06 март 2019 459

Читмил — рятівна прийом в боротьбі за ідеальне тіло

Читмил: що це таке, кому це потрібно і в чому хитрість? Зараз розберемо все по поличках.

Читмил являє собою один прийом їжі, обов'язково планований заздалегідь як за часом, так і по набору страв, коли можна забути про дієту і попоїсти всмак все, що можна.

Придумали або, точніше, довели на практиці ефективність такого прийому бодібілдери. Адже ідеально накачане тіло – це не тільки захоплені погляди, але і щоденні виснажливі тренування і особливе, по більшій частині, одноманітне харчування.

Найстрашніше, що такої дієти потрібно дотримуватися кілька тижнів або місяців, а багато років. Тому не дивно, що саме борці за рельєфну мускулатуру першими знайшли лазівку для того, щоб безкарно відвести душу.

Для прихильників низьковуглеводних або низькокалорійних дієт читмилы можуть стати справжнім порятунком. Але важливо пам'ятати, що відразу після розгульної трапези необхідно повернутися до звичайного режиму харчування, інакше це може перерости в низку запійних переїдання.

Зрештою, читмил – не свавільний тимчасова відмова від дієти, а частина системи зниження ваги.

Крім того, подібні виверти можуть стати сходинками до раціонального харчування, адже так складно одноразово відмовитися від тих шкідливих делікатесів, які приносили радість роками.

Але якщо іноді дозволяти собі розслабитися, перехід на харчування корисними продуктами стане помітно легше. А згодом необхідність у недозволеної їжі відпаде сама собою.

Як це працює

Все, що сиділи на дієті, знають, що за стрімкою втратою кількох кілограмів настає період, коли ніщо не здатне зрушити стрілку вагів в потрібну сторону.

До цього сумного факту додаються слабкість, млявість, запаморочення, а нерідко ще дратівливість і безпричинна злість.

Життя стає не в радість, а тут ще й постійне відчуття голоду ніби підштовхує плюнути не всі і поїсти, нарешті, нормально.

Причиною такого є зниження рівня лептину, гормону насичення.

При його недостатній кількості в крові виникає відчуття голоду, а це неприємне відчуття покликане змусити людину є будь-якою ціною, що призводить до проблем психологічного характеру.

Крім того, на низьковуглеводних і низькокалорійних дієтах знижуються рівні гормонів щитовидної залози, що призводить до зупинки втрати маси тіла, шляхом пригнічення обміну речовин. А це означає зменшення живлення мозку і м'язів, звідси і всі неприємні фізіологічні ефекти.

Читмил дозволяє тимчасово підняти рівень гормонів в крові, що створює своєрідні «гойдалки», не дають організму пристосуватися до дієти і перейти на економний режим.

Позитивні ефекти

У людини не так багато джерел радості, і одним з них, безсумнівно, є їжа, але дієта передбачає відмову від цього шматочка щастя в гонитві за ідеальними формами.

З психологічної точки зору, прекрасна фігура – справа віддаленого майбутнього, а недоступність смачного – сумне сьогодення. Читмил згладжує це протиріччя і несе безліч позитивних ефектів, як психологічних, так і фізіологічних.

 • Дозволяє уникнути систематичних порушень дієти. Адже набагато простіше втриматися від того, щоб схопити цукерочку або булочку, коли назавтра запланований улюблений тортик;
 • Дозволяє заздалегідь обмежувати кількість з'їденого. Якщо зрив дієти спонтанний, то багато хапають все, що попадається під руку і їдять до перших блювотних позивів. Подібне не піде на користь ні психіці, ні тілу. План допомагає з'їсти рівно стільки смачного, щоб насититися, але не переїсти;
 • Дає більш позитивний настрій. Оскільки дієта розбивається на проміжки від одного читмила до іншого, її чисто психологічно легше переносити.
 • Розвантажує травну систему. Більшість низькокалорійних і низьковуглеводних дієт припускають вживання великої кількості білка, переварити який організму непросто. При раціональному підході читмил дозволяє шлунково-кишковому тракту трохи перепочити;
 • Підстьобує втрату ваги. За рахунок прискорення обміну речовин, жир починає спалюватися, температура тіла підвищується і з'являються сили для дійсно інтенсивних тренувань. При цьому ефект від читмила зберігається кілька діб.

Як правильно застосовувати читмил в схудненні

Насамперед, слід пам'ятати, що, з фізіологічної точки зору, читмил абсолютно марний при збалансованому харчуванні та білково-вуглеводному чергуванні (вид дієти, при якій в одній половині дня споживають переважно вуглеводи, а в іншій – білки).

Для психологічного розвантаження послаблення допустимо тільки при зниженні споживання калорій за тиждень рівно настільки, наскільки планується себе побалувати.

Протипоказання

Не варто вдаватися до читмилу в наступних ситуаціях:

 1. Захворювання травної системи. Схильний до подібних недуг організм, швидше за все, не зможе перенести раптово обрушився на нього потік незвичної їжі, що призведе до довготривалих порушень в його роботі;
 2. Схильність до запійним переїдання. Багато людей не здатні обмежитися одним, двома, а то і десятьма шматочками ласощі, руки ніби самі по собі тягнуться за новою порцією. І навіть на наступний день їм складно повернутися до дієти, читмил для таких людей кшталт спускового гачка при грі в російську рулетку.

Основні правила

При плануванні читмила необхідно дотримуватися таких правил:

 • Проводити читмил раз в одну – два тижні при малому відсотку жиру в організмі і раз у дві – чотири при великому;
 • Обов'язково відзначати день довгоочікуваного свята живота в календарі або щоденнику разом з кількістю і видом їжі;
 • Проводити читмил в першій половині дня або в обідній час. Надмірна кількість незвичної їжі повинно встигнути перетравитися до кінця дня;
 • Приймати ферменти підшлункової залози для поліпшення травлення;
 • Їсти не поспішаючи, насолоджуючись кожним шматочком;
 • Приурочувати читмил до заходів, пов'язаних з їжею, наприклад, днях народження або зустрічам з друзями. Це дозволить не обмежувати себе і зі спокійною совістю насолоджуватися життям.

Чого робити не можна:

 1. Є як в останній раз. Досить збільшення калорійності денного раціону лише на 20%, щоб читмил працював. А надмірне переїдання може вилитися в серйозне розлад травної системи;
 2. Є, поки не з'явилося відчуття голоду. Оскільки читмил додатковий прийом їжі, а не замінює, цілком можливо, що відчуття ситості триватиме досить довго, тому не має сенсу споживати непотрібні калорії;
 3. Пити алкоголь. Це не тільки калорійно, але і притуплює ваші почуття, так що можна непомітно переїсти. Не кажучи вже про те, що спирт потребує від організму додаткових сил для виведення токсинів;
 4. Влаштовувати позачергової читмил. Цілком очевидно, що це буде першим кроком для повномасштабного зриву;
 5. Їсти перед телевізором, комп'ютером або книгою. Завдання читмила – психологічна розвантаження, і вона не буде виконана, якщо прийом їжі пройде непоміченим, що часто трапляється, якщо відволікатися;
 6. Голодувати. Голодувати до або після абсолютно ні до чого, оскільки це абсолютно зведе нанівець весь ефект;
 7. Звинувачувати себе за з'їдене. Завжди слід пам'ятати, що читмил при правильному підході – необхідна частина системи зниження ваги;
 8. Робити читмил ідеєю фікс. Ознаки біди – постійне передчуття і жити очікуванням свята живота. На жаль, читмил для деяких людей може перетворитися на свого роду залежність і боротися з цим треба починати як можна раніше;
 9. Не вставати на ваги наступним вранці. Оскільки надлишкові калорії і сіль принесуть з собою близько кілограма зайвої ваги, вид страшних цифр може демотивувати і засмутити.
Популярні препарати для схуднення, які реально допомагають: огляд та відгуки. Експертна характеристика та оцінка.

Як яблучний оцет може допомогти у зниженні ваги? Дізнайтеся тут про всіх способах його застосування.

На скільки можна схуднути за місяць? Якщо вас цікавить дане питання, то сміливо переходьте сюди і ви знайдете відповідь!

Що можна дозволити собі після тренування

Протягом години-півтори після тренування триває так зване вуглеводне вікно, що характеризується підвищеними темпами метаболізму.

З одного боку, саме час для читмила, оскільки надлишки їжі згорять, не залишивши й сліду, з іншого – навряд чи вдасться насолодитися трапезою в повній мірі із-за особливого стану організму після важких фізичних навантажень.

Тим не менш, читмил після тренування дозволяє відновити сили, наростити м'язову масу, а на наступний день тренуватися з більшою віддачею.

Особливість такого прийому їжі складається у вживанні суміші білків, вуглеводів і амінокислот. Що ж є під час такого читмила? Зокрема, рекомендується їсти такі продукти, як:

 • Яйця;
 • Сир;
 • Картопля;
 • Хліб;
 • Макарони;
 • Молочні продукти;
 • М'ясо.

Читмил і сушка тіла

Сушка тіла полягає в позбавленні від підшкірного жиру без втрати м'язової маси і передбачає вуглеводне голодування на тлі підвищеного споживання білка. Основні правила тут такі ж, як для більшості дієт:

 • Споживання меншої кількості калорій, що витрачається;
 • Підтримання високого рівня метаболізму за рахунок тренувань і дрібного харчування.

Сушіння, як правило, триває близько п'яти тижнів, під час яких існує безліч обмежень в харчуванні, із-за чого раціон стає нудним і одноманітним.

Але нагородою за всі страждання стає красиве рельєфне тіло. Для того щоб домогтися бажаного ефекту необхідно проводити читмил за такими правилами:

 1. Тільки після тренування;
 2. Не більше одного-двох разів за весь період перебування на сушці;
 3. Є тільки здорову їжу, ніяких тортів, напівфабрикатів і чіпсів.

Відгуки

Якщо я не дозволю собі смачного раз в тиждень, то починаю відчувати себе сумно. Тому влаштовую собі в неділю в обід свято і їм все те, що зазвичай (коли не на дієті). Приємно усвідомлювати, що це допомагає краще скидати вагу.

Вероніка, 23 роки

З мого досвіду, якщо з'їсти занадто багато, наприклад, заправитися в макдональдсі, а потім закусити тортиком, то все це вийде назовні самим неприємним чином. Тому читмилю акуратно, щоб не переїсти і, звичайно, без мезима нікуди. Ефектом задоволена, є сили на тренування, роботу і домашні справи, але при цьому я все ближче до ідеалу.

Тамара, 25 років

Проводжу читмил раз в тиждень, намагаюся поменше жиру є і, природно, після тренування. Я поки новачок, але м'язова маса наростає від такої завантаження чудово.

Артем, 21 рік

Висновок

Читмил повинен бути святом, від якого треба отримати максимум задоволення і, як не дивно, користі.

Зрозуміло, що якщо сприймати в цей день всі страви на столі як смачну, але все-таки шкідливу їжу, почуття провини буде не уникнути.

Тому варто намагатися зберігати позитивний настрій.

Оскільки читмил – запланований захід, то все має відбуватися так, як задумано.

Якщо раптом захотілося чогось іншого, то це слід відкласти до наступного разу.

Так вдасться уникнути стресового переїдання, яке просто неможливо контролювати.

В цілому читмил допомагає ефективно скидати вагу і має не так багато протипоказань, а також дозволяє зберегти відмінний настрій і працездатність під час дієти.

Що ще почитати: