Вживання каштанового меду: користь і шкода
Ще в давнину наші праотці познайомилися з його дивовижним солодким смаком і незрівнянним ароматом.
У різні часи його використовували у вигляді обмінної валюти і застосовували як консервант, з нього робили хмільні напої, йому раділи, але найголовніше – їм лікувалися.
Сьогодні в різних куточках світу налічується близько 30 різновидів цього найціннішого продукту, що розрізняються методикою виготовлення.
Мед може бути збірним, наприклад, квітковий або польовий, або отриманих в результаті взаємодії бджіл лише з одним рослиною: звідси і назва – коричневий, гірчичний, ріпаковий та інші.
У цьому матеріалі ви дізнаєтесь про виготовлення даного виду цього продукту і його неперевершених лікувальні властивості, які благотворно впливають на наш організм.
Будемо знайомі, каштановий мед!
Цей вид сладчайшего продукту виробляється бджолами з нектару, видобутого з квіток медоносну рослини – каштана.
Під час збору нектар надходить в зобик бджілки, де під впливом слини велика частина тростинного цукру перетворюється у виноградний, який і є головним інгредієнтом меду.
Далі ця медова суміш відригується комах і складується в спеціальні комірки, в будиночках – стільниках.
Після випаровування певної частки води, бджола виділяє в нього, мурашину кислоту, щоб не допустити бродіння, осередки «закриваються» восковими кришечками.
Це все!
Тепер смачний продукт повністю готовий до вживання.
Прямий вплив надає і погода: при малій кількості опадів, мед виходить більш концентрованим.
Чим темніше відтінок даного продукту, тим більш яскравий аромат він буде мати.
Каштановий мед солодкий, але з гірчинкою, тому його нерідко підігрівають, щоб позбутися гіркоти.
Однак робити це слід лише у випадку використання його в якості звичайного ласощі.
Для лікування цим продуктом, ні в якому разі не обробляйте продукт термічно: вже при 40 градусах всі його корисні речовини руйнуються!
Відмінна особливість каштанового меду – це здатність протягом тривалого часу не засахариваться і зберігатися в рідкому вигляді.
Експерти кажуть, що особливо «міцний» мед, зібраний з квіток каштана їстівного: він може кілька сезонів перебувати у відмінному рідкому стані.
Хімічний склад
Даний вид продукту, насамперед, цінний своїми корисними речовинами: він багатий на залізо і мідь, марганець, йод, фруктозу і сахарозу.
До його складу входить великий набір вітамінів і мікроелементів, життєво необхідних нашому організму.
Залізо, приміром, сприяє нормальному кровотворенню та енергетичного метаболізму, правильній роботі окислювально-відновних реакцій.
Сахароза має особливу значущість для нормальної роботи мозку і печінки, стимулює харчування енергією м'язів, підвищує тонус організму і ефективно знімає втому.
У кожного сорту меду є свій неповторний смак і особливий склад.
Якщо порівнювати цей вид продукту з продуктом з м'яти, наприклад, можна виявити деякі специфічні відмінності: у каштанового меду більше вмісту сахарози і глюкози, ніж у м'ятного, при цьому в останнього якісно інший спектр дії.
М'ятний мед ефективний як жовчогінний засіб, застосовується в якості сильного болезаспокійливого і газогонного ліки, справляється зі специфічними захворюваннями травної системи.
Корисні властивості
Як відомо, специфіка будь-якого сорту меду залежить від властивостей окремого рослини-медоносу.
Говорячи про корисні якості меду з нектару каштана, вчені називають їх унікальними, оскільки цей вид охоплює величезну кількість сфер дії.
Антибіотична засіб.
Каштановий мед володіє сильними бактерицидними властивостями, він допоможе швидко впоратися з будь-яким респіраторним захворюванням, ефективно нейтралізує опік і залікує рани.
Це унікальний природний антибіотик, незамінний при лікуванні простудних захворювань.
Протизапальні властивості.
Сильний засіб при лікуванні бронхіту і астми, а також хвороб сечостатевої системи.
В останньому випадку застосовується як засіб, що помітно полегшує стан організму при таких недугах.
Для ШКТ.
Повертає відмінний апетит, стимулює роботу печінки і жовчного міхура, необхідний при лікуванні виразки шлунка та інших захворювань ШКТ.
Чим корисна пророщена сочевиця? Кому вона корисна або протипоказана, читайте в цій статті цікаву інформацію.
Багатьох цікавить, якими корисними властивостями володіють кукурудзяні рильця, тут:#deletetag#/produkty/top-poleznyh-produktov/sostav-i-poleznye-svojstva-kukuruzy.htmlви зможете прочитати, про все це.
Натуральний імуномодулятор.
Каштановий мед дивним чином має цілющий вплив на ЦНС, зміцнюючи нерви і повертаючи спокійний сон, дає додатковий захист від агресивних інфекцій навколишнього середовища.
Крім того, завдяки своєму унікальному складу, він надійно покращує загальну працездатність організму, повертає сили і легкість, позбавляючи від симптомів неврастенії і хронічної втоми.
Для кровоносної системи.
Регулярне вживання меду з каштана призначають для профілактики та лікування серця та судин, які після місячного вживання ласощі стають більш міцними і еластичними, нормалізується робота серця і артеріального тиску, ліквідується атеросклероз.
Природний антиоксидант.
Каштановий мед перешкоджає розвитку страшних ракових захворювань, зокрема злоякісних пухлин.
Він особливо ефективний при додаванні маточного молочка.
У народі з допомогою каштанового меду здавна лікували безсоння і стан тривожності.
Для цього необхідно вживати в день приблизно 100 грам даного ласощі, змішаного з джерельною водою.
При бронхіті і кашлі народні цілителі змішували каштановий мед зі специфічним соком редьки (1:2).
Таку суміш слід приймати кожні 60 хвилин по 2 ст. ложки.
У разі ангіни можна просто полоскати горло водою з розчиненою в ній каштановим медом, приблизно, 5-6 разів у день.
При обробці ран використовується суміш з 90 грам каштанового меду і 30 грам риб'ячого жиру, яка накладається у формі пов'язки на добу.
Протипоказання
Мед з каштана, аналогічно плодах цієї рослини-медоносу, суворо протипоказаний до застосування при індивідуальній непереносимості.
У даному випадку таке природне ліки може проявити себе як дуже сильний і небезпечний алерген.
Люди з цукровим діабетом можуть включити цей мед в свій раціон, але тільки після чіткого узгодження з фахівцем – лікарем!
Він, як і інші сорти цього цілющого продукту, володіють унікальними властивостями, саме з цієї причини будь-яку продукцію з меду активно використовують у традиційній і природною — народній медицині.
Однак пам'ятайте, що при використанні його в якості лікувального засобу, необхідно заручитися підтримкою досвідчених лікарів, інакше самолікування може обернутися для вас неприємним і навіть небезпечним результатом.
Відео десерт
Рекомендуємо переглянути це пізнавальне відео про збір каштанового меду. Приємного перегляду!