Як приготувати тісто для мантів за класичною рецептурою
Колись манти були відомі тільки як національне східне блюдо. Сьогодні ж їх можна побачити на святкових столах у кожній країні світу. Ситні, смачні і дуже прості в приготуванні, манти по праву заслужили свою популярність.
Інгредієнти | Кількість |
---|---|
теплої води - | 1 склянка |
яєць - | 1 штука |
солі - | 1 ч. л. |
борошна - | 2 і 1/2 склянки |
Час приготування: 60 хвилин | Калорійність на 100 г: 180 Ккал |
Класичне тісто для мантів — це звичайне пельменний. Його рецептура дуже проста, а процес приготування не вимагає ніяких хитрощів.
Якість тесту на пельмені або манти багато в чому залежить від способу його вимішування. Щоб тісто для мантів вийшло дійсно ніжним і еластичним, потрібно:
- Через дрібне сито просіяти борошно в глибоку широку миску;
- Зробити всередині невелике поглиблення і обережно влити туди воду і яйце;
- Додати сіль;
- Обережно вимісити, починаючи з середини, щоб вода поступово вбирала в себе все більше борошна.
Через 5-10 хвилин вимішування тісто можна вважати готовим. Його маса повинна бути однорідною і досить крутий. Якщо це не так, то можна додати ще трохи борошна. Після чого класичного тесту обов'язково треба відпочити. Для цього його обертають харчовою плівкою і залишають у спокої мінімум на чверть години.
Сирники без борошна — спробуйте приготувати страву за нашими рецептами.
Тушкована картопля з м'ясом — просто і смачно, наш покроковий рецепт.
Як правильно зварити макарони з грибами і куркою. Читайте фото і покрокові інструкції, які вам допоможуть.
Заварне тісто
Заварити — це ще один спосіб приготувати еластичне тісто, яке при ліпленні не рветься, а при варінні майже не деформується.
Інгредієнти:
- 500 мл води — крутого окропу;
- 100 г соняшникової або оливкової олії;
- 900 г борошна;
- 1 ч. л. солі.
При вимішування тісто може увібрати трохи менше або більше борошна.
Спосіб приготування:
- У велику миску влити окріп і розчинити в ньому сіль і рослинне масло;
- Потім туди ж, постійно помішуючи, додати половину отмеренной борошна (близько 450 р). Заважати можна як дерев'яною лопаткою, так і міксером на малій швидкості. Спочатку тісто буде з грудочками, але поступово борошно розійдеться;
- Як тільки маса в мисці стане однорідною, потрібно продовжити вимішування руками, поступово додаючи решту борошно до тих пір, поки тісто не стане крутим.
Готове заварне тісто для мантів прибрати в поліетиленовий пакет і залишити в спокої при кімнатній температурі мінімум на півгодини. Після чого можна ліпити манти.
Тісто без яєць по-узбецьки
Інгредієнти:
- 1 стакан води;
- 1 ч. л. солі;
- 500 г борошна;
- 2 ст. л. рослинної олії.
Рослинна олія може бути будь-яким: соняшниковою або оливковою. А от якщо за основу замість води взяти молоко, то можна обійтися і без масла.
Як готувати:
- В окремій тарі потрібно змішати воду, рослинне масло і сіль;
- У глибоку миску слід просіяти борошно;
- Влити в миску з борошном готову основу;
- Обережно вимісити густе тісто.
На відміну від традиційного рецепту з яйцями, тут після вимішування тісто потрібно кілька разів відбити об стіл. Тоді воно стане еластичним. Потім його розкочують в пластину, ту згортають в джгут і в такому вигляді залишають при кімнатній температурі під серветкою на півгодини. Після чого тісто по-узбецьки для мантів готово.
Начинка, ліплення і приготування мантів
Після того, як тісто зроблено, можна приступати до приготування начинки, ліплення мантів і варіння страви.
Яку вибрати начинку для мантів? В якості начинки традиційно використовують різне м'ясо, картоплю і цибулю. А так як страва було придумано в мусульманських країнах, свинину для мантів використовують крайньої рідко і тільки в китайській кухні.
Звичайно ж беруть яловичину або баранину. У національних рецептах кочових народів також фігурує конина, козлятина і верблюжатина.
Замість картоплі може бути використаний будь-який інший соковитий овоч. Найчастіше картоплю замінюють гарбузом. Але крім неї в манти може додаватися морква або джусай — особливий сорт цибулі. Таке овочеве асорті може стати чудовою начинкою для мантів в вегетаріанської кухні. Незалежно від цього в фарш завжди додається цибуля, а іноді і часник.
Спосіб приготування гарбузово-м'ясної начинки
Жителі Узбекистану, Східного Туркестану і західного Китаю дуже люблять манти, в начинку яких замість картоплі додається гарбуз.
Щоб нагодувати вісім-десять дорослих осіб, для начинки знадобиться:
- 1 кг м'яса яловичини (краще брати соковиті шматочки);
- 800 г ріпчастої цибулі;
- 500 г гарбуза;
- сіль і спеції за смаком.
Час приготування готового страви залежить від виду м'яса, кількості готового продукту і способу ліплення мантів. Але зазвичай воно складає близько двох годин.
- М'ясо, чисте і висушене, потрібно звільнити від жилок, а потім дрібно нарізати спершу соломкою, після — кубиками. Чим дрібніше будуть отримані таким чином шматочки, тим смачніше готовий фарш. І щоб зберегти соковитість страви професійні кухарі не радять крутити м'ясо через м'ясорубку або комбайн;
- Цибулю потрібно вимити, почистити і нарізати якомога дрібніше;
- Гарбуз також попередньо миють, очищають шкірки і насіння. Потім гарбуз потрібно нарізати на дрібні шматочки розміром 3 мм;
- Після чого в глибокій мисці слід змішати фарш, цибулю і гарбуз. Туди додати за смаком солі, чорного перцю і улюблених спецій. Дуже добре гарбуз поєднується з зірою і коріандром. Для гостроти страви можна додати червоного перцю;
- Готовий фарш дбайливо перемішується вручну.
Якщо здається, що фарш сухуватий, то в нього можна додати невелику кількість теплої кип'яченої води. Після чого фарш обов'язково потрібно перемішати ще раз. Замість гарбуза можна взяти таку ж кількість картоплі чи моркви.
Як правильно ліпити і варити манти?
Традиційно існує кілька способів ліплення мантів. Але зазвичай їх ліплять квадратиками. Перед початком ліплення відпочиле тісто ще раз вимішують. Потім з нього крутять невеликі ковбаски або кульки, які тонко розкочують до 2-3 мм завтовшки.
- Тонке розкатане тісто нарізають квадратами 10 на 10 см;
- У центр квадрата кладуть невелику кількість начинки — близько 1 ст. л.;
- Потім тісто згортають конвертиком і всі чотири куточка скріплюють між собою.
Манти варять на пару. Для цього краще всього використовувати спеціальну каструлю — мантоварку. Перед викладенням дно каструлі найкраще змастити рослинним маслом, щоб при варінні манти не прилипли до нього.
Середній час варіння мантів — 45 хвилин.
Секрети ідеального тесту
Щоб тісто для мантів було дійсно дуже смачним, при його приготуванні важливо дотримуватися кількох простих правил:
- Борошно потрібно просіяти, щоб готове тісто було насиченим киснем, а, значить, більш ніжним;
- Вода в класичному рецепті не повинна бути дуже гарячою або холодною. У першому випадку яйце звариться, а в другому — тісто доведеться довше вимішувати. Ідеальні умови — кип'ячена вода кімнатної температури;
- Для отримання жовтого кольору тесту в нього можна додати більше жовтків. Але тоді потрібно скоротити кількість води;
- А ось білок в тісто потрібен всього один або два, якщо планується великий обсяг готового продукту. Більша кількість білка зробить тісто жорстким і важко раскатываемым;
- Воду, яйце і сіль можна змішати заздалегідь, і вже отриману однорідну сміти влити в борошно;
- При роботі з готовим тістом його краще весь час зберігати в поліетиленовому пакеті і по мірі необхідності відрізати від нього невеликі частини.
Чим крутіше за консистенцією готове тісто для мантів, тим більш тонким його можна буде розкачати. Але щоб з нього легко лепилось, після вимішування йому обов'язково дають підійти хоча б чверть години. Тому тісто для мантів краще готувати заздалегідь і зберігати в холодильнику.