Як приготувати і пофарбувати мастику з маршмеллоу
Мастика зараз досить популярний продукт, який використовується для прикраси тортів. На її основі можна створити найрізноманітніші фігурки, візерунки і малюнки. Єдине, що потрібно при роботі з нею – це досить фантазії.
Інгредієнти | Кількість |
---|---|
Пачка зефирных цукерочок - | 100 г |
Сік лимона - | 10 мл |
Цукрова пудра - | від одного до півтора склянок |
Час приготування: 60 хвилин | Калорійність на 100 грам: 300 Ккал |
Для першого разу краще всього купувати цукерки з однотонним забарвленням. Двокольорові або різнокольорові солодощі можуть не дати досягти бажаного кольору.
Цукерки потрібно скласти в одну ємність, додати ложку соку лимона і поставити в мікрохвильову піч (при максимальній потужності зазвичай достатньо 10-20 секунд). В результаті зефірки повинні приблизно в два рази збільшитися в розмірах.
Якщо немає можливості використовувати мікрохвильову піч, цей крок доведеться виконати на водяній бае. Проте в даному варіанті це займе більше часу.
Після того, як маса збільшилася в обсягах, можна приступати до замішування. Додаємо по трохи цукрову пудру і розмішуємо. Коли консистенція стане досить тугий і заважати буде важко, посипаємо поверхню столу пудрою і викладаємо туди солодку масу. Готова мас повинна перестати липнути до рук. Далі загортаємо її в плівку і залишаємо «відпочивати» в холодному місці на половину години.
Шоколадна мастика з маршмеллоу
Ще один з найбільш вдалих рецептів:
- Маршмеллоу – 150 г;
- Пудра цукрова – 200 г;
- Шоколад (колір вибирається за бажанням і поставленої мети) – 100 г;
- Вода – 30 мл;
- Вершкове масло – невеликий шматочок 25-35 р;
- Картопляний крохмаль.
Час приготування – 1 ч.
Калорійність – приблизно 380 ккал.
Зефірки кладемо в миску, додаємо трохи води (2/3 від загальної кількості) і розігріваємо в мікрохвильовій печі. Шоколад разом з шматочком масла і 1/3 води також трохи розігріваємо. Якщо використовує мікрохвильовка, то головне-не перегріти.
Розігріті цукерки і шоколад викладаємо в миску з пудрою і замішуємо. Далі кладемо масу в пакетик або обмотуємо харчовою плівкою і кладемо на 6-8 годин в холодильник.
Через відведений час її дістають, дають трохи полежати при кімнатній температурі. Розкочувати потрібно, присипаючи крохмалем.
Як пофарбувати мастику: натуральні способи
В першу чергу, варто зауважити, що є два варіанти забарвлення:
- Після того, як маршмеллоу збільшилися в розмірі (після розігріву їх у мікрохвильовці або на водяній бані);
- Після того, як маса повністю готова (більш складний варіант).
У першому випадку вимішується вже пофарбована маса. У другому необхідно готову мастику вимішувати повторно. Перевага другого способу полягає в тому, що можна створити «мармуровий» ефект. Це досягається, якщо після додавання барвника не до кінця вимісити мастику. Таким чином, будуть світлі і пофарбовані прожилки, які нагадують мармур.
Найбільш простим варіантом фарбування є натуральні соки:
- Жовтий – ананас;
- Рожевий – буряк;
- Червоний – вишня;
- Помаранчевий – морквина;
- Синій – чорниця, червонокачанна капуста;
- Зелений – петрушка;
- Коричневий – шоколад, палений цукор.
З колірної гами найважче досягти чорного кольору. Адже натуральні барвники не такі насичені, як магазинні.
На який торт краще всього наносити мастику?
Деякі неприємні моменти під час роботи можуть бути викликані не неправильною роботою з мастикою, а неправильним вибором торта. Для прикраси мастикою найкраще підходять покупні або домашні сухі бісквіти, масляні торти.
Вологість – це перший ворог такого десерту. Якщо торт дуже насичене, це негативно позначиться на покриття мастикою.
Крім цього, є ще один секрет. Для того, щоб результат не зіпсувався, торт, покритий мастикою, потрібно зберігати тільки в щільно закритому контейнері або в коробці.
Крабові палички в кляре простий рецепт, який можна використовувати з будь-якого приводу.
Приготуйте гострий суп чилі кон карне. Незважаючи на екзотичну назву приготувати його нескладно. Читайте рецепт.
Простий рецепт кексу в мікрохвильовці. Що додати? Шоколад, родзинки, цукати, фрукти — читайте найцікавіші рецепти тут.
Як правильно розгортати мастику і накривати нею торт
Одним з важливих етапів – це розкочування. При цьому потрібно враховувати, що занадто тонка мастика у підсумку порветься, навіть не торкнувшись торта. Більш того, на ній будуть видні всі нерівності і неоднорідності поганого замішування.
Оптимальна товщина для мастики, яка призначена для покриття тортів – не більше 3 мм
Найкраще при розкочуванні використовувати спеціальний килимок. На ньому так само є ділення з окружністю і радіусом, які допоможуть визначитися з тим, чи вистачить розкатаної маси, щоб повністю покрити торт.
Щоб не було «хвиль», треба розкачати з запасом, після чого опустити мастику на торт. Вона поступово сама ляже, як потрібно.
Корисні поради з приготування мастики і роботі з нею
Перше питання, яке цікавить багатьох, це час зберігання цього продукту. Як виявилося, є кілька основних правил:
- Зберігання тільки в холодному місці (холодильник або морозильна камера);
- Маса повинна бути щільно загорнута в целофан або в харчову плівку;
- В холодильному відсіку термін становить 6 тижнів;
- У морозильній – до декількох місяців;
- Готові фігурки можна зберігати в сухому місці в щільно закритому контейнері до двох-трьох місяців.
Найчастіше, з мастикою є ще одна проблема: при роботі вона може рватися. Це відбувається з-за того, що в її масі містяться бульбашки і вона неоднорідна. Щоб замісити однорідне основу, її необхідно по черзі кілька раз вимісити і розкачати. Тоді в процесі викатки, вимішування будуть усунені всі бульбашки, і мастика буде однорідною.
Ще однією причиною розривів – велика пудра. Якщо був використаний помел, то вже нічого не поробиш. Доведеться потім прикривати огріхи штапелем або приховувати декоративними елементами.
Щоб покриття блищало – потрібно пройтися по мастиці пензликом, змоченої в медово-горілчаному розчині. Як тільки алкоголь випарується, мастика буде блищати.
Готуйте задоволення!