29 апрель 2019 9 161

Сечогінний засіб для схуднення: назви препаратів, їх застосування

Проблема схуднення є актуальною в наші дні як ніколи раніше. Часто доходить навіть до абсурду, коли люди, що мають начебто нормальна вага, изнемождают себе дієтами і виснажливими тренуваннями, доводячи тіло до стану анорексії.

На щастя, такі випадки трапляються не так часто. В більшості своїй, щоб схуднути, багато хто дотримуються певної дієти, розкладу тренувань.

Є і більш легкий, але не такий ефективний і навіть, в деякій мірі шкідливий для здоров'я спосіб — застосування сечогінних засобів для схуднення (діуретиків).

Що таке діуретики, їх застосування

Відповідно до медичної термінології, діуретиками або, як кажуть у народі, сечогінними засобами називають препарати, що допомагають збільшити вироблення сечі, за допомогою висмоктування рідини з різних типів тканин тіла з подальшим її видаленням з організму.

Зазвичай, ці препарати застосовують у разі, якщо у людини є якісь проблеми чи захворювання серцево-судинної системи, а також нирок або печінки. Серцева недостатність, приміром.

Але за рахунок виведення великих обсягів рідини з організму, зменшується його вага, в першу чергу за рахунок зменшення ваги рідини (важливо: не жирових відкладень), звичайно ж. І саме з цієї причини багато вживають діуретики як засобу для схуднення.

Види сечогінних засобів

Сечогінні засоби поділяють, як мінімум, на два види: натуральні, або природні діуретики, а також таблетки — обидва мають як своїх прихильників, так і супротивників. З різних причин. У цій статті поговоримо саме про препаратах сечогінної дії для схуднення.

Діуретичні препарати діляться, як мінімум, на три групи: петльові, тіазидні і легкі.

Петльові таблетки представляють із себе сильнодіючі препарати, фільтрують нирки і виводять солі з організму.

Тіазидні таблетки містять в собі речовини помірної дії.

Легкі діуретики діють на організм таким чином, що не вимивають з нього калій.

Фуросемід

Таблетки під назвою Фуросемід — препарат, що відноситься до виду петльових, застосовується при серцевій чи нирковій недостатності, є одним з найбільш доступних та ефективних серед усіх сечогінних засобів.

Його дія короткостроково і, при цьому, він вимиває з організму іони магнію і кальцію.

Але важливо врахувати, що найчастіше лікарі рекомендують вживати Фуросемід тільки у крайніх, невідкладних випадках.

З-за неправильного вживання цього препарату може знизитися крові, що циркулює по тілу, проявитися аритмія, анорексія, нудота, а також спрага. Також є ризик зниження потенції, появи кропив'янки та свербежу.

Торасемид

Ще один представник петльових діуретиків — препарат під назвою Торасемид. Виписується лікарями при лікуванні тієї ж серцевої недостатності, різних хвороб печінки і нирок.

Має більш сильний вплив і більш тривалий термін дії, ніж Фуросемід. Найбільшого сечогінного ефекту препарат досягає через два або три години після застосування.

Від застосування Торасемида може з'явитися гостра затримка виведення сечі, порушитися слух, виступити висип і проявитися шкірний свербіж, тахікардія, нудота, блювання і діарея.

Арифон

Арфион — представник тіазидних сечогінних засобів для схуднення, що володіє непоганим діуретичним ефектом, але в той же час виводить з організму іони натрію, калію, магнію і хлору. Рекомендується приймати при артеріальній гіпертензії.

Варто відзначити, що, якщо постійно збільшувати дозу прийнятого препарату (чого робити без попередньої консультації з лікарем ніяк не можна), побічні ефекти можуть посилюватися.

Побічні ефекти, як описано вище, залежать від дози прийнятого препарату. Чим більше доза, тим сильніше може виявитися ефект. Вживання Арифона може викликати блювоту і нудоту, запор і аритмію, порушення функцій печінки і висип.

Гідрохлортіазид

Гідрохлортіазид — це один з найбільш доступних діуретиків тіазидного виду. Зазвичай виписується лікарями при артеріальній гіпертензії, глаукомі і нецукровому діабеті.

Володіє сильним і тривалим діуретичним ефектом (тривалість дії — 12 годин). Впливаючи на організм, провокує вимивання іонів калію, магнію, бікарбонату, не зачіпаючи при цьому іони кальцію.

Від застосування гідрохлортіазиду може з'явитися нудота і блювання, діарея та навіть панкреатит в деяких випадках, порушитися зір, з'явитися тахікардія.

Індапамід

Ще одним тіазидних сечогінним препаратом для схуднення є Індапамід. По своїй доступності він нічим не поступається гидрохлортиазиду. Застосовується для лікування артеріальної гіпертензії, як і арифон.

З-за вживання індапаміду можлива поява аритмії, відчуття нудоти, блювоти, діареї або запору, поява на тілі свербежу, кропив'янки і висипу.

Верошпірон

Верошпірон так само, як і Фуросемід, є одним з найпоширеніших діуретиків. Він застосовується, зазвичай, для зняття набряків при серцевій недостатності.

Слід врахувати, що сечогінний ефект від застосування цього препарату проявляється тільки на другий або навіть п'ятий день.

Неправильно розрахована доза та режим вживання препарату можуть викликати діарею, нудоту і блювоту, запаморочення і головний біль, сонливість і навіть помутніння свідомості. Крім того, можуть з'явитися свербіж і висип, м'язовий спазм і навіть гостра ниркова недостатність.

Амілорид

Амілорид, як і Верошпірон, відноситься до легких сечогінних засобів. Він застосовується лікарями для лікування серцевої недостатності і гіпертонічної хвороби, а також артеріальної гіпертензії.

Амілорид може викликати нудоту і блювання, висип і головний біль, можливе зниження артеріального тиску.

Особливості застосування препаратів

Із-за сильного діуретичного ефекту, яким володіють вище перераховані препарати, дозу і режим їх застосування слід обов'язково погоджувати з досвідченим лікарем.

При цьому, під час застосування діуретиків, не зайвим буде перебувати під регулярним наглядом фахівців. Так можна уникнути небезпечних наслідків, які тягнуть за собою сечогінні препарати.

Важливо: у період вагітності та годування груддю строго протипоказано приймати діуретичні препарати. В тому числі й вище перераховані. Це може зашкодити здоров'ю і мами, і, що куди більш важливо, самої дитини.

Додаткова інформація про побічні ефекти

Під час застосування будь-яких діуретиків, бажаного ефекту можна так і не добитися. А статися це може тільки в тому випадку, якщо є які-небудь проблеми з організмом.

Цілком можливо, що не здорові нирки. А якщо є набряки, то обов'язково потрібно негайно звернутися до нефролога. Якщо вони відбуваються під час клімаксу, то потрібно проконсультуватися у гінеколога. Біль в грудях? До кардіолога!

Наступна стаття адресована тим, хто вирішив стати сироїдом і не знає, як правильно складати раціон харчування. Сироїдіння: меню на тиждень з рецептами страв. Наші експерти все розкажуть!

Про те, як схуднути на 15 кг за місяць, читайте тут. Майте на увазі, що швидке схуднення веде до неприємних наслідків, тому консультація лікаря зайвою не буде.

А тут читайте про білково-вуглеводному чергуванні для схуднення. Система працює, причому ефективно!

Користь і шкода діуретиків

Позитивний ефект від застосування діуретиків, будь то натуральні, такі як зелений чай або вода, або препарати типу Фуросеміду, Верошпирон, Арифона та Індапаміду, тільки один: вага тіла дійсно знижується. Хоча тимчасово і ненадовго.

А от шкоди виходить куди більше, ніж користі. Вага тіла зменшується за рахунок виділення рідини.

А так як нічого зайвого в людському організмі немає і все в тілі, нирок і серця, до крові та іншої рідини, виконує свої, необхідні для нормальної життєдіяльності функції, то надмірне споживання діуретиків може порушити крихкий баланс і привести до серйозних наслідків.

Банально, може наступити зневоднення організму, які провокує появу втоми, порушення серцебиття, втрату електролітів.

Останнє не тільки заважає нормальній роботі серця, але і порушує передачу нервових імпульсів. Надалі, якщо не звертати на це належної уваги, може призвести до пошкоджень внутрішніх органів.

Звичайно, якщо є надлишок рідини в тілі, то застосування діуретиків може піти на користь. Але важливо правильно розрахувати дозу препаратів, що приймаються або настоянок, щоб не нашкодити організму.

Часто задають питання: «Який з діуретиків краще підходить для схуднення?» Не можна однозначно сказати, які сечогінні засоби краще за інших підходять для схуднення. Це справа суто індивідуальна.

Всі без винятку організми різні і до кожного потрібен індивідуальний підхід, який може забезпечити тільки дипломований спеціаліст і ніхто інший.

Загальні положення про сечогінних засобах

  • Застосовують діуретики, в першу чергу, в лікувальних цілях: при проблемах з нирками, печінкою або серцево-судинною системою;
  • Зниження ваги-не основна мета застосування сечогінних засобів;
  • Сечогінні засоби виводять з організму рідину;
  • Зниження ваги тіла здійснюється за рахунок зниження ваги рідини;
  • Жирові відкладення в організмі залишаються, і позбутися від них за допомогою діуретиків неможливо;
  • Сечогінні засоби дають короткостроковий ефект схуднення. А надалі обсяг рідини відновиться. Схуднути раз і назавжди з їх допомогою неможливо;
  • А ось довести тіло до зневоднення цілком реально;
  • Будь-які види діуретиків треба приймати строго з дозволу лікаря;
  • Не варто займатися самолікуванням;
  • Діуретики можна приймати, якщо є надлишкова рідина в організмі. Але робити це слід під наглядом лікаря.
Підводячи підсумок, варто помітити, що найкращим засобом для схуднення є правильне роздільне харчування і регулярні заняття спортом.

Склавши правильну дієту і організувавши точну систему тренувань, можна домогтися набагато більшого, і, що важливо, довгострокового результату в схудненні.

Так, знадобиться витратити багато сил, часу, терпіння, але ефект окупить всі витрати сповна, чого не можна сказати про застосування сечогінних засобів у якості препаратів для схуднення.

Хоча для так званої «сушки» діуретики цілком можуть підійти. Але краще заздалегідь проконсультуватися з досвідченим тренером.

Природно, вибір залишається за самою людиною. Ніхто, крім нього самого рішення прийняти не зможе.

Що ще почитати: