Як правильно варити червоний рис розсипчастим
Якщо в супермаркеті уважно подивитися на полиці з пачками рису, то можна помітити, як розширився за останні роки асортимент. Зараз можливо купити не тільки звичний для будь-якого росіянина білий сорт рису, але і чорний, коричневий і червоний.
Однак у багатьох виникає питання про те, як же правильно приготувати гарнір з такої крупи і які страви його слід додавати, щоб отримати смачний обід. У статті нижче можна буде дізнатися про користь червоного рису як продукту й найбільш ефективні способи його приготування.
Користь і шкода червоного рису
Вперше червоний рис почав своє поширення по території Китаю, де він подавався до столу лише дуже багатих людей з високим походженням. Зараз же він став доступний для всіх.
Насправді з усіх наявних видів саме червоний рис вважається найбільш корисним. Відбувається це із-за того, що такі зернятка абсолютно не піддаються шліфуванню. Внаслідок цього, червоний рис повністю зберігає в собі всю корисну клітковину. Також таке зерно наповнене великою кількістю амінокислот, вітамінів і мінералів. Все це вкрай корисно для організму.
Червоний рис – це справжнє джерело вітаміну В, фосфору, магнію, міді, кальцію, заліза та інших мінералів. Жінки, які вживають його постійно, не відчувають проблем з волоссям і нігтями.
Що дивно, магній в рисі також допомагає тим, хто відчуває проблеми з безсонням і тиском, а також зміцнює тонус м'язів. З-за наявності кальцію, відбувається зміцнення кісткових тканин, а остеопороз і артрит турбувати просто не буде.
Однак одним з головних корисних властивостей такого рису є те, що він по праву вважається одним з найпотужніших антиоксидантів. При його постійному вживанні зменшується ризик появи ракових пухлин. Містяться в ньому панациониды покращують стан шкіри, роблячи її більш еластичною і знижуючи кількість зморшок.
Як і будь-який вид рису, в червоному міститься досить багато харчових волокон. Його вживання корисно для тих, хто має проблеми з травленням. Однією з функцій є виведення шлаків і перешкоджання розвитку холестерину і діабету.
Червоний рис, як постійний продукт корисний вегетаріанцям, адже містяться в ньому амінокислоти частково можуть замінити собою будь-який вид м'яса. При цьому він абсолютно легкозасвоюваний і дуже поживний.
До речі, ця крупа не містить глютен і має досить низький глікемічний індекс, тому його вживання підходить і для діабетиків.
До негативним сторонам червоного рису можна віднести лише одне – його калорійність. Вона вкрай висока і доходить до 400 Ккал на 100 гр. Тим, хто ретельно стежить за своєю вагою, не слід вживати червоний рис в досить великих кількостях. Інших шкідливих властивостей цього продукту поки не було виявлено і він цілком придатний до вживання людей всіх вікових груп.
Класичний рецепт
Як варити червоний рис:
- Перед тим як починати відварювати червоний рис його треба ретельно перебрати. Оскільки він абсолютно не шліфується, то в пачці можна знайти кілька сторонніх домішок. Видаліть сміття і кілька разів промийте зерно;
- Склянку зерна слід висипати в каструлю з досить товстим дном і залийте киплячою водою у співвідношенні 1:2,5. Рівень води повинен бути вище рівня рису приблизно на два пальці;
- Рис слід приправити і поставити на плиту. Коли крупа закипить, треба зменшити вогонь. При необхідності зніміть з води з'явилася плівку. Готується червоний рис під кришкою приблизно сорок хвилин (більш точний час залежить від сорту);
- В приготованому рисі вода повинна повністю зникнути, а зерна стати досить м'якими. Після приготування дайте йому відстоятися протягом п'яти хвилин і заправте його за допомогою оливкової олії.
Як приготувати червоний рис розсипчастим
Насправді, робити яких-небудь особливих маніпуляцій не слід. Сам по собі цей вид рису практично не розварюється, а злипаються між собою дуже мала кількість його сортів. Просто дотримуйтесь кількох простих порад, і кінцевим підсумком стане красиве блюдо, а не слипшаяся каша.
Як правильно варити червоний рис розсипчастим:
- Води завжди має бути, щонайменше, у два рази більше, ніж рису;
- Рис потрібно висипати лише в киплячу воду, а не просто гарячу;
- Варіть рис на слабкому вогні і не відкривайте зайвий раз кришку, щоб не випустити пар;
- Дайте рісу кілька хвилин, щоб підійти самостійно.
Як правильно приготувати злак
Кухонний інвентар | Поради по приготуванню |
---|---|
Мультиварка | У каструлю налийте олію і висипте на нього перебрану крупу. Приправте за допомогою солі і спецій і залийте водою. Закрийте кришку мультиварки і встановіть відповідний режим «Гасіння», «Каша», «Плов» або інші, наявні на приладі. Час приготування – 35 хвилин. Після приготування рис потрібно ретельно перемішати і дати відстоятися. |
Пароварка | У нижню частину пароварки налийте чисту холодну воду (ніяких добавок не потрібно). Промитий рис викладається в спеціальну ємність, яка встановлюється в пароварку. Перші 5 хвилин рис пропарюється без води. Після цього доливають ще таку ж кількість води, як і використаного рису і виставляється таймер приблизно на 40 хвилин. |
Мікрохвильова піч | Для такого способу приготування необхідно помістити рис у посуд для СВЧ-печі. Після цього додається вода, масло і сіль. Перші п'ять хвилин рис готується на самому потужному режимі, після чого перемішується і закритий кришкою знову відправляється в піч. Готуватися він буде ще приблизно 15 хвилин. Після приготування дайте йому відстоятися, не відкриваючи дверцята. |
Аерогриль | Червоний рис висипається в спеціальний керамічний горщик, який попередньо був змазаний маслом. Він заливається вже гарячою водою і солиться. Після цього даний горщик слід поставити в аерогриль і готувати рис приблизно 45 хвилин. Краща температура – 260 градусів. Прослідкуйте, щоб був високий рівень вентиляції. Після цього страву можна викладати на тарілки. |
Нюанси варіння
Головним чином уважно дивіться за написаними на упаковці радами за варінні точного сорту. Уважно дивіться за часом приготування різних сортів, вони небагато, але відрізняються один від одного.
- Найбільш відомий сорт – «Рубін» вариться на слабкому вогні протягом 35 хвилин. Кришка каструлі обов'язково повинна бути закрита, а масло і сіль додаються лише після безпосереднього приготування страви;
- Бутанский червоний рис різко скоротить час приготування, якщо його попередньо замочити. Так він приготується всього лише за 25 хвилин, в протилежність 45;
- Рис Hom Daeng обов'язково вимагає замочування на цілу ніч. Зате це дозволить скоротити час приготування всього до п'ятнадцяти хвилин;
- Час замочування рису Девзира становить від 3 до 5 годин, після чого він буде варитися протягом приблизно 30 хвилин;
- Підвид рису дастар-сарык не вимагає замочування, але при його приготуванні краще буде налити побільше води. Його зерна розбухають приблизно в 7 разів.
З чим подається
Стандартно ця крупа подається як гарнір. Особливо добре він поєднується з різними грибами, овочами та салатами. Однак з-за його високої поживності, поєднання з м'ясом вкрай небажано, особливо з м'ясною підливою. Втім, його цілком можна поєднувати з пісної птахом або рибою.
Як готувати смачні кексики на кефірі силіконових формочках.
Як приготувати щі з кропиви з яйцем читайте в нашій статті.
Спробуйте приготувати соковиті стегенця, запечені в духовці за нашими рецептами.
Цікаві рецепти страв
Інгредієнти | Кількість |
---|---|
червоний рис - | 100 г |
вода - | 200 мл |
курага - | 5 шт. |
родзинки - | 50 г |
ріпчаста цибуля - | ½ Головки |
оливкова олія - | 2 стіл.л. |
сіль і кардамон - | за смаком |
Час приготування: 50 хвилин | Калорійність на 100 грам: 171 Ккал |
- Рис ретельно перебирається і промивається кілька разів в холодній воді. Після цього він засипається в каструлю і вариться близько півгодини на середньому вогні;
- Сухофрукти промиваються, а курага ще й нарізати на невеликі кубики;
- Лук ріжеться півкільцями і обсмажується з кардамоном до золотистого кольору на оливковій олії;
- Після цього до цибулі додається курага, і він смажиться ще 3 хвилини. У приготовлений рис додається сіль, родзинки і цибулю. Все добре перемішується і подається до столу.
Плов
Як вже говорилося вище, такий рис практично не розварюється. Саме тому він є прекрасним вибором для приготування різного виду пловів. А до того ж приготований червоний рис має приємний горіховий відтінок смаку.
Інгредієнти:
- червоний рис – 200 гр;
- пісна свинина – 250 гр;
- морква – 1 шт;
- цибуля – 2 шт;
- перець чилі – 1 стручок;
- рослинна олія;
- сіль.
Час: близько 1 години + час для замочування.
Калорійність: 133 Ккал.
- Рис перебирається і замочується його на кілька годин. Найбільш підходящий тут сорт буде червоний самарканд. За час замочування всі наявні шкідливі добавки повністю вийдуть;
- М'ясо ріжеться на шматочки і обсмажується на сковороді, після чого перекладається на дно каструлі.
- Після цього також варто обсмажити нарізану моркву і цибулю, які також відправляються до м'яса;
- Вода, в якій був замочен рис, зливається, а він сам відправляється в ту ж каструлю. Після цього слід додати сіль і перець і все залити водою з розрахунку 1:2,5.
- Після закипання води вогонь зменшується, а плов гаситься ще приблизно півгодини. Після цього залиште настоятися під кришкою ще трохи часу і витягніть стручок перцю.
Корисні поради
- Сам по собі червоний рис має дуже приємний смак, тому не використовуйте велику кількість приправ, вони дуже сильно притлумлять його;
- Перед тим як почати готувати рис перевірте, щоб вода, в якій ви його промивали, була прозора, інакше в їжу можуть потрапити інші домішки.
Приємного апетиту!