03 июнь 2019 2 548

Як відмовитися від солодкого і мучного, чи варто це робити

Не секрет, що більшості чоловіків подобаються стрункі жінки, і це не просто примха, як думають деякі представниці прекрасної статі, а особливість людського організму, що має глибокі еволюційні корені. Справа в тому, що на самому підсвідомому рівні, людина — тварина.

А головною метою будь-якої тварини на Землі є залишити здорове потомство. Здоровий — це значить, з нормальним обміном речовин, у тому числі. Самку, що володіє всіма параметрами, необхідними для створення здорового потомства, самець сприймає, як красиву, і саме тому, при вигляді неї, у чоловіка спрацьовує інстинкт продовження роду, що реалізується як закоханість.

Багато жінок, прагнуть поліпшити свою фігуру, тим самим ставши більш привабливими для чоловіків, і вони молодці. Але на їх шляху, немов нездоланний бар'єр, постає тяга до солодких і борошняних страв.

Чому хочеться мучного і солодкого: причини

Цукор і борошно життєво необхідні для людей, адже вони — основні джерела енергії в організмі людини. Вуглеводи, до яких належать обидві ці категорії розщеплюються з виділенням енергії при нетривалій або легкої повсякденному навантаженні, такий як ходьба, прибирання або розумова діяльність.

Це і є основна причина того, чому людям хочеться мучного і солодкого — організм як би говорить:»Мені потрібна енергія, з'їж чого-небудь, що містить вуглеводи». Одним словом, без вуглеводів ми не могли б робити навіть найпростіші рухи і пересуватися взагалі. Саме тому, абсолютно ні в якому разі не можна повністю виключати з раціону солодке і борошняне.

Але, крім вуглеводів, в організмі людини є ще і другий джерело енергії — жири. Вони потрібні для того, щоб людина могла виконувати важку фізичну роботу, таку як підняття важких і біг. Також, жирова тканина дозволяє людям довгий час жити без їжі.

Ось чому, всупереч загальній думці, неможливо схуднути (зменшити кількість жирової тканини) за допомогою ходьби або прибирання по будинку, рівно як і за допомогою розумової праці, так як в цьому випадку витрачаються не жири, а вуглеводи. Для того щоб схуднути, необхідно виконувати інтенсивну фізичну роботу протягом тривалого часу. Найбільш ефективні види такої роботи — біг і плавання.

Тяга до вуглеводомістких продуктів є нормою, проте в деяких випадках вона може бути гіпертрофованою і здатної викликати зайву повноту. Так буває, наприклад, коли ви нервуєте і поспішайте заїсти свої стреси чимось смачненьким.

А іноді навіть споживання солодкого і мучного в нормальних кількостях здатне привести до ожиріння, якщо у людини порушений обмін речовин.

Як відмовитися від мучного: методи психології

Відмовлятися від споживання вуглеводів ніяк не можна, так як в цьому випадку ваш організм не зможе отримувати енергію з їжі. А без енергії організм — просто ганчірка, не здатна навіть на самі прості і нескладні дії.

Але якщо ви твердо вирішили, що схуднете, якщо перестанете є борошняне, шкідливий і солодке, то для вас є кілька психологічних прийомів, які допоможуть вам від них відмовитися.

  1. Нейролінгвістичне програмування. Ця методика, розроблена спільно Річардом Бендлером,Джоном Гриндером і Френком Пьюселиком в 1970 році, знайшла дуже велику популярність останнім часом. Вона полягає в тому, що ви даєте собі установку на підсвідомому рівні, яку ви починаєте сприймати як якусь істину в останній інстанції і бездоганно в неї вірите. НЛП застосовується в багатьох сферах психології і психіатрії і довгий час успішно допомагає людям позбутися від нав'язливих страхів, установок типу «я невдаха» та інших ідей, які псують їм життя;
  2. Психологічний тренінг. Ця методика полягає в тому, що її адепт збільшує свою силу волі, знаходячи здатність до потужного розумового самоконтролю. Її перевагою є те, що якщо ви розвинете силу волі стосовно до чогось одного, то зможете в подальшому використовувати її в чому завгодно;
  3. Спілкування з тими, хто вже відмовився від мучного і солодкого. Всім відома народна приказка: «З ким поведешся, від того й наберешся». І це не пусті балачки. Адже відомо, що для того, щоб навчитися розмовляти по-англійськи, необхідно спілкуватися з носієм мови, для того, щоб навчитися будь-якого ремесла, потрібно обмінюватися досвідом зі знаючим ремісником, а щоб стати хорошим спортсменом, потрібен тренер, сам пройшов весь цей шлях.

З цих трьох методів, найбільш доступний для більшості — останній. Першим двом необхідно вчитися, і бажано, під керівництвом досвідченого наставника. Тому, для того щоб оволодіти ними, пройдіть курс навчання, благо сьогодні їх в будь-якому місті проводять мало не кожен день. Адже якщо ви зробите що-то неправильно, можете зробити собі гірше, і замість того, щоб схуднути, навпаки, ще більше розтовстієте.

Чи можна людині відмовитися від мучного і солодкого назавжди?

На жаль, звичайна людина не може відмовитися від чогось звичного раз і назавжди. Для цього він повинен пройти певну спеціальну підготовку, без якої, він рано чи пізно зірветься і навернет згаяне в трикратному розмірі.

Штовхнути непідготовленої людини на подолання залежності назавжди може лише одне — страх смерті. Так, наприклад, відомо, що курці кидають палити тільки тоді, коли їх організм вже на волосині від загибелі, а алкоголік задумується про шкоду пива/горілки, коли лікар ставить діагноз «цироз печінки».

Якими продуктами замінити шкідливі солодощі випічку

Так як солодке і борошняне — це вуглеводи, то замінювати їх потрібно іншими углеводосодержащими продуктами, такими як солодкі фрукти, овочі і ягоди.

Чи можна схуднути, просто відмовившись від солодкого і мучного

Цим питанням задавалися багато відомі дієтологи , і після численних досліджень і експериментів, відповідь став ясний: схуднути, відмовившись від солодкого і мучного, не можна.

Справа в тому, що причина повноти — зовсім не смачні солодощі, а їх надмірне споживання, або порушений обмін речовин.

У першому випадку, потрібно усувати проблему такої тяги до їжі, можливо, це стреси, сексуальна незадоволеність або нав'язливі страхи, тут допоможе досвідчений психолог.

У разі ж порушеного обміну речовин, відмова від їжі не допоможе ні при якому розкладі, так як він буде супроводжуватися психічним напруженням і самокатуванням, які в кінцевому підсумку приведуть до того, що ви зірветеся і з'їсте все, що втратили за цей час, та ще й зверху накинете.

Люди з порушеним обміном речовин приречені на повноту, і єдине що вони можуть зробити — це стати менш повними. Для цього є величезна кількість способів: заняття спортом, гімнастика, фізкультура, біг, плавання, йога, цигун, тайцзи і багато інших. Просто пам'ятайте, що все, що ви з'їли, ви повинні спалити в наполегливих тренуваннях, і тоді ваші дні стануть більш яскравими і радісними, і з'явиться відчуття задоволеності життям.

Користь льняної муки з кефіром для організму. Для чого її можна використовувати і які протипоказання.

А ви знаєте чим корисні абрикосові кісточки? Читайте нашу статтю про користь і шкоду цього цінного продукту.

Запашний і ароматний чорний чай, ми щодня його п'ємо і навіть не знаємо про його властивості. Користь і шкода чорного чаю тут.

Важливі поради щодо відмови від солодкого

По-перше, не смійте мучити себе переживань, з приводу своєї повноти, так як від цього ви точно не схуднете, а ось витрачений на страждання час життя, якого з кожною секундою стає все менше, ви точно не повернете.

По-друге, будь-який процес саморозвитку і самозміни не повинен проходити через силу, але, навпаки, повинен приносити задоволення, бути легким і приємним. Якщо цього немає, значить, ви щось робите неправильно, а значить, завдаєте собі шкоду.

По-третє, перед тим як худнути, гарненько подумайте, а чи треба воно вам. Адже те, що ви народилися на світ і дожили до своїх днів — є результатом сукупності випадкових процесів, і можна сказати, що вам пощастило, що ви живете. Ви існуєте, у вас є найцінніше у всесвіті — життя. Так чи варто витрачати її на те, щоб підганяти себе під нав'язані суспільству стандарти? Подивіться на цих моделей, які «шкіра та кістки»! Будь-який лікар-дієтолог скаже, що це ненормально.

Тому, якщо ви не хочете худнути, ні в якому разі не худніть, адже багато людей досягають успіху і щастя і при своїй повноті. А біографії успішних товстунів, які ви можете з легкістю знайти в інтернеті, тільки підтверджують це правило.

Що ще почитати: