Як смачно готувати корисні страви з цибулею-пореєм
Батьківщиною цибулі-порею, вирощуваного в нашому кліматичному поясі, є Середземномор'ї. У наших кліматичних умовах більш звичний для вирощування ріпчасту цибулю. Однак і середземноморський виходець поступово набирає популярність і все частіше зустрічається на грядках жителів нашої країни.
Цибуля-порей відома людству ще з античних часів. Його вживали в їжу у Римі і Греції. Культура на смак солодка і не має різкого аромату. Сьогодні вона взята на озброєння кулінарами і народними цілителями, які корисні властивості цієї рослини використовують в терапевтичних цілях.
Корисні властивості цибулі-порею
Люди ставляться до цибулі-порею як до ароматної кулінарної приправи, але мало хто замислюється про цілющі властивості цієї рослини. Калорій в середземноморському вихідця дуже мало, зате вітамінів і мінералів хоч відбавляй. У ньому присутні:
- Вітаміни С, Е, B2, B1;
- Натрій;
- Фолієва кислота;
- Каротин;
- Залізо;
- Ефірні масла;
- Фосфор;
- Калій;
- Білкові речовини.
Те, що цибуля-порей володіє цілющими властивостями, стало відомо ще в далекому минулому. Цю рослину було показано хворим людям, які страждають від подагри, ожиріння, ревматизму, сечокам'яної хвороби, цинги. Його рекомендували використовувати в їжу тим, у кого відбувалися фізичні і психічні перевтоми.
Цибулю-порей в народній і традиційній медицині
У народній медицині середземноморський виходець використовується, коли у людини виявляють проблеми у травленні. Ця рослина сприяє посиленню апетиту і виробленню шлункового соку. Овоч обов'язково повинен бути присутнім у раціоні тих людей, у яких виявлені хвороби печінки або жовчного міхура. Цибуля-порей – чудовий сечогінний засіб.
Враховуючи, що в рослині практично відсутні калорії, це незамінний інгредієнт в раціоні людей, які страждають від ожиріння. Рослина здатна в організмі людини стимулювати обмінні процеси. Воно ж допоможе впоратися з депресією, фізичним виснаженням, авітамінозом, атеросклерозом.
Це рослина показано застосування тим людям, які страждають від анемії. Враховуючи високий вміст заліза, цибуля при даному захворюванні допомагає впоратися з недугою, так як посилює вироблення гемоглобіну.
Середземноморський виходець приводить в норму роботу нервової системи, що допомагає мозку правильно засвоювати інформацію, покращує пам'ять і підвищує концентрацію уваги.
Цибуля-порей рекомендований вагітним жінкам, так як містить в собі велику кількість фолієвої кислоти. Цей вітамін необхідний для того, щоб не виникла патологія внутрішньоутробного розвитку майбутньої дитини.
Овоч чудово справляється з інфекціями, уповільнює процеси запального та онкологічного характеру, допомагає в проблемах із зором.
Рецепти з цибулею-пореєм
В кулінарній сфері цибулю-порей входить до складу супів, салатів, соусів. Це чудова добавка до м'яса і яєчні. Це рослина дуже смачно можна приготувати в клярі.
Інгредієнти | Кількість |
---|---|
яблук - | 1 шт. |
цибулі-порею - | 300 грам |
варених яєць - | 5 штук |
кукурудзи консервованої - | 250 грам |
сиру твердого сорту - | 150 грам |
йогурту - | 100 мл |
спецій для салату - | половина чайної ложки |
лимонного соку - | 30 мл |
соусу ремулад - | 100 мл |
Час приготування: 30 хвилин | Калорійність на 100 г: 180 Ккал |
Яблука необхідно нашаткувати пластинками і трохи обприскати лимонним соком. Сир натирають на тертці, яйця нарізають великими кубиками, а цибулю – кружальцями.
Підготовлені продукти перемішують в салатник і заливають заправкою, яка готується шляхом змішування зазначених інгредієнтів.
Картопляна запіканка з цибулею-пореєм
Для приготування основу потрібно взяти:
- Одне яйце;
- 30 грам вершкового масла;
- 500 грам картоплі;
- Трохи рослинного масла (для того, щоб змащувати форму);
- Сіль (кількість регулюється за смаком).
Для приготування начинки знадобиться:
- 2 стебла білої частини цибулі-порею;
- 30 грам вершкового масла;
- 150 грам сметани;
- Мускатний горіх (кількість – на смак);
- Два яйця;
- перець (запашний мелений);
- 150 грам сиру.
Картоплю необхідно очистити і зварити у воді, в яку попередньо була додана сіль. Далі робиться пюре, додається половинка збитого яйця і вершкове масло.
На дно форми і по її боках розкладається пюре. Потрібно стежити, щоб воно лягало рівномірно. Поверхню змащують залишилася половинкою збитого яйця і ставлять у духовку. Тривалість випікання – 15 хвилин. Духовка повинна бути розігріта до 200С.
Для приготування начинки потрібно білу частину цибулі-порею нарізати кільцями (їх товщина — 5 мм).
Після цього розтоплюють на сковороді вершкове масло і обсмажують до м'якості овоч.
Готуємо заливку: збиваємо яйця і сметану, додаємо тертий сир, перець і сіль. Обсмажену цибулю викладаємо на пропечене в духовці пюре, заливаємо заправкою, посипаємо сиром і знову ставимо в духовку на 30 хвилин (температура духовки – 180С).
Запіканка буде готова, коли на її поверхні з'явиться золота скоринка.
Суп з картоплі і цибулі-порею
Для приготування супу потрібно взяти:
- 3 літри бульйону;
- 1 ч. ложка вершкового масла;
- 4 штуки картоплі;
- 3 стебла цибулі-порею;
- По одній штуці кореня селери і петрушки;
- Одну моркву.
Коріння відварюють у воді з сіллю. Після цього воду проціджують, а відвар переливають назад в каструлю. До відвару додають картоплю, нарізану невеликими кубиками, і тонкі скибочки середземноморського вихідця. Варять суп до тих пір, поки в ньому не розваряться використовуються овочі.
Подаючи суп, його заправляють олією, а на додаток до нього можна поставити на стіл грінки.
Як посмажити м'ясо на сковороді з цибулею, читайте рецепти і готуйте з задоволенням.
Дізнайтеся як замаринувати червоний лук для шашлику, щоб надати цій страві пікантності.
Читайте як правильно приготувати дієтичний цибулевий суп для схуднення, всі нюанси про які потрібно знати в нашій статті.
Як готувати цибулю-порей на зиму
Цей овоч можна заготовити на зиму. Для цього знадобиться;
- Цибулю-порей в будь-якій кількості;
- 1 ч. ложка цукру;
- 100 мл оцту;
- 20 грам зелені кропу;
- Літр води;
- 1 ч. ложка насіння кропу;
- 125 грам солі.
Стеблинки цибулі потрібно залити розсолом і поставити на добу в прохолодне місце. Після цього розсіл зливають, а всі овочі розкладають по банках.
Оцет наливають в емальований посуд, додають до нього розсіл, цукор, перець і насіння кропу. Суміш нагрівають до кипіння, виливають у банки і закочують.
Тепер ви знаєте, як готувати цибулю-порей. Радимо вам скористатися цими рецептами для поповнення вітамінних запасів у своєму організмі.