10 апрель 2019 1 619

Як схуднути в домашніх умовах

Це один з найбільш приватних запитів в інтернеті, що цілком зрозуміло. Далеко не у кожного є кошти на особистого тренера, так і взагалі на абонемент у фітнес-клуб, особистого дієтолога і ендокринолога, не кажучи вже про оплату послуг клінік по корекції ваги. При цьому, як показує практика, самостійно вирішити проблему надмірної ваги в стані далеко не кожен. В чому ж причини?

Правильна дієта

Багатьом здається, що вся справа в дієті. Якщо знайти «правильну» дієту, то все вийде само собою. Просто їм поки не щастить, все колишні обмеження в харчуванні виявилися «неправильними». А ті, кому вдалося схуднути, просто не хочуть ділитися секретами. Здається, що в таких дієтах самі продукти призводять до зниження ваги, є в них щось чарівне, скільки б їх не з'їв, вага буде тільки зменшуватися. На жаль, таких «чарівних» дієт не буває.

Більш того, немає універсальної дієти, яка допомагала б абсолютно всім. Хоча лікарі і кажуть, що найголовніше, не що ви їсте, а скільки, їх мало хто слухає.

Негативний енергетичний баланс, коли кількість надійшли з їжею калорій менше, ніж витрата калорій організмом на підтримання життєдіяльності і фізичну активність, річ хороша, але в свідомості багатьох погано пов'язана з реальністю. Скажи, скільки і чого є, так буде простіше. Простіше для підрахунку калорій, але не для організму. Є харчові звички і уподобання. Ми любимо одні продукти і терпіти не можемо інші. Якщо нам постійно змушувати геркулесову кашу на воді і без цукру, то ми, звичайно, схуднемо.

Але як тільки катування закінчиться, накинемося на улюблені продукти і знову наберемо скинуті кілограми. Тому до питання схуднення треба підходити індивідуально. Найкращий спосіб – спробувати самостійно сформувати меню з улюблених, але низькокалорійних продуктів і підрахувати, скільки при такому харчуванні ви будете споживати калорій. Якщо багато, то можна зменшити порції або замінити якісь більш калорійні продукти на менш калорійні. Ось такої дієти можна дотримуватися досить довго і без будь-якого дискомфорту.

Фізичні навантаження

Для багатьох — це найважче випробування. Є певний життєвий уклад – прийшов з роботи, поїв, заліз в соц. мережі поспілкуватися з друзями, почитати новини, так і день пройшов. А з фізичними навантаженнями доведеться перебудовувати весь свій день. І це не на тиждень або місяць, а, бажано, назавжди. Тільки регулярні і досить тривалі навантаження принесуть бажаний ефект. І що особливо неприємно, фізичні навантаження у більшості асоціюються з певним дискомфортом – ниючі м'язи, тремтячі коліна, струмочки поту. Адже займатися треба до знемоги. Але такі навантаження можуть викликати лише огиду.

Більше, ніж на тиждень, терпіння не вистачить. Однак аеробні навантаження, які і призводять до спалювання жиру, як раз і не повинні бути виснажливими, коли через 15-20 хвилин на тренажері просто хочеться лягти і померти прямо на підлозі. Активна ходьба, легкий біг, аеробіка – ось кращий варіант скинути зайві кілограми і підтягти м'язи. При цьому, починати займатися треба поступово. Не важливо, що спочатку заняття будуть нетривалими, і ефект від них буде практично не помітний. Головне, полюбити рухатися. Фізична активність повинна приносити задоволення. При такому відчутті ви самі будете шукати зайві півгодини, щоб більше часу провести в спортзалі.

Засоби для зниження ваги

Подібних засобів безліч, частина з них відноситься до БАД (біологічно активних добавок), інша до лікарських засобів. При покупці часто ми орієнтуємося на рекламу або думки інших людей, розраховуючи на те, що це буде «диво-таблетка», яка вирішить всі наші проблеми, причому бажано без якогось нашого участі в процесі схуднення. Випив таблетку наступного ранку прокинувся струнким. І як же ми буваємо розчаровані, коли цього не відбувається. Але зовсім не задаємося питанням, чому це не відбувається.

Насправді ж, перше питання, яке ми повинні самі собі задати, це «В чому мені повинно допомогти засіб для схуднення?».

Почати слід з того, що Бади не проходять клінічні випробування і не зобов'язані доводити свою ефективність. Це не говорить про те, що всі вони марні й неефективні. Це говорить лише про те, що ви купуєте кота в мішку. То чи допоможе, то ні. Так, Бади, як правило, коштують дешевше, ніж лікарські препарати, але ви повинні бути готові до того, що просто викинули гроші на вітер.

Що ж стосується допомогою засобів для зниження ваги, то вона може бути різною. Люди, які займаються спортом, використовують такі препарати, як Елькар, до складу яких входить L-карнітин для посилення спалювання жиру. Не плутайте з жиросжигателями, таких препаратів в даний час просто немає у продажу, вони заборонені із-за серйозних побічних ефектів. L-карнітин допомагає працюючим м'язам активніше використовувати жири для отримання енергії. Якщо ви не шанувальник фізичної культури і не проводьте весь свій вільний час в спортзалі, то такі препарати не для вас. Взяли упаковку з полиці, прочитали склад, побачили слово L-карнітин, поставте на місце.

Якщо і інші препарати – блокатори всмоктування жирів, такі як Листата Міні. Вони містять орлістат, який перешкоджає засвоєнню жиру в кишечнику на 25-30%. Завдяки цьому калорійність харчування знижується, і людина починає худнути. Але не думайте, що цього достатньо. Якщо ваше харчування все одно по калорійності перевищує норму, наприклад, за рахунок вуглеводів, то схуднення ви не помітите. Щоб ефект був, необхідно, щоб калорійність становила хоча б 2000 ккал в добу, краще менше.

Третя група препаратів для зниження ваги – сама цікава й ефективна. Це препарати, такі як Голдлайн Плюс. До їх складу входить сибутрамін і мікрокристалічна целюлоза. Вони впливають на центр насичення в головному мозку. За рахунок цього почуття насичення продовжується, почуття голоду притупляється і знижується загальне споживання їжі. Вважається, що це найбільш ефективні засоби для зниження ваги. У дослідженнях встановлено, що при їх використанні калорійність харчування знижується на 25%, а обсяг споживаної їжі на 20%.

Крім цього, такі препарати підсилюють термогенез (вироблення тепла організмом), за рахунок чого додатково в день спалюється близько 100 ккал. Але і в таких препаратів є обмеження по ефективності. Якщо людина їсть занадто багато, то такого 25% зниження калорійності може бути все одно недостатньо, щоб отримати ефект. Наприклад, калорійність харчування людини в середньому має становити 2000 ккал.

Для схуднення необхідно її знизити до 1400 – 1500 ккал на добу. Якщо балувати себе еклерами і копченою ковбасою, то легко можна набрати в день 3500 ккал і навіть більше. Якщо від 3500 ккал відняти 25%, то все одно залишиться 2625 ккал, тобто більше норми. Так що все одно за своїм харчуванням доведеться стежити.



Що ще почитати: