15 май 2019 3 937

Чайний гриб: як правильно виростити будинку з нуля

На жаль, небагатьом у наш час відомий чайний гриб, який допомагає вирішити складні проблеми з неповноцінністю сучасного харчування, часто бідного на необхідні для організму вітаміни та мікроелементи.

Цей незвичайний гриб. Він ріс не в лісі, а в чаї. Такий собі домашній грибочок у чайнику.

З вигляду він схожий на круглий коржик, а настій, одержуваний з нього, приємним кислим смаком нагадує квас і дуже корисний.

Для початку розглянемо, що являє собою чайний гриб. Це медузообразный організм, який утворюється в результаті спільного існування оцтовокислих бактерій і дріжджового грибка (на фото він представлений у всій своїй красі).

Він може вирости і жити тільки в чаї, тому що йому необхідні пурини, що містяться в чайному настої, які він вживає, не використовуючи інші складові.

Тіло гриба, медузоміцет, знаходиться на поверхні чайного розчину. Верхня частина його тіла світла, а нижня, занурена в рідину, темна, з ниткоподібними відростками.

Настоянка з диво-гриба вийде корисною лише при правильному його вирощуванні та використанні.

Нижче, крім того, як виростити з нуля чайний гриб, ви зможете дізнатися багато корисної інформації, яка допоможе позбавитися від проблем зі здоров'ям і самопочуттям.

Унікальні властивості медузомицета

Чайний квас містить багато мінеральних речовин і вітамінів.

Розглянемо його детальний хімічний склад:

  • Органічні кислоти;
  • Етиловий спирт;
  • Вітаміни — З, РР, групи В;
  • Ферменти;
  • Пігменти;
  • Ліпіди;
  • Цукру;
  • Полісахариди;
  • Природний антибіотик – медузін;
  • Кофеїн.

За допомогою настою з чайного гриба можна позбутися від безлічі хвороб.

Він показаний при хворобах шлунка, колітах, запорах, захворюваннях печінки і жовчного міхура, при інфекційних хворобах горла, носа, очей, гіпотонії, геморої, всіляких нервових розладах і головних болях, у період відновлення після антибіотиків при інфекційних захворюваннях шкіри.

Область застосування цього чудо-напою дуже обширна. Однак важливо знати про наявні протипоказання:

  1. Виразкова хвороба шлунка;
  2. Цукровий діабет;
  3. Будь-які грибкові захворювання.
Вітамінно-мінеральний склад «грибного» чудо–чаю не зрівняється ні з якими полівітамінами і лікарськими препаратами, тому що набагато краще них приймається і засвоюється організмом.

Тому якщо у вас немає протипоказань до застосування, знайдіть його і приготуйте.

Про те, як застосовувати цей живий організм для лікування захворювань, дивіться у відео:

Самостійне вирощування чайного гриба

Ніхто не знає, ким і коли був вирощений перший чайний гриб. Це відкриття сталося багато тисяч років тому і до наших днів успішно використовується людьми в домашньому господарстві.

До війни настій з нього був майже у кожному будинку. Дефіцит чаю і цукру в повоєнний час привів до зникнення цієї традиції. Зараз відновився інтерес і хотіли б знати рецепт вирощування.

Щоб виростити чайний гриб з нуля, доведеться набратися терпіння. Цей тривалий процес займає від півтора до двох місяців. Але для поліпшення власного здоров'я та здоров'я родини це не довгий термін.
Спосіб №1: з заварки чорного чаю
Інгредієнти Кількість
Чорний листовий чай без всяких добавок - 5 великих ложок
окріп - пів-літри
цукор - 7 великих ложок
Час приготування: 63800 хвилин Калорійність на 100 грам: 28 Ккал

Вирощувати гриб потрібно, захистивши банку з них від попадання сонячних променів, але не в темряві.

Так як для життя йому необхідні світло і повітря, горлечко банки накривають кришкою не, а марлею і ніколи не наливають чай до верху банки, заповнюючи її лише наполовину.

Чайну заварку засипають в заварний чайник, наполягають, додають цукор.

У підготовлену скляну банку, вимиту харчовою содою, переливають заварку з чайника, попередньо процідивши її, обв'язують горло банки марлею і ставлять у тепле затишне місце.

Через пару тижнів або трохи раніше банки з'явиться оцтовий аромат, який зникне через тиждень.

Значить почалося успішне формування чайного гриба.

Через півтора місяці на поверхні заварки з'явиться тонкий слизовий «млинець».

Це молодий чайний гриб.

Для подальшого успішного зростання акуратно, не травмуючи тіло гриба, переміщують його в чисту трилітрову банку, наповнену неміцним чаєм.

Спосіб №2: з настою шипшини

Метод вирощування чайного гриба на основі чаю з шипшини має свої особливості. Напій шипшини буде більш багатий вітамінами і корисний в холодну пору року при простудних захворюваннях.

Потрібно враховувати і протипоказання до вживання шипшини, такі як схильність до утворення каменів у нирках.

Складові частини для заварки:

  • Півлітра окропу;
  • 4 великі ложки розтертого сухого шипшини;
  • Заварка крупно-листового чорного чаю (1 велика ложка чаю на склянку окропу);
  • 5 великих ложок цукру;
  • Термос;
  • Чистий скляна банка;
  • Марля.

В термос засипають 4 ложки шипшини, доливають півлітра кип'яченої гарячої води. Наполягають в термосі 4 дні.

Переливають отриманий настій шипшини в чисту трилітрову банку, процідивши його через марлю. Додають в цю ж банку стакан солодкої чайної заварки, в якій було розчинено 5 великих ложок цукру.

Зав'язують шийку банки марлею і ставлять у тепле затемнене місце.

При вирощуванні у звичайній чайній заварці, спочатку з'явиться оцтовий запах, який свідчить про зародження організму. Потім запах пропаде і місяця через півтора з'явиться плівка на поверхні настою – тіло гриба.

Тепер ви знаєте, як самому виростити чайний гриб з нуля і просто не зможете не скористатися цими знаннями, адже від цього залежить поліпшення самого цінного, що є у людини — здоров'я!

Правильний догляд за чайним грибом

Мало виростити цей диво-лікар, його ще треба вміти зберегти. Отже, наші поради вам у цій нелегкій справі допоможуть.

Як це не дивно звучить, але чайний гриб – любитель чистоти. Цей вирощений медузоміцет — не просто якась цвіль, а живий організм, за яким потрібно стежити.

Якщо посуд, в якій він живе, брудна, то гриб почне боліти. Тоді вироблений їм напій буде каламутним і не принесе користі.

Гриб живе в чаї, плаваючи на поверхні в трилітровій банці. Хворий організм опускається на дно банки і напій, вироблений їм, не варто пити, гриб потрібно лікувати.

Миють тіло гриба, розділивши на шари, якщо воно розшаровується, переселяють в чисту банку, заливають свіжим чаєм.

Вживаючи чайний квас, який утворився в результаті життєдіяльності гриба, підливають новий живильний розчин (на 2 літри кип'яченої води — 4 великі ложки листового чаю і 1 склянку цукру).

Якщо квас злили весь, банку ретельно миють харчовою содою, поки гриб лежить на тарілці відповідного розміру, а потім наливають солодкий чай.

Сам грибочок любить купатися, тому один раз на місяць його акуратно миють у чашці з чистою теплою водою.

Свіжий чай для нього готують на очищеної від домішок гарній воді.

Не можна сипати на гриб цукор, він цього не любить. Заливають його процідженим розсолом чаєм з розмішаним в ньому цукром.

Нормальна товщина дорослого чайного гриба — близько 4см. Якщо він товстіший, то може почати розшаровуватися. Руками, не використовуючи ніж, розділяють шари і поселяють молоді гриби в нові банки.

Якщо необхідно виїхати і нікому доглянути за грибом, його дістають з чаю, перекладають у звичайну воду і ставлять у холодильник.

Хочете розширити свої пізнання в кулінарії? Тоді читайте наступну статтю. Що таке хумус і з чим його їдять: склад, користь, рецепти. Навіть неймовірно, скільки корисної інформації ви дізнаєтесь!

А тут поговоримо про афродизіаках для чоловіків і жінок. Звичайно, ви чули про них. На нашому сайті ви дізнаєтеся, як їх правильно застосовувати.

У цій статті розміщені дуже прості, але такі смачні рецепти супу з гречкою. Можна приготувати зовсім простий, а можна і грибний, і м'ясний, і солодкий на молоці. З приготуванням впорається навіть недосвідчена господиня!

Періодичність, з якою зливають готовий чайний квас, визначають по смаку. Любителі кислого квасу беруть його 1 раз через кожні чотири дні, менш кислий настій готовий через 2 дні після додавання нового чаю в банку з корисним організмом.

До речі, банку, в якій живе гриб, не радять заливати до верху, нехай буде півтора-два літри рідини.

На пряме сонячне світло гриб не ставлять, щоб він не захворів і не загинув. Оптимальна температура в приміщенні — 18-25 градусів.

Застосувавши на практиці отримані знання і включивши в свій раціон «грибний» настій для щоденного вживання, ви незабаром відчуєте поліпшення здоров'я та прекрасний настрій стане постійним супутником вашого життя.

Ще більше інформації про цей унікальний продукт дивіться відео нижче:

Що ще почитати: