Можна їсти паску до Великодня
Паска – це сакральна здобна солодка випічка, якій відведено одне з центральних місць на столі, у свято Пасхи. У православній традиції фарбували яйця, робили великодня і випікали паски на Страсному тижні у Великий (Чистий) четвер. Продукти для святкового столу освячували в суботу і залишати в день Христового Воскресіння. Зараз ви нарешті дізнаєтеся, чи можна їсти паску до Великодня.
Можна чи ні?
Звичайно, три дні дуже тривалий термін стриманості, коли поруч апетитні, оздоблені кольоровими поливами і посипками хліба. Віруючі повинні утриматися від спокуси, так як паски до Великодня не можна.
Чому вважається, що не можна їсти паску перед Великоднем:
- страсна седмиця – це період самого суворого посту. З їжі дозволені тільки сирі та варені овочі, вода і хліб;
- вся тиждень до Великого Воскресіння служить нагадуванням про страждання Христа. Це час духовного перетворення, а не обжерливості;
- здобний хліб — один із символів довгоочікуваного свята, і священний сенс від його вживання у нестриманої ласуни буде загублений.
Російська православна церква звільняє від посту: вагітних і годуючих жінок, дітей до семирічного віку, людей зі слабким здоров'ям. Якщо ваша дитина просить шматочок паски, а свято ще не настав, то ніякого гріха в тому, щоб пригостити його солодкою випічкою, не буде.
Як цікаво прикрасити паски читайте в нашій статті — ми підібрали для вас цікаву добірку ідей.
Що можна приготувати на святковий стіл на Великдень — традиційні і смачні страви на нашому сайті.
Кілька корисних рекомендацій
Якщо ви не можете втриматися від вживання здоби в піст, то спробуйте застосувати ряд хитрощів, які допоможуть уникнути розговіння пасками до Світлого Воскресіння:
- Випікайте або придбайте паски не в четвер, а безпосередньо перед самим святом, незадовго до освячення в церкві. Це можна робити до полудня суботи;
- Спечіть, або купіть разом з пасками пару пісних хлібів (без заборонених масла, молока і яєць) або звичайних кексів, вони допоможуть пережити кілька днів до свята.
Не всі сім'ї, початківці недільну трапезу з традиційного пасхального частування, є глибоко віруючими. Походження цього знатного хліба втрачається в глибинах язичництва, як відгомін спадщини вірувань наших предків. Багато людей, не пов'язані релігійними переконаннями і не дотримуються церковні пости, тим не менш, утримуються від поїдання пасок до призначеного дня, щоб не зіпсувати відчуття загального свята.
Як такого офіційного категоричної заборони з боку православної церкви на завчасну дегустацію пасхальної випічки не існує. Значення має лише ваша особиста думка і ставлення до даного питання. Якщо вам несила, то їжте, і ні про що не переживайте.