11 май 2019 2 190

З чого почати свій шлях в сироїдінні

Сироїдіння – це стиль харчування, який включає в себе лише ті продукти, які не були оброблені і приготовані в звичному сенсі цього слова. Зараз це протягом набирає все більшої популярності на пострадянському просторі, затьмарюючи собою вегетаріанство і веганство.

У більшості людей, які вперше чують це слово, виникає цілком закономірне питання: чи не шкідливий такий спосіб життя? Адже ми звикли вважати, що отримати необхідну норму, наприклад, білка, можна тільки з м'яса. Але адже не будуть же ці сироїди їсти сире м'ясо?

Ні, не стануть, але від нестачі поживних речовин теж не помруть. Давайте розглянемо такий спосіб життя більш детально заглибитись у філософію цього напрямку.

Сироїдіння стало популярним на заході ще кілька років тому, але в пострадянському просторі вона тільки набирає обертів. Швидше за все, такий вид харчування так різко увірвався в наше життя разом з розвитком і поширенням таких духовних практик, як йога і медитація.

Все більше населення прагне стати здоровим не тільки у фізичному плані, але і в духовному. Але зробити це в сучасному ритмі життя непросто. Ми працюємо допізна, харчуємося тим, що найпростіше купити і з'їсти по дорозі на роботу.

Але що може бути простіше фруктів і овочів? Вони продаються цілий рік, не потребують приготування, і втамовують голод. До того ж, ніщо, крім сирих продуктів не здатне дати нашому організму так багато корисних речовин і наповнити його енергією.

Необроблена їжа не потребує додаткових підсилювачів смаку і приправ, адже сама по собі має неперевершений смак, який ми розучилися відчувати.

Для чого переходити на сироїдіння

Отже, вас зацікавив даний вид харчування і спосіб життя, але ви поки не готові прийняти таке серйозне рішення. Це цілком зрозуміло, адже ми роками насолоджувалися різними видами вареної, пареної, і смаженої їжі, яка, чого гріха таїти, відрізняється неймовірним смаком.

Як же переконати себе перестати їсти такі смачні, але шкідливим солодощі та копченості?

Так що, якщо і відмовлятися від цього всього, то тільки заради чогось вартого.

Плюси сироедства:

  1. Надходження більшої кількості вітамінів і мінералів в організм. Як стало відомо вже давно, термальна обробка продуктів «краде» до 35% корисних речовин. Саме ті компоненти, які будують наш імунітет і служать профілактикою раку, просто зникають при нагріванні;
  2. Сирі овочі та фрукти корисні для наших зубів і шлунково-кишкового тракту. Моркву і яблука, наприклад, відмінно справляються з карієсом, а клітковина, якою сповнені необроблені продукти, очищає кишечник і печінку;
  3. Відсутність м'яса в організмі надає благотворний вплив на наші судини, прочищая їх від холестерину. Все це позитивно позначається на серцево-судинній системі і перешкоджає виникненню тромбів, атеросклерозу та розвитку інфаркту;
  4. Такий раціон полегшує роботу всіх внутрішніх органів, продовжуючи термін їх служби. Нирки, наприклад, починають очищатися і працювати краще вже через тиждень після відмови від обробленої їжі;
  5. Позбавлення від зайвої ваги. Відразу слід зазначити, що сироїди не стають екстремально худими, вони мають свій ідеальний вагу. Але ті люди, які тільки стали на цей шлях, відзначають зниження маси тіла через 5-10 днів. Але воно, по суті, пов'язано тільки з виведенням солей і зайвої рідини з тіла. Ми не завжди замислюємося над тим, скільки солі ми поглинаємо, додаючи її в кожне блюдо, яке варимо, смажимо, або печемо. Крім того, ми солимо салати, їмо снеки, додаємо натуральні приправи, насичені сіллю. Необроблена їжа має і без того яскравий смак, і після першого місяця сироїдіння ви навчитеся відчувати справжній смак продукту, а не той, який йому надають добавки. Це позбавить вас від необхідності постійно додавати в їжу;
  6. Гарний настрій. Ви колись бачили сумного сироїда? А все тому, що здорові люди, які не відчувають тяжкості в шлунку і проблем з обміном речовин, випромінюють тільки позитив.

Принципи такого харчування

Це протягом супроводжується певними змінами в стилі життя в цілому, а не тільки в режимі харчування. Вивчивши наступні принципи сироїдіння, ви зможете побачити більш повну картину і зрозуміти, чому ці люди чинять так чи інакше, і чи ви поділяєте їхню філософію.

  1. М'яса – ні. Цей принцип зрозумілий і логічний: їсти сире м'ясо навряд чи комусь захочеться. І взагалі, дана харчова філософія виключає будь-яку їжу тваринного походження;
  2. Ніякої хімії. Мета способу життя сироїда – бути здоровим і жити довго. А хімічні добавки та інші модифіковані організми ніяк цьому не сприяють. З цієї ж причини вони відмовляються і від молочних продуктів, адже зараз складно знайти щось, в чому немає консервантів і підсилювачів смаку;
  3. Максимум – 50 градусів. Сироїди теж їдять каші, але вони не варять їх запарюють у полукипятке. Цієї температури цілком достатньо для того, щоб крупи розм'якли і стали придатними для вживання;
  4. Тільки їжа, яка росте в землі. Іншими словами, сироїд може з'їсти все, що викопає або зірве з куща або дерева. Все, що дала нам природа – можна їсти, крім людей, птахів і тварин, звичайно ж.
Не всі люди вживають цукор, вони використовують підсолоджувачі. Цукрозамінник Фіт Парад: ціна та відгуки. Дізнайтеся більше про даної продукції.

А тут ви знайдете корисну інформацію про лікувальні властивості споришу, а також відгуки про застосування цієї рослини в народній медицині.

Чи замислювалися ви, скільки важить літр води в кілограмах? Тут ви можете дізнатися відповідь. Розкриваємо цікаві факти!

Що потрібно знати, перш ніж стати сироїдом

Можливо, ознайомившись з перевагами стилю харчування, ви задумалися про те, щоб хоча б заради експерименту, спробувати таке харчування. Відмінне рішення!

Але, перед тим як приступити, перевірте, чи немає у вас категорії осіб, яким не рекомендується такий режим харчування.

Сироїдство не рекомендується:

  • Дітям до 18 років;
  • Вагітним і годуючим;
  • Літнім людям;
  • Тим, хто має алергію.

З чого почати сироїдіння

Отже, протипоказань у вас немає, можна починати, але.... З чого? Перш за все, потрібно морально налаштуватися на те, що кожен заборонений продукт на полиці буде здаватися чимось неймовірно смачним, що улюблені тортики і чіпси стануть недоступними.

Іншими словами, потрібна сильна мотивація і моральний настрій. Для того щоб полегшити собі шлях, знайдіть одного за інтересами. Знайти майбутнього сироїда можна як на інтернет-форумах, так і серед своїх друзів. Обговоріть, що ви придбаєте, змінивши спосіб життя.

Подумайте про те, як скинете вагу, як позбудетеся від проблем зі здоров'ям, і про те, як перетворитеся на більш цікаву особистість. Повірте, кожен буде цікавитися вашими змінами, знайдуться ті, хто теж захоче приєднатися.

Коли рішення прийнято, пора готувати організм. Ви ж не думаєте, що можна просто прокинутися вранці і стати сыроедеом? По-перше, все повинно відбуватися плавно і природно, тому краще дотримуватися такої схеми:

  1. Прибрати з раціону тільки м'ясо, замінити його бобами або грибами;
  2. Замінити чай і каву водою і соками;
  3. Почати запарювати каші полукипятке;
  4. Додавати по кілька овочів до кожного прийому їжі;
  5. Є фрукт або овоч кожен раз, як відчуєте голод;
  6. Виберіть підходящий спорт. Відмінно підійде йога, пілатес або біг.
  7. .Замінюйте по одному, приготовленому термічним чином, страви в день на порцію сирої їжі.

Готово!

Зразкове меню

Поки у вас немає своїх улюблених сирих страв, можете скористатися таким шаблоном меню.

В інтернеті можна знайти величезну кількість рецептів, які вас здивують і порадують. Ви будете зацікавлені тим, як багато корисного в цих, здавалося б, простих рецептах. Вони поєднують у собі білки, жири, вуглеводи, вітаміни, і мікроелементи.

День 1:

  • Сніданок: 2 апельсина, вівсянка, настояна в теплій воді, 2 банана, 3 ківі;
  • Перекус: горіхи;
  • Обід: гречка (зелена), овочевий салат з оливковою олією і соком лимона;
  • Перекус: сухофрукти або морква;
  • Вечеря: 300 мл овочевого соку або пюре.

День 2:

  • Сніданок: Склянка фруктового соку, 2 банана, яблуко з медом;
  • Перекус: стакан соку;
  • Обід: котлети з моркви, салат з перцю, томатів, огірків і зелені;
  • Перекус: горіхи або ягоди;
  • Вечеря: овочевий салат.

День 3:

  • Сніданок: рис (попередньо замочений), овочевий або фруктовий сік;
  • Перекус: 1 грейпфрут;
  • Обід: салат з капусти, сироїдні хлібці, гарбузова каша;
  • Перекус: сирі насіння гарбуза;
  • Вечеря: морська капуста з кунжутом і травами.

День 4:

  • Сніданок: салат з помідорів, огірків, печериць і бобів, сік;
  • Перекус: банан або яблуко;
  • Обід: овочеві котлети, фруктовий салат з медом;
  • Перекус: сік;
  • Вечеря: Овочевий смузі.

Поради початківцям сироїдам

Перш за все, ознайомтеся з успішними історіями переходу на сироїдство, але і не нехтуйте розповідями людей про їх помилки на шляху до мети. Краще, все-таки, вчитися на чужих, а не своїх помилках.

Не соромтеся задавати питання, адже людям буде приємно знати, що їх досвід став для когось цікавим.

Заведіть харчовий щоденник, у який записуйте все, що з'їли, чи випили за день, до останньої дрібниці. Це допоможе вам зрозуміти, у який час доби вам зазвичай хочеться зірватися, і що ви при цьому робили.

Знайшовши причину, або, так званий тригер, ви зможете виправити ситуацію, просто уникаючи дій, які пробуджували у вас голод.

Зверніть увагу на своє оточення, в ньому явно знайдуться люди, які не візьмуть вашого прагнення змінити своє життя, чи приймуть його в багнети.

В даному випадку у вас є два виходи: спробувати пояснити їм свою позицію або уникати спілкування з ними. Пам'ятайте, що ви робите це для свого блага, і що саме ви повинні подбати про добробут свого тіла.

  1. Заведіть друзів-однодумців;
  2. Займіться медитацією;
  3. Носіть з собою фрукти і горіхи, щоб не зірватися;
  4. Не беріть зайвих грошей, щоб не зайти в кафе;
  5. Ведіть харчовий щоденник;
  6. Читайте більше мотивуючої літератури або блогів.

Наостанок представляємо вашій увазі відео з цікавим інтерв'ю про сироїдіння:

Що ще почитати: