01 июнь 2019 618

Вітамін А в капсулах: добова потреба і інструкція по застосуванню

Антиксерофтальмический вітамін А – жиророзчинна речовина, що міститься переважно в продуктах тваринного походження.

Він є просто необхідним для нормального функціонування людського організму, так як саме він відповідає за обмін речовин, допомагає при захворюваннях печінки, шлунково-кишкового тракту і різних залоз, знижує запалення, має антигістамінну дію, нормалізує зміну шкірних шарів і гарантує повноцінний розвиток і ріст дитини.

Вітаміни – це своєрідні помічники організму, які збільшують його здатність справлятися з численними недугами. Але і про них треба знати деяку інформацію.

Добова норма готового вітаміну А в залежності від віку людини

Вікова категорія Добова потреба Вітаміну А (у міліграмах)
Немовлята, вік яких не перевищує 6 місяців 0,4
Немовлята від 7-ми до 12-ти місяців 0,5
Діти від року до 3-х років 0,3
Діти від 4-х до 8-ми років 0,4
Діти від 9-ти до 13-ти років 0,6
Чоловіки, вік яких дорівнює 14-ти років або більше 1
Жінки, вік яких дорівнює 14-ти років або більше 0,8
Вагітні жінки 0,2 — 0,8
Жінки у період лактації 0,4 — 1,2
Люди похилого віку 0,8

В деяких випадках кількість уживаного в день вітаміну А може коливатися. Проте воно ніколи не зменшується, а навпаки – збільшується.

До таких винятків можна віднести:

 1. Різного роду стреси і хвороби;
 2. Високе фізичне навантаження;
 3. Проживання у зонах з жарким або дуже теплим кліматом;
 4. Постійна взаємодія з технікою (комп'ютери, телевізори, телефони та інші предмети) і опромінення рентгеном;
 5. Регулярне вживання різних ліків у великому обсязі.

З цього можна зробити висновок, що майже у кожної людини, яка живе в сучасному темпі, може виявитися нестача так званого антиксерофтальмического вітаміну. А якщо говорити простими словами – вітаміну А.

Показання та протипоказання

Лікарі прописують даний препарат у багатьох випадках, багато з них були описані вище.

Але існують також і такі захворювання, які не можуть бути тісно пов'язані конкретно з ними, а були викликані неправильним способом життя і живлення (нікотинова і алкогольна залежність, хворі дієти або занадто рідкісне вживання їжі) або особливостями організму, наприклад, порушеним обміном речовин, який залежить від різних чинників.

В ряду таких хвороб прийнято виділяти авітаміноз (повне відсутність вітаміну А в організмі) і гіповітаміноз (нестача вітаміну), які можуть викликати ряд небажаних наслідків: від діареї до безпліддя у жінок, обумовлена гормональним збоєм.

Найпоширеніші хвороби, з якими стикаються люди з браком ретинолу – готового або оригінального вітаміну А, – це гемералопія (так звана «куряча сліпота») і різноманітні проблеми зі шкірою (запальні і дегенеративні процеси) і залозами.

Вітамін А також часто виписують людям для лікування або просто для профілактики ракових пухлин, хвороб серця і респіраторних захворювань: він нерідко є елементом післяопераційної терапії.

При всьому цьому, ретинол різко протипоказаний при підвищеній чутливості до вітаміну, під час першого триместру вагітності, при хронічному панкреатиті та наявності каменів у жовчному міхурі або протоках.

Інструкція по застосуванню і особливості вживання вітаміну А в капсулах

Так як вітамін А широко поширений в лікарській практиці і сприяє не тільки зміцненню імунної системи, але і поліпшенню зовнішнього вигляду людини, необхідно знати, яким чином і в яких кількостях потрібно вживати даний продукт.

Вітамін А, що випускається саме в капсулах, стане хорошим помічником в лікуванні шкірних захворювань, хвороб шлунково-кишкового тракту, а також буде хороший в цілях профілактики, тому що сам ретинол міститься безпосередньо всередині оболонки таблетки, за рахунок чого ніяк не контактує з зовнішнім середовищем і не піддається окисленню.

У таких випадках його слід вживати в наступних дозах (через десять-п'ятнадцять хвилин після їжі):

 • Оптимальна доза для дітей – від 0,5 до 1 мг на добу;
 • Для дорослих людей – не більше 1,5 мг;
 • Вагітні і годуючі жінки п'ють більшу кількість вітаміну: від 2 до 2,5 міліграм.

Правильним рішенням все-таки буде консультація з лікарем, який призначить індивідуальне дозування.

У цій статті наведені середні показники, перевищувати які без відома лікаря буде небажано, так як тривале вживання вітаміну А у великих дозах може призвести до передозування і викликати побічні явища, що супроводжуються нездужанням, тому що він відкладається в організмі і має накопичувальне властивість.

Побічні ефекти неконтрольованого застосування

Вчені вперше зіткнулися з симптомами передозування ретинолом ще близько шістдесяти років тому, коли людина вжив в їжу печінку одного з полярних тварин, в якій містилася величезна кількість вітаміну А. Тоді і було відкрито це речовина.

Проте жителі Півночі дізналися про симптоматиці А-гіпервітамінозу ще дуже давно. Під час цього захворювання починають проявлятися не самі приємні фізичні відчуття, а саме:

 1. Загальне нездужання, слабкість, підвищена стомлюваність, зниження апетиту, запаморочення, підвищення внутрішнього тиску, що супроводжується головним болем і нервозністю;
 2. Випадання волосся, роздратування шкіри, ламкість нігтів, сухість у всій порожнини рота;
 3. Поява або посилення хвороб очей, опорно-рухового апарату і/або шлунково-кишкового тракту;
 4. Порушення, зміну або припинення менструального циклу у жінок, поява деяких гормональних збоїв;
 5. Збільшення печінки, гіперактивність, втрата апетиту або різке зниження ваги, уповільнення зростання – це симптоми передозування вітаміном А у дітей.

Найбільш несприятливий гіпервітаміноз для вагітних жінок: плід буде перебувати в серйозній небезпеці. У разі передозування краще всього звернутися до лікаря, або в гіршому випадку – викликати швидку допомогу.

Однак, якщо симптоматика виражена не так яскраво, може допомогти вітамін D, який сприяє зменшенню А-гіпервітамінозу (це відбувається взаємно).

Його потрібно використовувати максимально акуратно, так як абсолютно вірного антидоту на даний момент не існує. Спроби випити багато рідини теж навряд чи увінчаються успіхом: ретинол не є водорозчинним.

Взаємодія з іншими лікарськими препаратами

Аксерофтол – це все той же знайомий вітамін А. Його можна вживати з багатьма ліками, однак все-таки існує кілька рекомендацій по вживанню:

 1. Ретинол міститься в багатьох косметичних засобах, у більшості ходової косметики. Тому людині, що користується такими продуктами, просто необхідно порадитися з лікарем, так як неакуратне використання цієї речовини може призвести до його надмірної кількості в організмі, ознаки якого були описані вище;
 2. Аксерофтол категорично несумісний з ліками, згубно впливають на печінку (Гепатотоксичними: такими, як флюкостат або аміодарон). В іншому випадку такий коктейль може завдати величезної шкоди органу;
 3. Переважна більшість антибіотиків не ладнають з ретинолом, тому краще не вживати їх разом;
 4. Вітамін А знижує згортання крові, тому його зовсім не можна приймати разом з препаратами такої категорії.
Прийшла пора почистити кишечник від усього непотрібного? Очищення кишечнику за допомогою препарату Фортранс: інструкція та відгуки. Можливо, даний препарат вас зацікавить.

Техніка і прийоми сильної мотивації для схуднення описані тут. Дійте!

У вас, навпаки, недостатній вагу і ви мрієте поправитися? Тут знаходиться розгорнута інформація про пивні дріжджі, які допоможуть вам вирішити вашу проблему.

Найбільш широко поширені препарати, що випускають ретинол в капсулах

«Люми»: Ретинолу ацетат

Кожна капсула цього ліки містить у собі 1,5 міліграм речовини, що має маслянисту консистенцію і трав'янистий запах. Його можна придбати в будь-якій аптеці, віддавши всього 6 рублів за десять таблеток.

Багато дівчат вибирають саме цей препарат, так як він відрізняється дешевизною і сприятливим ефектом.

Now Foods

Ця харчова добавка є на порядок дорожче за попередню, а саме – 254 рубля за 100 капсул, кожна з яких містить в собі аж 3 мг ретинолу.

Тому з вживанням цього препарату потрібно бути максимально обережним, так як можлива швидка передозування. Виробник же рекомендує пити одну таблетку під час їжі.

На жаль, відомих фірм, що випускають вітамін А капсульно, не так вже й багато.

Однак у цьому є і плюси: обидва препарати вважаються досить ефективними, а незадоволених ними вкрай мало, тому шанс натрапити на недобросовісного продавця знижується. І, звичайно ж, будь-який з них можна знайти в кожній аптеці.

Висновок

Вітамін А є одним з найкращих засобів, які сприяють покращенню здоров'я, а відповідно, роблять людей красивіше.

Жінки використовують його в якості масок для шкіри і волосся, косметичні фірми активно додають у свою продукцію, медики лікують при його допомозі хвороби своїх пацієнтів.

Однак з ретинолом потрібно звертатися обережно: незважаючи на всі його позитивні якості, можлива дуже небезпечна передозування у випадку, якщо людина не стежив за кількістю вживаного вітаміну.

Якщо приймати Аксерофтол під контролем лікаря, ефект буде виключно позитивним, і курс лікування (або профілактичний курс) не принесе абсолютно ніяких незручностей.

Що ще почитати: