27 апрель 2019 3 220

Червона конюшина в народній медицині: лікувальні властивості і протипоказання

Червона конюшина – це виключно корисне багаторічна рослина, що має безліч народних назв. Лучна конюшина, бджолиний хліб, красноголовка, червона кашка, дятельник і багато інших – все це назви цього яскравого, красивого квітки.

Це близький «родич» лугового конюшини – відмінний медонос, який зовсім не даремно називають «бджолиний конюшина».

Без цієї гарної трави складно уявити літній луг. Витончена рослина з пишними блідо-червоними або навіть ліловими суцвіттями, оточеними потрійними листям.

По центру кожного аркуша існує світлий візерунок, точно копіює його форму. Конюшина краще всього росте на родючому ґрунті, любить відкриту, сонячну місцевість.

Цвіте він безперервно з травня по вересень. Росте повсюдно по всій Європі, в Західній і Північній Азії, північній частині Африки.

Хімічний склад

Цілющі властивості рослини багато в чому зумовлені його хімічним складом. Він виключно багатий ефірними маслами і вітамінами, зокрема групи В, вітаміном А (каротином), вітаміном С (аскорбіновою кислотою), а також мікроелементами.

Рослина багата такими мікроелементами, як магній, кальцій, залізо, селен, калій, хром, фосфор. Це природне джерело жирних амінокислот, таких як стеаринова, пальметиновая і лінолева.

Рослина червоного конюшини також містить такі елементи, як:

  • Вода (більше 70%);
  • Зола;
  • Протеїн;
  • Таніни;
  • Смоли;
  • Безазотисті екстрактивні речовини;
  • Рослинна клітковина;
  • Жири.

У листках рослини містяться саліцилова і кумариновая кислоти, тирозин, ксантин, каротиноїди і флавоноїди.

Лікувальні властивості рослини

Червона конюшина володіє вираженим потогінну, сечогінну, антисептичну, протизапальну та відхаркувальну властивості. Це відмінне сечогінну, жовчогінну, кровоспинну, ранозагоювальну і болезаспокійливий засіб.

Він успішно застосовується при:

  1. Захворюваннях шкіри (екзема, різні дерматити, псоріаз, фурункули);
  2. Захворюваннях шлунка, кишечника або печінки (холецистит, хвороби печінки, коліти, гастрити);
  3. Вірусних хворобах дихальної системи (ангіна, тонзиліт);
  4. Різних порушеннях обміну речовин;
  5. Артритах, васкуліті, біль у м'язах або суглобах (як знеболювальний засіб);
  6. Алопеції (для зміцнення і посилення росту волосся).

Приготований з його квіток чай полегшує стан при пневмонії, бронхіті, коклюші та як допоміжний засіб при лікуванні бронхіальної астми.

Водно-спиртова настоянка конюшини ефективно застосовується при туберкульозі, а сік сирої рослини – при лікуванні неглибоких ран, саден, порізів.

Це відмінне загальнозміцнюючий засіб, особливо ефективне в період відновлення організму після хвороби, а також при анемії і загальному фізичному виснаженні організму.

На відміну від лугового конюшини, він містить велику кількість природних фітоестрогенів. Це дозволяє ефективно використовувати чай, приготований із сушених квіток цієї рослини як допоміжний засіб при лікуванні раку яєчників, мастопатії, запаленні лімфатичних вузлів.

Надзвичайно ефективний як відхаркувальний і полегшує відхід мокроти засіб при бронхітах і пневмонії. Також він часто застосовується як діуретичний засіб, який зменшує набряки при різних захворюваннях нирок або гіпертонії.

Водно-спиртова настоянка листя цієї рослини застосовується як ефективний антисептик при різних інфекціях, а також для обробки саден або порізів.

Протипоказання і побічні дії

Як і будь-який лікарський засіб, відвари, настоянки і будь-які інші ліки на основі цієї рослини мають свої протипоказання і побічні ефекти після застосування.

Перед використанням треба неодмінно проконсультуватися з фахівцем, оскільки «мирна» трава має безліч протипоказань і небажаних ефектів. Використання препаратів червоного конюшини категорично заборонено при:

  • Вагітності;
  • Годування груддю;
  • Варикозі;
  • Тромбозі глибоких вен, трофічних виразках, тромбофлебіті;
  • Перенесені інфаркт або інсульт;
  • Хронічних захворюваннях серця або судин;
  • Эстрогенозависимых формах раку;
  • Розладах шлунка;
  • Каменях у нирках;
  • Жовчнокам'яної хвороби;
  • Будь-яких захворюваннях крові;
  • Алергії.

Не рекомендується використання препаратів червоного конюшини дітям до 7 років.

Використання відварів, настоїв або водно-спиртових настоянок червоного конюшини може спровокувати поява таких побічних ефектів, як запаморочення, нудота, шкірні висипання, головні болі або болі в м'язах.

У жінок червона конюшина може викликати також вагінальні кровотечі.

Оскільки ця рослина має досить протипоказань до застосування, його препарати можна використовувати в поєднанні з такими лікарськими засобами, як:

  1. Протизаплідні, що містять етинілестрадіол і левоноргестрел, а також етинілестрадіол і норетиндрон;
  2. Естрогени у таблетках;
  3. Препарати для лікування печінки, у тому числі печінкові ферменти;
  4. Тамоксифен;
  5. Препарати, що сприяють розрідженню крові (аспірин, плавикс, диклофенак, ібупрофен, варфарин, гепарин та інші).

Перед застосуванням будь-якого з медичних препаратів або лікарських засобів, виготовлених на його основі, слід обов'язково проконсультуватися у лікаря. Це допоможе уникнути можливої появи побічних ефектів.

Народна медицина рецепти на основі червоного конюшини

В народній медицині використовуються всі частини цієї рослини, крім коренів: стебла, листя і квітки в сушеному або сирому вигляді. Широко використовуються такі лікарські форми на основі цього корисного рослини:

  • Водні настої;
  • Відвари (чаї);
  • Водно-спиртові настоянки;
  • Компреси зі свіжого листя.

Виготовляють також Бади та інші лікарські препарати на основі витяжки цього корисного рослини.

Чай

Саме смачне і корисне засіб на основі червоного конюшини – це ароматний чай з її квіток.

Для цього взяти 1 столову ложку подрібнених сухих головок конюшини, залити 1 склянкою окропу. Дати настоятися під кришкою 10 – 15 хвилин.

Пити 3 рази в день після їжі. Ефективно при застуді як сильний тонізуючий засіб.

Водно-спиртова настоянка

1 склянку головок конюшини залити 500 грамами горілки. Настоювати в темному, прохолодному місці 14 днів, після чого процідити.

Приймати по 1 чайній ложці перед їжею 3 рази на день, протягом 6 місяців. Ефективна при інфекційних захворюваннях, а також мастопатії.

Настій

500 грамів сушеного конюшини (листя з квітками) помістити в емальований посуд, залити літром окропу. Настоювати 30 хвилин в темному, прохолодному місці, потім процідити.

Це ефективний засіб при застуді і загальному фізичному виснаженні організму. Пити по ½ склянки 3 рази на день. Їм же можна промивати запалені очі при неинфекционном кон'юнктивіті.

У наступній статті поговоримо про обліписі, вона теж може вам стати в нагоді в домашній аптечці. Обліпиха: корисні властивості і протипоказання. Рекомендуємо зробити закладку!

А тут знаходиться вся необхідна інформація про горобину. Користуйтеся дарами природи собі на благо.

Приготувати швидкий десерт в домашніх умовах можна за допомогою желатину. У цій статті ви знайдете кілька чудових рецептів смачного желе.

Ополіскувач для волосся

Ефективний засіб для росту і зміцнення волосся — це настій червоної конюшини. Для його приготування потрібно заварити в емальованому посуді 300 грамів головок конюшини, заливши їх 1 літром окропу.

Наполягати 10 – 15 хвилин, потім процідити і дати охолонути до кімнатної температури. Настоєм споліскувати волосся після звичайного миття шампунем. Курс лікування становить щонайменше 1 місяць, після чого будуть помітні явні поліпшення.

Застосування рослини в кулінарії та дієтології

Червона конюшина – це цінне дієтичне рослина, що містить велику кількість необхідних для збалансованого раціону вітамінів, мікроелементів, рослинного протеїну та незамінних амінокислот.

Він часто застосовується в дієтичному харчуванні як натуральний спосіб нормалізувати обмін речовин і поліпшити імунітет. Не дивно, що він входить до складу великої кількості біодобавок. Він здатний:

  • Ефективно заповнити недолік поживних речовин;
  • Стимулювати захисні сили організму;
  • Швидко очистити кров від токсинів;
  • Сприяти нормалізації метаболізму;
  • Допомогти при порушеннях сну;
  • Активізувати жировий обмін;
  • Надавати позитивний вплив на травну систему.

У свіжому вигляді з молодих листя і соковитих стебел червоного конюшини можна приготувати масу смачних салатів. Вони відмінно урізноманітнюють раціон в травні – червні, додатково сприяючи схудненню.

Де купити червона конюшина

Завдяки цілющим властивостям червоної конюшини, на основі його витяжки проводиться безліч Бадів, що використовуються для схуднення, нормалізації обміну речовин, підвищення імунітету і загального зміцнення організму.

Також вона входить до складу відомого препарату Артероклефит, використовуваного при лікуванні артеросклерозу. Він також входить до складу великої кількості «грудних зборів» і лікувальних чаїв.

Купувати препарати і цілющі чаї краще всього в аптеках або спеціалізованих інтернет-магазинах. В цьому випадку можна бути впевненими, що ви купуєте на 100% натуральний і екологічно чистий продукт бездоганної якості.

Ефективність використання червоного конюшини підтверджується численними відгуками. Багато пацієнтів, які використовували біодобавки на основі його витяжки, відзначають швидке поліпшення настрою, нормалізацію ваги, поліпшення сну.

Що ще почитати: