27 апрель 2019 907

Як приймати добавку, Л-карнітин для схуднення

Останнім часом загальне жиросжигание міцно увійшло в моду — мало хто не пробував яку-небудь нову дієту або методику. Всі ополчилися проти жиру, представивши його найлютішим ворогом сучасності.

Але як біологічна матерія жир в людському організмі здійснює багато корисні функції: опорну, терморегуляторную, захисну (оберігає від неприємних впливів, наприклад, наші нирки).

Але що стосується нейтрального жиру, який відкладається під шкірою, то він доставляє чимало турбот, як професійних культуристів, так і звичайній людині. Жирові відкладення псують зовнішній вигляд, знижують самооцінку, а іноді і загальну якість життя.

Тому не дивно, що люди всіма способами намагаються від нього позбутися. Варто відзначити, що кількість жирових клітин дано людині від природи, тому йому не під силу змінити це, принаймні, без оперативного втручання (ліпосакції).

Зате кожному по силам зменшити їх обсяг, що обов'язково відіб'ється на зовнішності кращим чином. Досягається це шляхом фізичних навантажень, корекції харчування, а також завдяки вживання спеціальних препаратів з спортивного харчування і фармакології.

В цьому питанні себе відмінно зарекомендував L-карнитин (можна також зустріти назву Л-карнітин).

Що це таке?

Карнітин — амінокислота, яка синтезується в певних кількостях в організмі людини. Має два ізомеру — левовращающийся і правовращающийся. Більшою популярністю користується перша версія, відома споживачеві як L-карнитин (левокарнітин).

Правий ізомер (D-карнітин) не володіє біологічною активністю, будучи антагоністом левокарнітину. Амінокислота має схожу будову з вітамінами групи В, його також називають вітаміном Вт.

За фізико-хімічними характеристиками карнітин являє собою білий кристалічний порошок, добре розчинний у воді.

У людському організмі карнітин знаходиться в клітинах м'язів і печінки. Хоч карнітин та може синтезуватися самостійно, цієї кількості вистачає для забезпечення життєвих потреб організму, але його може бути недостатньо для тих, хто обзавівся метою схуднути.

Основні властивості карнітину, що впливають на схуднення

На відміну від основної маси жіросжігателей, дія яких спрямована на збудження ЦНС (центральної нервової системи), схуднення, навпаки, володіє заспокійливим дією.

Саме тому таке щадне засіб для схуднення рекомендовано до застосування людьми з підвищеною нервовою збудливістю, підліткам і дітям.

Л-карнітин відомий своєю здатністю підвищувати енергообмін і наявністю легкого анаболічного ефекту.

Серед усього розмаїття аптечних та спортивних жіросжігателей, схуднення вважається найбільш безпечним і м'яко чинним препаратом. Це пов'язано з механізмом його дії на жирову тканину.

У той час як майже всі схуднення впливають безпосередньо на ліполіз (процес розщеплення жирів), Л-карнітин швидше її уповільнює, запускаючи процес жиросжигания іншим чином.

Звичайні препарати для схуднення розщеплюють жирові клітини, запускаючи тим самим вироблення ВЖК (вільних жирних кислот), які провокують вироблення природного карнітину в клітинах печінки. Прийом L-карнітину, навпаки, знижує рівень ВЖК у крові.

З цього випливає, що з-за різних способів впливу схуднення не варто приймати в сукупності з іншими схуднення, адже в такому разі їх ефекти нейтралізуються.

Одним із суперечливих ефектів від прийому карнітину є його слабке дію при дотриманні колишнього режиму харчування (тобто якщо людина купила препарат, а дієту не скоригував).

Це не чудодійний засіб, який буде спалювати жир в той час, як ви активно налегаете на булочки. Тому дія Л-карнітину часто ставлять під сумнів, розчаровуючись і кидаючи прийом.

Врахуйте, що почавши пити це засіб, зверніть увагу на харчування: воно повинне бути різноманітним, але все ж низькокалорійним.

Енергетичне та жиросжигающее дію карнітину тим вище, чим вище рівень ВЖК у крові. Саме тому він добре діє на маленьких дітей.

Правило прийому L-карнітину нескладне. Якщо ви хочете схуднути, то знизьте кількість споживаних жирів і калорій в цілому, а якщо ваше завдання — підвищити енергетичні ресурси (наприклад, належить похід у гори або поїздка на велосипеді), то скомбінуйте карнітин з щільним обідом, багатою на жири.

Знайти стрункість за один тиждень? Складно, але можливо! Як можна схуднути за один тиждень на 7 кг. Наші експерти зібрали найбільш дієві способи в одній статті. Залишається тільки їх застосувати і фігура вашої мрії зовсім скоро почне вимальовуватися.

Про те, як приймати Сиофор для схуднення, читайте в наступній статті. Зверніть увагу на відгуки про препарат.

Кілька варіантів вражаючою молочної дієти викладені тут. Можливо, це саме те, що ви давно шукали. Удачі!

Форми випуску добавки, ціна і де її можна придбати

Карнітин міцно укорінився на споживчий ринок, тому його можна купити в аптеці, і в магазинах спортивного харчування, і навіть у так званих лавочках життя, які торгують біодобавками. Також для проби можна придбати разові порції в спортбарі залу, де ви займаєтеся (якщо там пропонують ці послуги).

Не так важливо, де ви купите добавку, головне, щоб препарат був сертифікований, а діюча речовина знаходилася в потрібній дозуванні. Між людиною, яка займається спортом і людиною, які ведуть пасивний спосіб життя, існує різниця.

Зазнаючи фізичні навантаження, організм витрачає поживні речовини та вітаміни у великих кількостях, ніж перебуваючи у відносному бездіяльності.

Плюс найбільше йому потрібне відновлення сил. Так що спортивного тіла будьте ласкаві подавати добавку в більшому дозуванні, якщо ви переслідуєте конкретні цілі.

Як правило, в потрібних дозах речовина знаходиться в препаратах спортивного харчування.

Що стосується форм випуску, то тут теж панує повне розмаїття. L-карнітин випускається у вигляді таблеток, капсул, порошків, в рідкій формі, в напоях і шипучих розчинних таблетках. Загалом, на будь-який смак і гаманець.

Що стосується вартості на ці добавки, то карнітин, в порівнянні з іншими жиросжигателями, варто трохи. За 90 капсул ви віддасте близько 700 рублів, а за 500 мл рідкої форми — 1200 рублів. Звичайно, це умовно, адже ціну визначає фірма-виробник, націнки магазину і навіть ваш регіон проживання.

Користь і шкода

Будучи відносно безпечною добавкою, Л-карнітин несе набагато більше позитивних функцій.

Корисні властивості:

 • Спалювання жиру;
 • Збільшення енергії;
 • Збільшення витривалості (як аеробної, так і силовий);
 • Анаболічний ефект (здатність прискорювати м'язовий зростання);
 • Надає позитивний вплив на серцево-судинну систему;
 • Нормалізує рівень холестерину;
 • Медицина не зареєструвала шкідливих наслідків від прийому карнітину, так що нижчеописані побічні ефекти можна вважати радше винятками або приватними випадками.

Побічні впливу:

 1. Безсоння (із-за енергетичної дії добавки);
 2. Індивідуальна непереносимість;
 3. Міастенія (в тому випадку, якщо ви проходите процедуру гемодіалізу).

Як правильно приймати Л-карнітин для схуднення

Вважається, що більшою біодоступністю має рідка форма карнітину. Але ви самі вибираєте: може, вам зручніше приймати його в капсулах або таблетках.

Норма, яку ви повинні прийняти, залежить від дозування придбаного препарату і не важливо, в якій він знаходиться формі. Оптимальною дозою прийнято вважати від 0,5 г до 2 г на добу, при цьому одноразово приймається по 500 мг 3 рази на день.

Прийом добавки варто проводити вранці, а також за півгодини до початку тренування і після неї. L-карнітин добре працює в поєднанні з кардіонавантаженнями, так що не лінуйтеся бігати і добре потіти. У ті дні, коли ви не займаєтеся, намагайтеся прийняти потрібну кількість протягом першої половини дня.

Зміст речовини в натуральних продуктах

Так як ця амінокислота все ж природна, а не розроблена в лабораторії, існують продукти, до складу яких вона входить.

Схуднення містять продукти тваринного походження:

 • Червоне м'ясо;
 • Риба;
 • Молочні продукти.

Враховуйте цей факт, купуючи добавку в аптеці.

Можливо, вам знадобиться препарат з меншим дозуванням, а потрібну норму вдасться набрати з натуральних продуктів.

Як зробити прийом добавки більш ефективним?

L-карнітин — це вам не сильна суміш реагентів, а цілком невинна добавка, всього лише допомагає схуднути, а не робить це за вас.

Тому вам варто допомогти їй у боротьбі за гарне тіло.

Для цього варто налягати на кардіо і дотримуватися низькокалорійну дієту.

Воду в цій системі не треба обмежувати.

Щоб не пригнічувати вироблення амінокислоти власними клітинами (інакше вони будуть лінуватися, постійно отримуючи її ззовні), добавку не варто приймати довше трьох місяців.

Перерва між курсами має становити хоча б місяць.

Питання-відповідь

Питання: Я купила рідкий креатин в спортивному магазині, але прийшовши додому, виявила, що він не дуже приємно пахне, до того ж містить цукор. Приймати його, якщо я хочу схуднути?

Відповідь: Так, деякі фірми випускають схуднення без додавання ароматизаторів, тому засіб може володіти неприємним смаком. Це не означає, що добавка прострочена, просто це одне з її властивостей.

Що стосується цукру, то в прийнятої вами дозі його буде міститися мала кількість, яке швидко підбіжить під час тренування.

Питання: Іноді я забуваю пити карнітин в дні, вільні від тренувань. Наскільки це погано?

Відповідь: Дану добавку радять приймати все-таки кожен день, так як вона володіє накопичувальним ефектом. Не забувайте приймати, можете для цього встановити нагадування в телефоні.

Питання: Ми з чоловіком плануємо зачати дитину і в цей час з обережністю ставимося до будь-яких добавок. Але схуднути все ж хочеться. Наскільки буде безпечний прийом L-карнітину в нашому випадку?

Відповідь: У даному випадку прийом карнітину повністю безпечний і виправданий, так як ця амінокислота покращує фізико-хімічні показники сперми і стимулює дозрівання статевих клітин. Так що приймайте і не переживайте.

Питання: Я дуже хочу схуднути, тому придбав в магазині спортпита потужний жіросжігателя на основі ЕКА. Хочу пити його перед силовими тренуваннями (3 рази в тиждень). А щоб було більше ефекту, хочу додати до нього рідкий карнітин та пити його перед кардіонавантаженнями (3-4 рази в тиждень по годині). Чи це виправдано або краще пити щось одне?

Відповідь: Л-карнітин не радять приймати в сукупності з іншими препаратами для схуднення, так як вони можуть нейтралізувати дії один одного.

Якщо у вас багато зайвої ваги, немає протипоказань до ефедрин-вмістних засобів і ви володієте міцним здоров'ям, то в даному випадку варто зробити вибір на користь ЕКА, так як це більш потужний засіб жиросжигающее. Але обов'язково ознайомтеся з протипоказаннями та побічними ефектами.

Відгуки

П'ю рідку форму карнітину вже тиждень, сильно потію на тренуваннях, але поки всього мінус 1 кг. Хочу більше, напевно, треба ще сісти на дієту.

Віталіна, 25 років

На собі відчув приплив енергії, хоча без карнітину мене останнім часом обіймав слабкість. На останньому тренуванні додав 5 кг у жимі!

Олег, 28 років

Здається, що на мені він не працює. Хоча я іноді забуваю пити таблетки, коли не йду в зал. Постараюся стати більш відповідальною, а там подивимося.

Аріна, 32 роки

Дуже рада, що тренер порадив мені купити карнітин! Це перша серйозна добавка, яку я стала пити після початку тренувань. Поки мені все подобається, схудла на 4 кг!

Людмила, 24 роки

Останні два тижні сидів на жорсткій дієті, відмовляв собі у всьому шкідливий, і пив карнітин в капсулах. Бігав по 5 км в день. З 100 кг втратив 8, сподіваюся, це не межа.

Микола, 35 років

Дивіться також відео-відгук про Л-карнитине:

Що ще почитати: