25 май 2019 4 165

Користь і шкода при вживанні ріпакового меду

Ріпаковий мед вважається рідкісним сортом, тому в наших краях зустрічається не так часто, як липовий, гречаний, квітковий та інші.

Цей продукт відрізняється характерним світло-жовтим кольором, непрозорий, має різкий аромат і невелике гіркуватий післясмак.

Ріпак зазвичай використовують для відгодівлі худоби, але, оскільки рослина сильно виснажує грунт, засівають його не надто багато.

Тому для багатьох пасічників є проблемою не тільки обробка цього примхливого виду продукту, але ще і пошуки місця, з якого буде збиратися нектар для майбутнього продукту.

Європі ж ріпак сіють набагато більше і частіше, тому там цей сорт меду — не рідкість.

Особливість даного продукту

З одного гектара за травень червень (час цвітіння ріпаку) можна зібрати від 60 до 90 кг меду, але настільки багато продукту пасічники отримують рідко, при цьому в продаж його йде ще менше.

Причина досить проста — ріпаковий мед дуже швидко кристалізується, викачати його після 24 годин перебування в сотах вже неможливо.

При зберіганні кристалізація цього продукту, також відбувається дуже швидко — він зберігає в'язку структуру протягом 3-4 тижнів, а далі стає зернистим і біліє.

Цей вид продукту, як жоден інший піддається бродінню — якщо його неправильно зберігати, він може швидко зіпсуватися, тому ставити банку з медом треба в темне прохолодне місце, уникати його нагрівання і попадання сонячних променів.

Виходячи з усього сказаного вище, купувати ріпаковий мед краще в невеликих баночках, витрачати його потрібно швидко.

Щоб визначити цей вид, досить придивитися до його кольором і понюхати — у ріпакової є різкий запах, він непрозорий, блідо-жовтого кольору.

На смак, він трохи нудотний, хоча дуже ніжний і тонкий.

Він залишає гіркуватий післясмак, ніж-то нагадує смак насіння гірчиці.

Цей мед погано розчиняється у воді, а тому не найкращим чином підходить для створення підсолоджування напоїв або чаю.

Склад і особливості ріпакового меду

При читанні рецептів народної медицини помітно, що саме ріпаковий мед використовується в якості основи для багатьох сильнодіючих лікарських засобів.

Така довіра до цього продукту викликано його унікальним складом, що відрізняється від інших сортів.

Ріпаковий мед — це справжнє сховище вітамінів, мінералів, різноманітних біологічно активних речовин; він містить необхідні людині ферменти і аскорбінову кислоту.

До складу меду входять:

  • Фруктоза (утримання від 38 до 44%);
  • Глюкоза (близько 31-36%);
  • Вода (до 20 %).

У незначних кількостях (менше 1%) у складі меду спостерігаються також органічні кислоти, декстрини, зола.

Ріпаковий мед містить дивно велика кількість корисних мінералів і мікроелементів, зокрема, таких необхідних людині, як йод, залізо, фосфор, натрій, калій, цинк.

Кількість і співвідношення входять до складу цього продукту, мінеральних солей одно їх змістом і співвідношенням в крові людини — так що цей склад ідеальний для лікування хвороб крові і серцево-судинних захворювань.

Окремо варто відзначити бор — його зміст ріпаковий мед дуже високо.

Він підтримує стабільний стан нервової системи, налагоджує роботу багатьох внутрішніх органів.

Завдяки бору мед сприяє регенерації тканин організму.

Куркума корисні властивості, протипоказання, цю та іншу корисну інформацію, читайте у нас на сайті.

В цій статті, ви можете переглянути фото спаржі, а так само дізнатися про її корисні властивості.

Корисність липи та її кольором ніхто не відміняв, тут:#deletetag#/pitanie/obshhie-voprosy/lipa-poleznue-svoistva.htmlможна прочитати більш детальну інформацію.

Вживання ріпакового меду стимулює виділення енергії і прискорення обміну речовин.

У його складі знаходяться такі стимулятори, як лізоцим, рослинні антибіотики, перекис водню і корисні ферменти.

Все це підвищує енергетичний потенціал людини.

Даний вид продукту, менш калорійний, ніж цукор — для порівняння, енергетична цінність цукру — 4000 Ккал, меду — від 3100 до 3300 Ккал.

Але при цьому він сам на смак набагато солодше цукру, до нудотності: це пояснюється підвищеним вмістом фруктози, яка майже вдвічі солодший бурякового цукру.

Завдяки цій солодощі, він набагато швидше викликає почуття насичення, правда, переїдання його ні до чого доброго не веде — він може викликати нудоту.

Завдяки тому, що ріпаковий мед допомагає швидко відчути ситість, його включають до складу багатьох дієт — саме для того, щоб «заглушити» голод і перебити апетит.

Таке природне засіб зниження апетиту куди корисніше штучно синтезованих таблеток.

Його рекомендують вживати в невеликих кількостях — це посприяє зменшенню маси тіла.

Втім, занадто захоплюватися, їм також не слід — великий вміст глюкози при регулярному надмірному вживанні загрожує розвитком цукрового діабету.

Завдяки тому, що ріпаковий мед більш, ніж на 70% складається з моносахаридів (глюкози, фруктози та інших), він практично не потребує перетравленні.

Всі корисні речовини всмоктуються кишечником відразу, без попередньої обробки шлунковим соком.

Сфери застосування

Завдяки тому, що ріпаковий мед містить велику кількість корисних речовин і швидко засвоюється організмом, його використовують для профілактики і лікування багатьох хвороб.

Одне з найбільш корисних властивостей меду — він швидко і ефективно виводить з організму солі важких металів, отруйні й токсичні речовини, які особливо активно накопичуються у жителів екологічно неблагополучних районів.

При цьому на нього не буває алергії — дуже корисна властивість для тих, хто обмежує вживання подібних продуктів через непереносимості організму.

Часто даний продукт, використовують для зміцнення імунітету при застудних захворювань, а його регенеруючі властивості сприяють лікуванню болю в горлі.

Особливо корисно їсти його з теплим молоком.

До речі, регенерація тканин — універсальна властивість ріпакового меду, тому застосовувати його можна не тільки внутрішньо, але і зовнішньо — у вигляді компресів для опіків, подряпин та інших ушкоджень.

Він є неоціненним також в косметології — його використовують для омолоджувальних процедур, під час чищення особи, для ліквідації рубців від прищів і вугрів, загоєння ранок.

З допомогою ріпакового меду борються з та іншими діабетичними виразками — примочки з цього продукту перемагають їх набагато ефективніше антибіотиків.

При стоматитах, гінгівітах рекомендується потримати у роті столову ложку меду, почекавши, поки він розсмокчеться.

Це допоможе пошкоджених ділянок отримати необхідні корисні речовини, завдяки яким відбудеться відновлення і подальший ріст тканин.

Даний вид, незамінний при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, печінки і жовчовивідних шляхів.

Він покращує мікрофлору кишечника, нормалізує його секрецію, їжі допомагає краще засвоюватися.

Мед з ріпаку легко справляється з колітами, запорами, ентерити, допомагає при виразках і гастритах; лікує ферментну недостатність.

Крім усього іншого, вживання ріпакового меду підвищує гемоглобін, покращує самопочуття і дає енергію, добре впливає на стан серця і судин.

Завдяки цьому дивовижному продукту можна позбутися від багатьох захворювань, але можна вживати ріпаковий мед і просто для профілактики — тим більше, що він смачний, доступний і не має жодних протипоказань.

Відео десерт

Ріпак, що це за рослина, чим воно так корисно, якими особливостями воно володіє, усе це і багато іншого дивіться в цікавому відео.

Що ще почитати: