Як варити юшку з окуня в домашніх умовах
З окуня виходить смачна, прозора і навариста юшка. Окунь головний у вусі, а всі інші інгредієнти – овочі і спеції — тільки підкреслюють її смак.
Інгредієнти | Кількість |
---|---|
великого свіжого окуня - | 1 кг |
цибулин - | 1 шт. |
картоплин - | 5 шт. |
перцю горошком - | 10 шт. |
зелені - | за смаком |
лаврушки - | 3-4 листочка |
солі - | за смаком |
Час приготування: 40 хвилин | Калорійність на 100 грам: 90 Ккал |
Розглянемо покроковий рецепт приготування юшки з окунів.
Крок 1
Окунів помити холодною водою, випатрати, вийняти зябра, зняти луску, зрізати плавники. Рибу краще варити цілком, тоді вона буде соковитою і смачною.
Крок 2
У каструлю налити холодну воду, покласти в неї підготовлених окунів, цибулину, приправити сіллю. Повільно довести до кипіння.
Крок 3
Світлий прозорий бульйон – показник хорошої юшки. Тому після закипання вогонь треба ще зменшити і готувати без кришки 15 хвилин. Утворюється на поверхні піну знімати обов'язково, причому не один раз.
Крок 4
Картоплю промити, почистити і нашаткувати великими шматочками, відправити в юшку. Потім додати 10 горошин перцю. Приблизно за 4 хвилини до готовності додати в юшку два лаврових листа. Страва буде готове, коли звариться картопля.
Крок 5
Вимкнути плиту, накрити каструлю з юшкою кришкою. Нехай настоїться. Через 10 хвилин вийняти шумівкою рибу. Зелень подрібнити і подати окремо.
Рецепт «подвійний» юшки
Подвійну рибну юшку готують з двох сортів риби, звідси і назва. В цьому блюді чудове поєднання наваристого бульйону і незвичайного аромату.
Інгредієнти:
- 1 кг дрібних окунів;
- 1 велика риба;
- 2 літри води;
- 2 картоплі;
- 1 морквина;
- перець чорний (горошком);
- цибуля ріпчаста;
- лаврового листа – 2 шт;
- сіль, зелений лук, кріп – за смаком.
Для приготування потрібно 40 хвилин. В одній порції — всього 90 ккал.
Покроковий спосіб готування наступний.
Крок 1
Прісноводних окунів обполоснути прохолодною водою, витягнути зябра і нутрощі. Рибу краще готувати з головою, але якщо вона дуже дрібна, то простіше буде відрізати голови, ніж видалити зябра.
Крок 2
Дрібних окунів зазвичай не чистять. Їх просто загортають у марлю, зав'язують, заливають водою і ставлять варити на середній вогонь. Додають до них моркву і цибулину.
Крок 3
Через півгодини дістати з бульйону марлевий мішечок з рибою, цибулю і моркву. Бульйон процідити. Дрібна риба і овочі більше не знадобляться.
Крок 4
В юшку покласти нарізану картоплю і шматочки великої риби, горошини перцю, приправити сіллю, додати лавровий лист. Страву готувати 20 хвилин.
Крок 5
Вимкнути Плиту, вуха залишити на конфорці, нехай настоюється. При подачі на стіл посипати її рубаною зеленню.
Ірландська кава — особливість напою, його історія, варіанти рецептів та цікаві факти в нашій статті.
Тефтелі в вершковому соусі — це блюдо можна подавати як самостійне блюдо або ж на додаток до овочів і каш.
Пісне тісто для піци — просте, не вимагає зусиль блюдо, яке можна готувати кожен день.
Юшка з річкового окуня з горілкою
Дрібний річковий окунь дає наваристий бульйон, але іноді він пахне тванню. Щоб відбити цей запах і поліпшити смак юшки, в неї додають горілку. Алкоголю не варто боятися, в гарячому бульйоні він швидко випаровується.
Потрібно:
- 1 літр води;
- 500 г дрібних окунів;
- 1 ріпчаста цибулина;
- петрушка – 1 корінь;
- середньої величини морква;
- 3 картоплини середньої величини;
- 2 ч. ложки солі;
- 10 горошин перцю;
- чарка горілки.
Приготування юшки займе 45 хвилин. Кожна порція містить 95 ккал.
3 кроки до відмінної вусі описані нижче.
Крок 1
Підготувати окунів для варіння: випатрати, відрізати плавники, видалити зябра або відрізати голови, гарненько промити. Покласти рибу в каструлю, залити прохолодною водою, додати корінь петрушки, моркву і головку цибулі, посолити.
На повільному вогні довести вуха до кипіння, зменшити полум'я пальника ще менше і готувати без кришки. Піну прибирати, як тільки вона з'явиться.
Крок 2
Через 15-20 хвилин шумівкою витягнути рибу. Овочі можна викинути, а бульйон процідити через двошарову марлю, змочену в гарячій воді.
Крок 3
Картоплю почистити і нарізати крупно, викласти в рибний бульйон. А також покласти в нього 10 горошин перцю, лаврушку. Готувати до м'якості картоплі. Влити чарку горілки. Подавати на стіл гарячою. Підкреслити її смак допоможе подрібнене перо зеленого лука.
Як варити будинку юшку з морського окуня з рисом
Потрібно:
- 2 великі цибулини;
- 40 г масла вершкового;
- 3 яйця (потрібен тільки білок);
- 2 картоплини;
- 2 кг морського окуня (хвіст, голова);
- 3 літри води;
- 2 морквини;
- морський окунь (філе) – 200 г;
- очищений часник – 3 зубчики;
- вершки жирні – 3 ст. ложки;
- півсклянки відвареного рису;
- петрушка, кріп – за смаком;
- 2 щіпки перцю;
- 10 г звичайної солі.
На приготування знадобиться 1 годину. Кількість порцій: 8-10, у кожній по 111 ккал.
Розглянемо рецепт приготування юшки з морського окуня з рисом покроково.
Крок 1
Видалити з риб'ячої голови зябра і очі, розрубати, гарненько промити. Покласти разом з хвостом в каструлю, додати воду, цибулину і морквину. Готувати бульйон півгодини. Він повинен слабо кипіти, при цьому треба обов'язково знімати піну.
Крок 2
Приготувати рибні фрикадельки: цибулину нашаткувати кубиками, обсмажити в олії протягом 5 хвилин на повільному вогні, з філе окуня зробити фарш, додати до нього половину рису, яєчні білки, вершки і ще раз прокрутити на м'ясорубці.
У цю масу додати цибулю, зелень, другу частину рису, сіль, перець, змішати. Скачати з фаршу фрикадельки.
Крок 3
Рибний бульйон процідити, всипати в нього нарізані соломкою овочі: картоплю, моркву. Зменшити вогонь до мінімуму і готувати 10 хвилин.
Крок 4
Після чого додати фрикадельки, часник, нашатковану тонкими пластинками. Варити, поки фрикадельки не спливуть на поверхню. При подачі на стіл приправити пряною зеленню по своєму смаку.
Поради кухарів
Щоб приготувати ідеальну вуха, треба дотримувати деякі правила готування:
- Солити бульйон в самому початку готування;
- Стежити за появою піни і негайно її знімати. Інакше вуха буде каламутною і непривабливою;
- Бульйон, в якому готується риба, не повинен активно кипіти;
- Щоб бульйон був ідеально прозорим, його треба процідити через подвійну марлю, яку попередньо змочити в гарячій воді;
- Вуха вийде більш ароматною, якщо додати в неї не сиру цибулину, а трохи підсмажене на сковорідці без масла. Також вчинити і з крупно посіченою морквою;
- Корінь петрушки і селери закладати в каструлю до початку готування. Вони додадуть бульйону аромат, позбавить від рибного запаху;
- Якщо не встигли під час прибрати піну і пластівці вже плавають у бульйоні. Допоможе звичайний курячий білок, збитий з холодною водою. Зробити треба наступне: Бульйон трохи остудити, акуратно влити його в білкову масу. Розмішувати, поки білок не спливе на поверхню. Процідити бульйон;
- Використовувати для приготування юшки з окуня можна і морожену рибу, і зовсім необов'язково чекати, коли вона відтане – просто потрібно покласти її в каструлю, залити водою і варити за звичайною схемою.
Приємного апетиту!