01 апрель 2019 2 524

Конюшина лучна: лікувальні властивості рослини, протипоказання та відгуки

Конюшина лучна (червона) знайомий практично кожній людині з малих років. З боку рослину можна дізнатися по його квіткам, які мають темно-рожевим або фіолетовим кольором, а також зібрані в суцвіття головчастого типу.

Поряд з луговим конюшиною досить часто галявини повні білим, який відрізняється від "побратима" не тільки кольором.

Хоча конюшина лучна і дуже поширений у країнах Європи, мало хто здогадується про його лікарські властивості. У народній медицині цій рослині немає ціни, так як він містить велику кількість поживних речовин, що позитивно впливають на організм людини.

Корисні і лікувальні властивості

Лучна конюшина багатий масою вітамінів, мінеральних сполук і корисних речовин. Приміром, суцвіття рослини містять:

  • Білки;
  • Жири;
  • Клітковину;
  • Каротин;
  • Дубильні речовини;
  • Флавоноїди;
  • Саліцилову кислоту;
  • Фітоестрогени;
  • Ефірні масла і т. д.
Завдяки ряду перерахованих речовин, що містяться в луговому конюшині, рослина відомо не тільки в народній медицині, але і в фармакології. Фахівці офіційної медицини розробляють на основі червоного конюшини лікарські засоби різного призначення.

Але більш відомий і корисний лучна конюшина в домашній медицині, де на основі його суцвіть і стебел готують відвари, настої і настойки, а потім або вживають їх всередину, або використовують зовнішньо як оздоровчих компресів і ванн.

Досить часто відвари конюшини додають в засоби по догляду, так як він допомагає в боротьбі з дерматологічними захворюваннями.

Лікарські засоби, розроблені на основі цієї рослини, можуть володіти рядом наступних властивостей:

  1. Антисептичну;
  2. Протизапальний;
  3. Сечогінний;
  4. Жовчогінний;
  5. Потогінний;
  6. В'яжучий і т. д.

Відвари, що готуються на основі червоного конюшини, служать для боротьби із захворюваннями жовчовивідних шляхів, печінки і нирок, а також перешкоджають запалення придатків у жінок.

Крім того, відвари допомагають при недокрів'ї слабкому організму, запаморочення або головний біль, геморої та ректальному кровотечі, харчовому отруєнні.

При використанні лугового конюшини зовнішнім чином є можливість нейтралізувати біль, а також зупинити розвивається варикоз.

Так як конюшина в складі своїх корисних властивостей має протизапальний і відхаркувальний ефект, він здатний вилікувати будь-які захворювання дихальних шляхів, у тому числі ангіну, сильний кашель, бронхіт, бронхіальну астму або туберкульоз.

Як вже зазначалося раніше, рослина широко застосовується в лікуванні дерматологічних захворювань, а значить використовується в боротьбі з недосконалостями шкіри, діатезом і опіками.

Особливо добре лучна конюшина проявив себе в кардіології, так як здатний зміцнювати стінки кровоносних артерій, стабілізувати роботу серця, а також нормалізувати рівень холестерину в крові.

Серед корисних властивостей червоного конюшини було помічено велику зміст фітоестрогенів, які благотворно впливають на жіночий організм в період клімаксу.

Чай, виготовлений з лугової конюшини, має масу корисних властивостей для мам і їх дітей, так як цей напій стимулює вироблення грудного молока у жінок.

Також ця рослина вважається кращим медоносом, бо мед, зроблений завдяки луговому конюшині, насичений смаком, приємним ароматом, а також лікарськими властивостями, спрямованими на простудні захворювання.

Конюшина лучна крупним планом: фото

Як збирати і зберігати конюшина лучна

Це рослина починає цвісти в травні, а закінчує з настанням осені. В якості сировини з лікарськими властивостями виступають стебла, листя і квіти конюшини лугового.

Збирати рослину краще за межами міста. Якщо такої можливості немає, то слід почати збір з початку його повного цвітіння, так як в цей період квітки рослини ще не встигнуть сильно запорошитися і постраждати від вихлопів автомобілів.

Зривати рослину потрібно зі стебла разом з квітками. Потім необхідно підготувати місце в тіні, в якому буде проводитися сушка сировини, постеливши туди великий шматок старої газети.

Також це місце має не потрапляти під сонячні промені, а приміщення слід ретельно провітрювати. Після можна розкласти рослину і залишити висушувати. Зберігати висушену сировину треба не більше 12 місяців.

Рецепти народної медицини

Як вже зазначалося раніше, найбільшу популярність червона конюшина має саме в домашній медицині, де широко використовується для лікування та профілактики численних недуг.

Для цього готують відвари, соки, настої і настойки з сировини, яку можна висушити або самостійно, або придбати готовим в аптеці.

Перший

Інгредієнти:

  • Квітки червоної конюшини – 1 ст. ложка;
  • Окріп – 1 стакан.

Спосіб приготування:

  1. Залити квітки водою;
  2. Закрити ємність кришкою;
  3. Наполягати протягом півгодини;
  4. Процідити;
  5. Випивати за півгодини до кожного прийому їжі.

Лікувальні властивості: допомагає полегшити процес протікання хворобливих місячних, лікує від сечокам'яної хвороби та інших захворювань нирок.

Другий

Інгредієнти:

  • Квітки червоної конюшини – 25 шт;
  • Окріп – 1 л.

Спосіб приготування:

  1. Залити квітки водою;
  2. Закрити ємність кришкою;
  3. Настоювати протягом чверті години;
  4. Процідити;
  5. Випивати за півгодини до кожного прийому їжі.

Лікувальні властивості: допомагає в боротьбі з гіпертонією, мігренню, покращує роботу серцево-судинної системи.

Якщо у вас панкреатит, то харчування вам необхідно особливу. Дієта при панкреатиті підшлункової залози: принципи і зразкове меню. Просто дотримуйтесь правил і загострення хвороби не буде.

А тут описана дієта при підвищеному холестерині.

Як можна очистити кишечник за допомогою препарату Фортранс? Інструкція знаходиться тут. Ознайомтесь уважно з нею!

Третій

Інгредієнти:

  • Трава червоного конюшини з квітами – 450 г;
  • Окріп – 2 л.

Спосіб приготування:

  1. Подрібнити сировину;
  2. Залити водою;
  3. Закрити ємність кришкою;
  4. Наполягати протягом 4 годин;
  5. Процідити;
  6. Додати відвар у ванну;
  7. Приймати лікувальну ванну 25 хвилин.

Лікувальні властивості: курс з 10 процедур допомагає впоратися з численними дерматологічними захворюваннями, наприклад, гнійними і підшкірними прищами.

Четвертий

Інгредієнти:

  • Коріння червоного конюшини – 25 г;
  • Окріп – 1 стакан.

Спосіб приготування:

  1. Подрібнити коріння;
  2. Залити водою;
  3. Закрити ємність кришкою;
  4. Кип'ятити на водяній бані протягом півгодини;
  5. Процідити;
  6. Додати води до утворення початкового кількості;
  7. Випивати по столовій ложці до кожного прийому їжі.

Лікувальні властивості: допомагає впоратися з виразковою хворобою шлунка.

П'ятий

Інгредієнти:

  • Квітки червоної конюшини – 3 ст. ложки;
  • Окріп – 1 стакан.

Спосіб приготування:

  1. Залити квітки водою;
  2. Закрити ємність кришкою;
  3. Довести до кипіння і кип'ятити ще протягом хвилини;
  4. Настояти протягом 2 годин;
  5. Процідити;
  6. Промивати відваром відкриті рани, у болючі місця, гнійні освіти.

Лікувальні властивості: володіє антисептичною і протизапальною дією.

Протипоказання

Незважаючи на те, що конюшина лучна – це чудове лікарський засіб в боротьбі з багатьма захворюваннями, воно має деякі протипоказання:

  1. Рак (экстрагенозависимая форма);
  2. Застосування після інфаркту або інсульту;
  3. Діарея;
  4. Тромбофлебіт;
  5. Вагітність;
  6. Алергічні реакції на рослину.

Відгуки

Як вже зазначалося раніше, конюшина має високу популярність у різних сферах медицини, тому покупці в цілому залишаються задоволені результатом від використання рослини в лікувальних цілях.

Протягом 2-х років боролася з прищами на спині, за цей час на її поверхні не залишилося живого місця від плям і свіжих гнійників. Пробувала усіма нахваленный чистотіл, але мені він не підійшов, дуже сильно сушив шкіру, після ванн з ним я сильно свербіли і відчувала жахливий дискомфорт. Вирішила випробувати лучна конюшина, так як він має більш м'яким впливом. Після 5 процедур прийняття ванн з цією рослиною помітила, що прищі стали вискакувати рідше, значить, інфекція поступово виходить із шкіри. Зараз вже майже завершила курс і дуже задоволена результатом!

Кіра, 19 років

Лікар прописав мені відвар конюшини для боротьби з виразкою, при цьому паралельно я пила інші медичні препарати. Хвороба – жах, мріяла швидше від неї позбутися, а ще дуже боялася запустити. Була також призначена сувора дієта. Відвар знижував колючі болі, а через місяць мені вдалося значно поліпшити своє здоров'я. Також лікар порадив продовжувати пити відвар, щоб позбутися від хвороби.

Ксенія, 35 років

Таким чином, можна прийти до наступних висновків про лугового конюшині:

  • Рослина є легкодоступним в країнах Європи;
  • Зростає з травня по вересень;
  • Можна зібрати і висушити його самостійно або придбати готову сировину в аптеці;
  • Володіє масою корисних властивостей;
  • Є чудовим медоносом.
Що ще почитати: