24 март 2019 16 021

Користь і шкода від вживання кефіру на ніч

Вважається, що незадовго до сну приймати їжу не рекомендується. А людям, що стежать за фігурою і здоров'ям, пропонується пити кефір перед сном, щоб наситити організм.

Ще трохи більше 100 років тому біолог Мечников, Лауреат Нобелівської премії, говорив, що прийом в їжу кисломолочних продуктів – запорука довголіття.

Звичайно, прийом кефіру не панацея від усіх хвороб, але хороший засіб для насичення організму корисними речовинами.

Що ж відрізняє його від інших продуктів, які його користь і шкода, і як правильно вибрати даний продукт? В даний час ці питання цікавлять чимало людей.

Трохи загальної інформації про продукт

Кефір – це кисломолочний продукт, на основі коров'ячого молока, виготовлений із застосуванням кефірних «грибків».

Завдяки більш швидкому засвоєнню організмом, ніж молоко, напій стимулює травлення, нормалізує мікрофлору кишечника, що позитивно відбивається на організмі.

Він містить різноманітні вітаміни та мінерали, засвоєння яких як раз і відбувається під час сну.

По жирності ділиться на 3 види:

  1. Нежирний (0.5 % або менше);
  2. Середній (1 — 2.5 % жирності);
  3. Высокожирный (8 — 9 % жирності).

Користь вживання кефіру на ніч

Напій можна вживати коли зручно, незалежно від часу доби. Але прийом його перед сном вважається більш корисним.

Плюси:

  • Не залишається почуття голоду;
  • Прискорюється обмін речовин, що особливо корисно для бажаючих схуднути;
  • В напоях міститься велика кількість кальцію, який набагато краще засвоюється вночі;
  • Напій стимулює вироблення травного соку;
  • Надає благотворну дію на нервову систему;
  • У продукті містяться корисні лактобактерії, які засвоюються під час сну, тому кефір краще пити перед сном. Лактобактерії надають благотворну дію на мікрофлору кишечника. Тому це позбавить вас від метеоризму;
  • Наявність заспокійливого ефекту сприяє хорошому сну. Організм розслаблюється, завдяки його насичення, відчуваючи почуття ситості, організм краще спить.
  • Під час нічного сну кефір повністю засвоюється і викликає ранковий апетит, а ситний сніданок — енергія для організму на цілий день.
  • Кисломолочний продукт рекомендований дітям і дорослим у боротьбі із запорами. Тому якщо випити ввечері перед сном, то вранці вже нормальний стілець забезпечений. Але для цього необхідно вживання свіжого продукту.

Мало хто знає, що кефір володіє імуностимулюючою дією.

Чи є шкода від кисломолочного напою, випитого на ніч

Поряд з позитивними властивостями існують також і негативні:

  1. Не всі люди можуть пити цей напій, так як ними не переноситься складу напою, викликаючи розлад шлунка;
  2. Кефір – результат бродіння, тому він містить 0, 04 % – 0, 05 % спирту;
  3. Білок, що міститься в напої, не дає організму до кінця відновитися за ніч, що може викликати головні і м'язові болі;
  4. Кисломолочний напій володіє сечогінними властивостями;
  5. Якщо прострочений продукт — їм можна отруїтися. Тому уважно стежте за його терміном придатності.

Калорійність продукту, допомога в схудненні

Кефір дієтологами часто рекомендується пити під час схуднення.

Використання кефірної дієти вважається одним з найшвидших способів схуднення. Але кефір можна застосовувати і в інших варіантах.

Низька калорійність – головна користь кисломолочного напою.

На утримання калорійності впливає жирність продукту.

Калорійність напою на 100 г:

  • 1% – 40 ккал;
  • 2.5% – 50 ккал;
  • 3.2% – 56 ккал.

Калорійність кефіру 1%:

  1. Стакан 250 мл – 100 ккал;
  2. Стакан 200 мл – 80 ккал.
Але крім низької калорійності ще важливіше наявність бактерій-пробіотиків. Прийом напою сприяє ефективній роботі ШКТ. А це дуже важливо, так як в кишечник — місце засвоєння вітамінів і необхідних для метаболізму жирів.

Для схуднення можна використовувати цей продукт так:

  • 250 мл кефіру, чайна ложка меду, столова ложка висівок (порошкових), трохи меленої кориці. Все змішати. Пити замість другого сніданку, або замість пізньої вечері. Даний напій зменшує апетит;
  • 250 мл кефіру, пів банана, 200 г ягід (можливий заморожений варіант). Все перемішати в блендері, можна додати кориці. Є заміною першого сніданку;
  • 1 склянка кефіру, половина ложки кориці, половина ложки меленого імбиру, трохи червоного перцю. Ефект напою – зникнення зайвих кілограмів.

Як пити кефір перед сном для схуднення: рецепти

Перед сном потрібно пити 1 склянка кефіру, температура повинна бути нормальної кімнатної температури.

На ніч більше підходить кисломолочний знежирений продукт або містить 1% жиру. Пийте невеликими ковтками або їжте ложкою.

Можна використовувати наступні рецепти:

  1. Кефір з корицею. Використовуючи ці продукти, можна зробити жиросжигающие напій. У склянку напою додати дрібку кориці, 1 ст. ложку меду, 1 ч. імбиру, 2 ст. ложки води, часточка лимона;
  2. Часник з кефіром. На перший погляд, дивне поєднання. Але цей рецепт допоможе позбутися від зайвих кілограмів. Подрібнити зубчик часнику, залити склянкою кефіру, залишити на кілька годин, випити перед сном. Даний напій протипоказаний при виразкових захворюваннях ЖКГ, під час загострення хронічних захворювань;
  3. Кефір з маслом -- натуральне засіб від запорів. У склянку напою додати 1 ст. ложку оливкової олії, перемішати і випити перед сном. Лляне масло – теж відмінний продукт для схуднення. Воно нормалізує обмін речовин, зменшує апетит, не створює навантажень на організм. Один з напоїв для схуднення можна робити з ним;
  4. Вівсянка з кефіром на ніч. Дуже ситне блюдо, тому його можна з'їсти замість повноцінного вечері: 3 столових ложки геркулесу залити 200 р. кефіру. Нехай настоїться 5 хвилин, а потім перекрутіть блендером.

Протипоказання до вживання

  • Підвищена кислотність шлунка;
  • Діарея;
  • Виразкова хвороба;
  • Гастрит;
  • Підвищене газоутворення.
Напрямів у харчуванні існує багато: правильне, спортивне, вегетаріанство, сироїдіння та інші. Докладніше про одного з них у наступній статті. Вегетаріанство як спосіб життя: плюси і мінуси. Можливо, ви захочете стати його прихильником.

Читайте тут всю цікаву для вас інформацію про розвантажувальних днях на яблуках.

Про користь оливкової олії знають навіть діти. А як правильно його вживати вранці натщесерце, розповімо тут. Будьте здорові!

Як вибрати самий корисний напій

Вибираючи кефір в магазині, в першу чергу звертайте увагу на його склад. Побачили напис «закваска молочних культур», знайте, це кисломолочний продукт типу кисляку. Самий корисний продукт, якщо закваска на кефірних грибках.

Вибираючи напій, звертайте увагу на термін придатності. Якщо продукт натуральний, то його термін придатності буде менше.

Намагайтеся утримуватися від покупки упаковки великого розміру, щоб не зберігати тривалий час. Краще частіше купити, але продукт буде свіжим, а значить корисним.

Термін придатності – 7 днів, максимум – 10. Якщо написано, що зберігається довше, значить, додані консерванти.

Краще пити кефір, термін придатності якого не більше тижня. А якщо сталося, що куплений товар, термін придатності якого більше тижня, їм краще заквасити молоко.

Щоб зробити кисляк, треба в 1 літр молока додати 200 мл цього кефіру, залишити стояти на ніч, а вранці можна снідати свіжої кисляком.

Кефір – універсальний засіб при проблемах з травленням. У перші добу випуску – проносить, а якщо термін придатності більше 3 днів – кріпить.

І, нарешті, його жирність. Для людей, що стежать за фігурою, треба вибирати жирність не більше 2, 5 %, а краще 1 %. Варто знати, що в молочних продуктах містяться жиророзчинні вітаміни, а в знежиреному продукті їх немає.

Тому міф, що знежирений кефір більш корисний для організму, його варто пити час дієти.

Краще використати звичайний кисломолочний продукт, наситивши організм корисними речовинами, які нададуть благотворний вплив на весь організм, допоможуть в процесі схуднення.

Який продукт вибрати і коли його пити, вирішувати вам, але корисні властивості кефіру, випитого на ніч незаперечні.

Що ще почитати: