Ефірні масла для схуднення: поєднання приємного з корисним
Нюх і травлення — хто б міг подумати, що ці два фізіологічних процесу пов'язані настільки тісно!
Але, оскільки організм будь-якої людини – механізм, в якому важливі всі без винятку «гвинтики і болтики», то сумніватися в їх взаємовплив один на одного просто не доводиться.
Тим більше, що користь аромату при схудненні підтверджена низкою авторитетних дієтологів і психологів.
Корисні властивості та вплив на організм
Згадайте, яка з асоціацій приходить першою при слові «затишок»?
У 65% випадків, поняття затишку пов'язано з певним запахом: свіжої випічки, маминих парфумів, нового вовняного пледа.
Мозок спочатку згадує запахи, тому що вони знакові.
В одному ароматі може таїтися ціла гама відчуттів, які ми відкриваємо по черзі, як вуалі.
Так само і у випадку з аромамаслами, кожне з яких несе в собі певну програму, яку здатна прочитати нашу підсвідомість і передати точний сигнал певним органам.
Навіть не сумнівайтеся, що приємний запах може бути ще й дуже корисним в такому необхідному для кожної жінки процесі боротьби із зайвою вагою.
Розглянемо кожен аромат і кожен випадок конкретніше:
- Основний ворог жіночої фігури – стрес. Сучасне життя настільки щедра на цей вид негативної струсу, що жінки втомилися їй протистояти і навчилися банально заїдати стреси, завдаючи шкоди власному тілу. Щоб зайвої ваги не давати шансу спочатку, можна з успіхом використовувати заспокійливі і розслаблюючі аромамасла замість звичної «булки з маслом». Апельсин, іланг-іланг, бергамот, троянда, лаванда, жасмин – ось список рослин, масло, здобуте з яких, дає приголомшливий релакс-ефект.
- Неправильний обмін речовин і присутність токсинів в організмі – ще одна причина, яка тримає нас «в тілі». Позбутися і від неї, і від наслідків допоможуть масла, що впливають на нормалізацію метаболічних процесів. Для активізації обміну речовин як не можна до речі будуть грейпфрутове, імбирне, лимонне, можжевельниковое, розмаринове, кардамоновое олії.
- Надлишок рідини в організмі додає ваги, провокує набряки і дискомфорт. Знову ж таки – це наслідок сповільненого обміну речовин, що не можна назвати нормальним. Для нормалізації виведення рідини рекомендується ароматерапія із застосуванням олій герані, грейпфрута, кардамону, розмарину, лимона, солодкого кропу, імбиру.
- Ну, і самий головний ворог витонченою фігурки – невгамовний апетит. Для його зниження існує певна група аромамасел: ванільне, м'ятна, зелене яблуко, солодкий кріп, лимон, кориця. Щоб визначити, яке ефірне масло для схуднення підходить саме вам, потрібно прислухатися до власного організму.
Можна навіть сказати – кілька ефектів.
Наприклад, знизити апетит і активізувати обмін речовин.
А що стосується масел, призначених безпосередньо для зменшення апетиту, флакончик з одним з них бажано мати при собі постійно, щоб перебивати корисним запахом аромат з булочної або раптово нахлинули думки про пироженке з кремом.
Способи застосування
Програми для схуднення з допомогою ароматерапії в більшості своїй стандартні і засновані на чотирьох основних методах застосування ефірних речовин, що містяться в будь-якому із запашних олій:
- Масаж – найстародавніший, найпоширеніший і самий затребуваний із способів. Полягає в нанесенні масла на шкіру і втиранні його за допомогою певних рухів. За основу масажного масла можна брати будь-який, додавши на кожні 100 мл 20-60 крапель ефірного або суміші ефірних складів.
- Інгаляція. Вдихання ефірного масла. Можна використовувати традиційну аромалампу, приносячи користь і задоволення не тільки собі, але й оточуючим, а можна обмежитися 2-5 краплями, нанесеними на чистий носовичок. Рецепт ефективної суміші для схуднення за допомогою інгаляції: масла грейпфрута, лимона і солодкого апельсина змішайте в рівних пропорціях і вдихайте 3-4 рази в день.
- Компреси або обтирання. В 100 мл гарячої води додають 10 крапель ефірного продукту і, намочивши в розчині бавовняну тканину, компрес прикладають до тіла або обтираються. І так – кілька разів, до охолодження води.
- Ванна. Не більше 10 крапель олії розчиніть в наповненій гарячою водою ванні. Процедуру слід робити, не чекаючи, поки вода трохи охолоне, інакше масло втратить всі свої властивості.
Альтернативою прийняття аромаванни зараз стає швидкий аромадуш: ця процедура полягає в обробці тіла скрабом, сполученим з ефірним маслом і змивання його водою.
Також практикується прийняття продукту всередину (капнути на шматочок цукру або сухарик «найсмачніші» склади з волоського горіха або ялівцю) та обгортання (цей спосіб частіше сприймають як антицелюлітний).
Ефірні масла для схуднення: види і ефективність
Список ефективних масел, що сприяють швидкому схудненню досить широкий.
Кожна група «відповідає» за усунення тієї чи іншої причини, яка спровокувала появу зайвих кілограмів.
В першому розділі ми вже з'ясували, що основних проблем огрядності кілька і їх вплив на кожен окремо взятий організм індивідуально.
Вибираючи аромаспособ для схуднення, слід, в першу чергу, проаналізувати причину, яка дала поштовх набору ваги: чи це була стресова ситуація, чи було це порушення обміну речовин, або ж у всьому винен відмінний апетит – радість для мам і бабусь маленьких дівчаток і біда для них самих, коли підростуть.
Хоча ось ця ланцюжок: «стрес-порушення-підвищення апетиту» досить часто (практично завжди!) доповнює основні пункти причинно-слідчого списку і тому доводиться боротися і зі стресом, і з неправильним метаболізмом, і з надмірним апетитом, що називається, одним махом.
Якщо ви помітили, то практично в кожній програмі присутні масла цитрусових: мандарин, апельсин, грейпфрут.
Вони зарекомендували себе як найбільш ефективні з ефірних засобів.
Але навіть серед цих трьох чемпіонів слід виділити ефірне масло апельсина для схуднення.
Апельсин є ідеальним компонентом у будь-якому комплексі, розрахованому на швидке схуднення: речовини, що містяться в апельсиновому маслі, надають перистальтичні (скорочувальний) вплив на стінки шлунка і відмінно стимулюють всю травну систему.
Якщо практикуєте щоденний «апельсиновий» масаж, то найкращий мікс вийде в результаті додавання в цитрусове масел вербени, мірри, гвоздики або кориці.
Небезпека ароматерапії
Якими б запашними, приємними і ефективними не були аромамасла, деяку небезпеку вони все ж приховують.
Граничну обережність при користуванні пахучого речовини потрібно дотримуватися людям, схильним до алергії.
Навіть якщо до цього ви не спостерігали жодних підозрілих утворень на шкірі (висипання, свербіж, почервоніння) постійне використання деяких видів ефірних продуктів може спровокувати алергічну реакцію.
Гіпоалергенним (тобто абсолютно безпечним) з усіх масел можна вважати тільки ромашкове, але про нього, як про засіб для схуднення, інформації немає.
Незважаючи на те, що нешкідливість ефірних речовин і повна відсутність негативних побічних ефектів після їх застосування доведені тисячоліттями (ще з часів «молодої» Аюрведи), зловживати приємними запахами все ж не слід.
Щоб уникнути роздратування, ніколи не наносите на шкіру ефірне речовина, нерастворенное в нейтральному (будь-якому рослинному).
Використовуйте тільки чисті аромамасла, тобто без жодних хімічних домішок.
Застосування не починайте без консультації досвідченого ароматерапевта.
Ароматні правила
Насамперед, слід налаштувати себе на те, що сама по собі ароматерапія – не панацея і її можна використовувати тільки в якості допоміжного засобу для схуднення.
А основними залишаються такі нелюбимі і часом непосильні дієти і фізичні навантаження.
Але, щоб справа рухалася в бік зменшення ваги, ароматні олії можуть зіграти вирішальну роль – запахи здатні дуже сильно впливати на психічний стан людини.
Особливо сприйнятливе наша підсвідомість до отримання інформації уві сні.
Один із способів застосування: запалити аромалампу безпосередньо перед відходом до сну.
Спробуйте спати і подумки худнути за допомогою запаху анісу, грейпфрута, апельсина, зеленого яблука, кориці.
Ці дуже апетитні запахи якраз впливають на зниження апетиту.
Або провести вечірнє обгортання з ефірними маслами для схуднення і «вбити двох зайців» відразу: запах буде благотворно впливати на роботу шлунково-кишкового тракту і нервову систему, а його структура і корисні речовини відновлять стан шкіри.
Відгуки та результати
Ось такі відгуки про ефірні олії для схуднення ми отримали на пошту нашого сайту:
Товстухою та пампушкою я не була ніколи, але завжди сезонно (напередодні літа) боролася з парою-трійкою зайвих кілограмів, прижилися за зиму. Використовувала для цього різні методи, а в минулому році з'єднала дієту і ароматерапію. Всередину масло не приймала – мені вистачало запаху. Протягом двох тижнів скрізь носила з собою мандаринове масло і буквально занюхивала їм бажання з'їсти щось калорійне. Думала: ось таке масло з дуже смачним запахом, як воно може допомогти? Скоріше, ще більше розпече апетит. Але нічого подібного. Запах отрезвлял і це було так до речі, особливо ввечері, коли приходиш додому до того втомлена і голодна, що готова з'їсти і слона (тобто запихати в рот щось калорійне, жирне, зовсім невідповідний для легкої вечері). Мандариновий запах рятував мене від подібного нерозсудливості. Результат – мінус 2,5 кг за півмісяця.
Ольга, 25 років
Ось всі кажуть, що чим людина молодше, тим йому легше схуднути. Нічого подібного! Я стверджую на власному досвіді, що чим сильніше у людини воля, тим він більш здатний на кардинальні зміни у вазі. У мене, на жаль, ніякої сили волі не спостерігалося. Єдиним виходом для мене залишалося перебити апетит штучно. Для цього я використала масло базиліка і сама рослина, а щоб не було так сумно без улюблених страв, занюхивала своє «горе» жасмином. Що можу сказати? Від усіх кілограмів ще не позбулася (10 треба прибрати, не менше), але чотирьох вже немає. І я цьому дуже рада, продовжую курс ароматерапії, дієту і фізкультуру.
Вероніка, 19 років
А що на рахунок дієтичних коктейлів? Вони теж гідні уваги в темі здорового ваги і красивої фігури. Давайте навчимося готувати в домашніх умовах тут.
Як домагаються чудових результатів в обсягах талії і стегон французи? Виявляється, все дуже просто. Хочете дізнатися більше? Тоді вам сюди.
Вибір продукту
Якщо питання стосується ефективності ароматного масла взагалі, то інструкція така:
- купувати виключно в аптеці;
- звертати увагу на тару (флакон повинен бути скляним, колір скла – обов'язково темний);
- перед покупкою ознайомитися з складом (на етикетці має бути зазначено, з якого рослини видобуто масло).
А якщо вибір потрібно зробити, акцентуючи увагу на своїй індивідуальній проблеми, загальних інструкцій у цьому випадку і бути не може: тільки інтуїція, тільки уважне вслухування в потреби свого організму, тільки об'єктивна оцінка його особливостей.
Наступне відео вам підкаже як не потрапити на підробку: