Популярні рецепти приготування на пару булочок
Зазвичай булочки печуть у духовці, але, щоб на пару – це щось новеньке! Однак, зовсім і не ново, так як рецепт використовується вже століттями і в Німеччині, і в Китаї, і в інших країнах. Що цікаво, не потрібна духовка зовсім, а виходять ці вироби на пару ніжними, пухленькими. І, що важливо, дієтичними. Калорійність виробів низька. Якщо, звичайно, не вживати їх з начинками. А подають їх саме з ними.
Інгредієнти | Кількість |
---|---|
борошна - | 300 г |
цукру-піску - | 3 ст. л. |
яєць - | 1 шт. |
сухих дріжджів - | 1 пачка |
молока - | 350 мл |
вершкового масла - | 1 ч. л. |
Час приготування: 180 хвилин | Калорійність на 100 грам: 317 Ккал |
Німці печуть булочки на пару вже з 1811 року, може і раніше. У Баварії, наприклад, роблять ці ласощі з додаванням молока і цукру. У підсумку виходять вироби з ароматною карамельною скоринкою. Втім, все по порядку.
Спочатку дріжджі помістимо в молоко 75 гр. і туди ж відправимо ложку борошна і цукру. Нехай постоїть в теплі хвилин 15. Потім змішуємо цей затор з молоком, борошном, цукром, олією і яйцем, перетворюючи в тісто. І нехай воно постоїть пару годин під харчовою плівкою, щоб не заветрелось. Хороший заміс зросте в два рази. Ліпимо 8-10 булочок і залишимо їх на 10-15 хвилин під плівкою.
А тим часом підготуємо солодкий «сюрприз»: молоко змішаємо з цукром і виллємо в сковороду, змащену вершковим маслом. Туди-то і помістимо наші булочки, але не щільно один до одного, вони ще виростуть. І на самому маленькому вогні випікаємо булочки під кришкою протягом півгодини.
Кришку не відкриваємо, навіть коли час закінчиться. Інакше осядуть вироби. Нехай ще п'ять хвилин постоять під кришкою. І ось вони готові. Можуть здатися сирими на вигляд, але варто їм трохи підсохнути, то і з'явиться скориночка. Їдять ці ласощі з джемом, шоколадною пастою або горіховою. Так і зі згущеним молоком вони прекрасні.
Китайські булочки на пару
Милі вироби з ніжною текстурою добре підходять як до м'ясних страв, так і до варенню вигляді десерту. У Китаї їх називають маньтоу. Робити булочки на диво просто. Але потрібно врахувати один маленький секрет – в тесті має бути як можна менше бульбашок повітря. Інгредієнти:
- 0,5 кг борошна;
- 220 гр. води;
- 6 гр. сухих дріжджів.
Час приготування: 3 години.
Калорійність: близько 434 Ккал/100 гр.
Можна додати ще й дрібку солі, але класична рецептура не містить цей інгредієнт. Просіяли борошно і розчинили дріжджі в ста грамах води. А потім все це з'єднуємо, поступово доливаючи воду. Тісто вийде крутоватым, але так і повинно бути.
Місити треба до повного замісу, а потім дати тісту відпочити хвилин 15. Знову місити, потім поставити на 2 години підніматися. За цей час маса по суті збільшиться вдвічі. І далі робимо найважливіше – дотримуємося маленький, але важливий секрет.
Він полягає в тому, щоб «вигнати» з тіста всі бульбашки повітря. Якщо є прес для виготовлення локшини, то все простіше. Треба прогнати тісто через цей прес, от і все. А якщо немає цього приладу, в хід йдуть качалка і руки.
Треба тонко розкачувати тісто кілька разів. Складати його і знову розкачати. У підсумку вийде вигнати велику частину бульбашок. Далі ліпимо 8-10 булочок і укладаємо в пароварку на промаслений пергаментний папір.
Даємо постояти 15 хвилин – на пар. Під кришкою, зрозуміло. Хвилин 15-20 чекаємо. Булочки готові! Але кришку не варто поспішати відкривати. Почекайте п'ять хвилин, щоб вироби не осіли.
Китайські рисові булочки з начинкою
Насправді рисові булочки можуть бути зі звичайного пшеничного борошна. Але ми наведемо рецепт саме з рисового борошна. Різниця невелика, хіба що рисове виріб буде більш білим і ніжним. Обов'язково потрібно підготувати промаслений папір для випічки. Інгредієнти:
- 1,5 ст. борошна пшеничного або рисового;
- 1 ч. л. сухих дріжджів;
- щіпка розпушувача;
- 2 ч. л. цукру;
- сіль — щіпка;
- 1 ст. л. крохмалю;
- 1 ст. л. рафінованої олії;
- 250 гр. яловичини;
- 1 цибулина і пара зубчиків часнику;
- 1 корінець імбиру;
- 1 ст. л. соусу з сої.
Час приготування: 3 години.
Калорійність: близько 545 Ккал/100 гр.
Дріжджі поміщаємо в теплу воду і чекаємо 15 хвилин. Борошно, розпушувач і половину цукру змішуємо, додаємо туди дріжджі. Вийде круте тісто. Яловичину, імбир, цибуля дрібно кришимо і обсмажуємо пару хвилинок на великому вогні, присмачивши все соусом з сої.
В кінці розчинений у парі ложок води крохмаль вливаємо в вог, де смажиться начинка, щоб вийшла маса в густому соусі. Розкачуємо тісто на кружечки будь-яким способом, як вам подобається. І ліпимо такі «пиріжки», які защипываются зверху.
А тепер треба розставити наші вироби на деякій відстані один від одного, тому що вони збільшаться. Закриваємо кришкою і 15 хвилин паримо в пароварці або на звичайних підставках, встановлених на каструлі. Потім вимикаємо вогонь, але кришку не піднімаємо ще хвилин п'ять. Фініш, можна пробувати делікатес.
Варто додати, що китайці не завжди поміщають в булочки тільки м'ясо. Це може бути каша з сої, а то й солодка м'ясна начинка. Так що, фантазувати і експериментувати можна з різними інгредієнтами.
Корейські парові булочки
Називають такі булочки в Кореї Пян-се. Класика – це коли всередині свинина з капустою. Але бувають і з грибами, і з рибою, і повністю вегетаріанські з овочами. По суті, це і є «пиріжки», тільки дуже ніжні, не смажені, не агресивні для шлунків. Для всіх, хто на дієті або береже шлунок, рекомендуємо приготувати це корейське блюдо. Інгредієнти:
- 3 ст. борошна;
- 0,5 ч. л. солі;
- 2 ст. л. рафінованої олії;
- 1 ст. теплої води;
- 400 гр. свинячого фаршу;
- 1 ч. л. кунжутного масла;
- 2 зубця часнику і перцю щіпка;
- 0,5 морквини;
- 0,5 кабачка;
- 1 цибулина;
- 4-5 шт. печериць;
- 2 ст. л. соєвого соусу;
- пучок стручкового лука.
Час приготування: 3 години.
Калорійність: близько 530 Ккал/100 гр.
Сіль розчинити у маслі, дріжджі у воді. А потім все змішати з борошном і замісити тісто. Нехай воно піднімається 15 хвилин, ще раз замісити і залишити на годину-дві. А поки займемося начинкою. Фарш з соєвим соусом обсмажуємо на олії. Овочі та гриби окремо – шаткуємо і смажимо. Потім з'єднаємо з м'ясом.
Розкачуємо тісто і кладемо начинку, не шкодуючи. Защипывать краще як хінкалі зверху. Не має значення, якого розміру вийдуть вироби, головне, щоб вони добре розмістилися в пароварці. Готуються за 15 хвилин, а з'їдаються ще швидше.
Спробуйте приготувати неймовірно смачний пиріг з вишнею — пропонуємо вашій увазі кілька рецептів.
Читайте як приготувати ніжний медовик на сковороді — дуже смачний десерт, який приготувати досить просто.
Прочитайте нашу статтю про користь і шкоду зеленого чаю з медом.
В'єтнамські булочки Лазень Бао
Булочки лазень бао – це такий в'єтнамський фаст-фуд, який продають на кожному розі в цій країні. Приготувати просто. Інгредієнти:
- 0,5 кг борошна;
- 250 мл. молока;
- 100 гр. цукру;
- по 2 ч. л. розпушувача і сухих дріжджів;
- 2 ст. л. олії рафінованої;
- 0,5 ч. л. солі;
- 400 гр. свинячого фаршу;
- 30 гр. сухих грибів;
- 1 головка ріпчастої цибулі і 2 – цибулі шалот;
- 3 зубчики часнику;
- 1 ст. л. крохмалю;
- 1 ст. л. устричного соусу;
- 3 варених курячих яйця і 7 варених перепелиних яєць.
Час приготування: 3 години.
Калорійність: близько 288 Ккал/100 гр.
Замішуємо тісто звичайним способом, починаючи з опари. Тобто в молоко кладемо дріжджі, трохи борошна і цукру – і на 15 хвилин прибираємо в тепле місце. А потім змішуємо опару з борошном, цукром і розпушувачем. За дві години тісто зазвичай збільшується вдвічі. І його можна ще раз замісити в проміжку між першою і другою годиною. А поки тісто росте, робимо начинку.
Обсмажуємо фарш з устричним соусом (можна замінити соєвим), дрібно покришеним цибулею, часником. Крохмаль розводимо у воді і додаємо у готовий фарш. Гриби розмочуємо і обсмажуємо окремо, а потім з'єднуємо з фаршем. Варені яйця нарізаємо на дольки. Тепер формуємо пиріжки.
На тонко розкачані коржі кладемо фарш, зверху шматок вареного яйця курячого та перепелиного. Защипуємо і розставляємо пиріжки в пароварку. Летимо на повільному вогні 15 хвилин. І ще через п'ять хвилин відкриваємо кришку і подаємо до столу.
Кокосові булочки за рецептом Джеймі Олівера
Немає нічого простіше, ніж приготувати ці ніжні та ароматні булочки в пароварці. Багато для цього не потрібно. Інгредієнти:
- 400 гр. кокосового молока;
- 700 гр. борошна;
- 1 пачка розпушувача.
Час приготування: 30 хвилин
Калорійність: близько 250 Ккал/100 гр.
Виливаємо молоко в миску, туди насипати просіяне борошно і розпушувач. Місимо тісто. Викладаємо його у формочки для кексу з пергаментного паперу. Але не поставимо в духовку, а в пароварку. Зазвичай виходить 8 булочок. Паримо протягом 15 хвилин. І все – готово! Подавати такі вироби варто з джемами, згущеним молоком або спеціальними соусами, або стравами японської, китайської кухні.
Корисні поради
Рецепти булочок на пару ті ж самі, а у всіх виходить по-різному. Чому так відбувається? А все тому, що є деякі секрети, про які треба знати. Ось вони:
- Борошно завжди треба просіювати. Тоді тісто буде пишним і ніжним. Тому що в процесі просіювання борошно насичується повітрям;
- Замісити дріжджове тісто завжди зручніше, якщо змастити руки олією;
- Тісто треба вимішувати в чистому посуді, тому що воно дуже добре вбирає сторонні запахи і смаки, а нам цього не потрібно;
- Перед защипкой пиріжків краї тіста краще трохи полити водою;
- Ніколи не додавайте сіль в опару. Її треба додавати в борошно, а краще змішати з рослинним маслом, перш ніж відправити в борошно. Справа в тому, що дріжджі не люблять сіль, і близький контакт потрібно виключити.
І ще одна порада, як якісно прибрати всі після приготування. Приміром, посуд після тесту спочатку миють холодною водою і лише потім теплою або гарячою.