «поганого» холестерину. Лікар відразу ж призначив Розарт, на момент початку прийому рівень холестерину становив 7,4. Після 3 місяців прийому холестерин нормалізувався до 4. Однак цей засіб має надто багато побічних ефектів, тому наступного разу я його приймати не буду.

Олександр, Кострома

Препарат Розарт не відповідає всім заявленим вимогам GMP. На мій погляд, це засіб володіє низькою якістю, крім цього, у нього надто багато побічних ефектів, які доведені на практиці. Хотілося б порадити колегам, щоб вони шукали інші аналоги, які володіють хорошими якостями і не роблять шкідливого впливу на здоров'я!

Лікар-ендокринолог Роман Іванович, Київ

Препарат Розарт, судячи з відгуків, допомагає впоратися з підвищеним холестерином, проте він має багато побічних ефектів.

Тому, перш ніж почати приймати цей засіб, потрібно в обов'язковому порядку пройти повне обстеження, бажано, щоб лікар взяв всі потрібні аналізи.

Тільки після цього можна приступати до лікування за допомогою даного препарату, але починати потрібно з мінімальної дози.

Що ще почитати: