16 март 2019 3 129

Нудота після їжі: причини та способи лікування

Нудота – досить часте явище після прийняття їжі.

Якщо це неприємне відчуття виникло пару раз після їжі, то можна подумати що вжили багато жирного або просто переїли. Але якщо це відбувається часто, тоді варто захвилюватися і вжити якихось заходів.

Найчастіше нудота виникає із-за порушення травної системи. Зараз дуже складно знайти людей, які правильно харчуються.

Організм, одержуючи всередину, уживані фаст-фуд і напівфабрикати, нападами нудоти дає зрозуміти, що здоров'я похрамывает.

Можливі причини виникнення нудоти після їжі у жінок і чоловіків

Немає жодної людини, який не зустрічався б з такою проблемою, як нудота.

Переслідувати це неприємне почуття може не тільки за порушення травлення, а також на нервовому грунті, якщо існують порушення ендокринної системи або функціонування серця.

У всіх цих випадках разом з основною проблемою підключається нудота.

Основні захворювання, які можуть викликати нудоту після прийому їжі:

  1. Гастрит і виразка. Якщо людина хворіє на гастрит або виразку, крім того що може нудити, з'являється важкість у шлунку. Вранці може виникнути печія. Для того щоб переконатися в правильності діагнозу необхідно звернутися до лікаря;
  2. Захворювання жовчного міхура. Коли людина їсть, може раптово підступити нудота, а разом з нею відчуття ніби розпирає зсередини. Може також спостерігатися неприємний присмак, у роті може гірчити, хворіти з правого боку під ребром, газоутворення, печіння в горлі;
  3. Кишкова інфекція. По закінченню деякого часу після прийняття їжі, людині починає сильно нудити з позивами до блювання. Може боліти в області пупка, паморочиться голова, помічається втрата сил. Якщо вчасно не вжити заходів, може з'явитися пронос і зневоднення;
  4. Холецистит. Це захворювання викликає сильну біль з правого боку в області ребра. Так само можуть проявлятися такі симптоми як: блювота жовчю, гіркий присмак у роті в ранковий час, діарея або навпаки запор, свербіж, харчова алергія, може підвищитися температура тіла. Дізнатися, що людину атакував холецистит можна після проведення діагностики по УЗД.

Бігти моментально в лікарню або аптеку не варто. Це можуть бути просто наслідки того, що ви неправильно харчуєтеся. Спробуйте кілька днів не вживати шкідливу їжу і посидіти на строгій дієті.

Потрібно повністю виключити такі продукти:

  • М'ясо, яке містить багато жиру, сало і т. д.;
  • Овочі краще відварювати або готувати на пару, від смаженої їжі потрібно відмовитися;
  • Всілякі копченості;
  • Солону їжу;
  • Борошняні вироби;
  • Часник, цибуля, перець, гострі томати.

Дієта складається з прийому варених каш на чистій воді, тушкованих або сирих овочів, з м'яса курки, тільки у вареному вигляді.

Якщо після дотримання даної дієти все нормалізується, значить, організм не сприймав один або кілька продуктів зі списку. Але якщо неприємні відчуття все ж залишилися, тоді неодмінно проконсультуйтеся з гастроентерологом.

Захворювання, які можуть викликати неприємні симптоми

Існує безліч хвороб, що викликають у людини відрижку, нудоту і блювоту після вживання їжі. Це можуть бути отруєння, неврози, порушення шлункового тракту.

Ніхто не застрахований від страшних захворювань, а часом навіть смертельних, при яких проявляється така ж симптоматика:

  1. Апендицит. Цей підступний недуга провокує високу температуру, болі в животі, розлад шлунку, нудоту і блювоту. Як тільки з'явилася підозра на апендицит, негайно зверніться до лікаря, так як це захворювання дуже небезпечно;
  2. Запалення дванадцятипалої кишки. Буває таке, що симптоми не проявляють себе, але найчастіше все ж спостерігається поганий апетит, тяжкість в животі після їжі, відрижка, метеоризм, діарея, нудота і періодична блювота. Також болить вгорі живота, з калом виходять домішки крові;
  3. Неправильне функціонування щитовидної залози. Симптоми можуть тривалий час бути не помітними. При таких симптомах, як швидка стомлюваність, відрижка, неуважність, депресія, неправильна дефекація, нудота і блювотні позиви, можна запідозрити, що порушилася функція щитовидної залози. Не можна вважати, що проблеми зникнуть самі. Адже можна втратити час і тоді можуть виникнути неприємні наслідки.
Дивовижний корінь кульбаби: корисні властивості, рецепти та протипоказання. Дуже пізнавальна стаття!

Найчастіший питання дієтологам: «Що потрібно їсти, щоб схуднути?». У вас є унікальна можливість прямо зараз у цій статті дізнатися відповідь на це питання.

Турбослім День і Ніч — препарат для схуднення, постійно обговорюється на різноманітних форумах. Що ж так хвилює тих, що худнуть? Дізнайтеся тут про нього все.

Причини нудоти після їжі, пов'язані з фізіологією

Нудота далеко не завжди є ознакою того, що людина хвора. Якщо, крім неприємного відчуття нудоти, нічого не спостерігається, тоді не варто панікувати, а потрібно розібратися.

  • Наслідок прийняття лікарських препаратів. Є безліч лікарських засобів, які здатні викликати побічні ефекти у вигляді нудоти. Найчастіше це антибіотики широкого спектру, протизапальні ліки і препарати, що містять залізо;
  • Вагітність жінки. Токсикоз вчасно вагітності – це абсолютно нормальне явище. Нудота зникає приблизно з 14 тижня, але бувають окремі випадки, коли вона переслідує жінку, яка готується стати мамою, аж до пологів;
  • Мігрень. До головних болів може приєднатися нудота, тоді людині потрібен спокій. Потрібно прийняти знеболювальні препарати і полежати в тиші, ідеально було б поспати. Якщо мігрень атакує досить часто, тоді це привід звернутися до невролога;
  • Струс мозку. При струсі мозку може початися мігрень, паморочитися людини може нудити. У тому випадку якщо симптоматика не припиняється, а, навпаки, починає сильніше виражатися, необхідно негайно викликати швидку допомогу. У лікарні нададуть першу допомогу і швидше за все, відпустять додому;
  • Менінгіт. Ця страшна і небезпечна хвороба провокує наступні симптоми: може сильно і постійно нудити з позивами блювоти, сильно підвищується температура тіла, з'являється боязнь світла, напружені потиличні м'язи. При такій симптоматиці терміново викликайте швидку допомогу;
  • Отруєння продуктами. Часто відбувається таке, що людина з'їла щось прострочене, в такому випадку після їжі може спостерігатися нудота.

Що можна самостійно зробити?

Отже, що ж можна зробити в домашніх умовах, якщо нудить після їжі?

  1. Щоб нудота відступила, потрібно взяти 1ч.л. соди і розчинити в склянці теплої води;
  2. Перед їжею випивати по пів ст. л. картопляного соку;
  3. Також при нудоті допомагає міцний зелений чай;
  4. 1 ч. л. насіння кропу зварити в склянці води, випити за один раз під час нудоти.

Щоб запобігти напади нудоти після їжі, потрібно харчуватися маленькими порціями, але часто, пити воду з лимоном, чай (м'ята, меліса, насіння кропу).

Є також аптечні препарати, але самолікуванням займатися не можна. Медикаментозне лікування може призначити тільки лікар.

Що ще почитати: