Як приготувати карпаччо з яловичини в домашніх умовах
Всесвітньо відоме блюдо карпаччо було придумано Джузеппе Чіпріані, власником популярного «Бару у Гаррі». Цей італійський шедевр являє собою тонко нарізане сире м'ясо, заправлене лимонним соком, оцтом і оливковим маслом, яке подається в якості холодної закуски. З часом кулінари стали називати будь-тонко нарізаний шматок продукту – карпаччо.
Класичний варіант цієї страви готуватися з яловичого філе, шинкованої тонкими слайсами спеціальним приладом або дуже гостро заточеним ножем. Іноді перед нарізанням шматок м'яса кладуть у морозилку.
У кожному фешенебельному ресторані є шеф-кухар, який вміє готувати це досить затребуване блюдо. Одне з головних правил вдалого карпаччо – правильно підібраний шматок м'яса без прожилки і плівок. Ідеально підійде вирізування симетричної форми.
Інгредієнти | Кількість |
---|---|
Вирізка яловичини - | 450 г |
Лимон - | 1 шт. |
Пармезан - | 100 г |
Оливкова олія - | 2 ст. л. |
Насіння кунжуту - | 2 ч. л. |
Рукола - | 100 г |
Спеції для м'яса, сіль - | за смаком |
Час приготування: 90 хвилин | Калорійність на 100 грам: 126 Ккал |
Італійське блюдо карпаччо дуже сильно нагадує всім нам відому строганину. Єдина відмінність – це велика кількість всіляких спецій і додавання сиру. Потрібно пам'ятати, що дітям таке блюдо не рекомендується.
Свіжу яловичу вирізку промиваємо під струменем холодної води, обтираем насухо кухонним рушником. Рясно натираємо приготованими спеціями і сіллю. Обмотуємо харчовою плівкою і кладемо на сорок хвилин у морозилку.
Сир шаткуємо тонкими пластинами, і краще це робити змоченим гострим ножем. Рукколу занурюємо в прохолодну воду, даємо полежати хвилин п'ять і розкладаємо на серветки просохнути.
Витягаємо підмерзлу вирізку, негайно нарізаємо слайсером на тонкі пласти, скроплюємо соком лимона, маслом і знову кладемо в холодильник на півгодини, загорнувши в плівку.
Беремо квадратне плоске блюдо, красиво розподіляємо слайсы м'яса, по центру гіркою кладемо рукколу і сир, притрушиваем хаотично насінням кунжуту. Ставимо на шведський стіл готову страву.
Карпаччо з копченої яловичини в домашніх умовах
Чим тонше будуть слайсы, тим якісніше буде ваше карпаччо з яловичини. В ідеалі вони повинні бути напівпрозорими. Якщо ви готуєте страву вперше, спробуйте в якості вихідного продукту взяти копчену яловичину. Працювати з нею досить просто.
Компоненти:
- Шматок копченої яловичини – 550 г;
- Домашня гірчиця – 1.5 ст. л;
- Лимон – 1 шт.;
- Олія оливкова – 2 год. л.;
- Пармезан – 100 г;
- Натуральний мед – 2 ч. л.
Час приготування: дві години.
Калорійність: 133.5 Ккал/100 р.
Вибираємо красивий охолоджений шматок молодої яловичини, обрізаємо плівку, моєму в холодній воді і кладемо на рушник обсохнути. Занурюємо вирізку в коптильню і тримаємо там при температурі 30 °С до повної готовності.
Виймаємо м'ясо, обгортаємо герметично фольгою і кладемо в морозильну камеру не менше ніж на сорок хвилин. Чим краще вона промерзне, тим легше буде процес нарізки.
У глибокій піалі змішуємо легку гірчицю (краще зробити її самостійно), оливкова олія, натуральний рідкий мед і столову ложку свіжовичавленого соку лимона.
Ретельно вимішуємо соус до гомогенного стану.
Сир натираємо. Мерзле м'ясо шаткуємо красивими тонкими слайсами, розподіляємо на презентаційної тарілці, притрушиваем пармезаном, в центр ставимо піалу з соусом.
Овочі на грилі і гриби дають приємне поєднання з цією стравою.
Як приготувати карпаччо з смаженої яловичини
Компоненти:
- Вирізка – 400 г;
- Сир – 150 г;
- Салат зелений – 50 р;
- Олія оливкова – 1 ч. л.;
- Сік лимона – 2 ст. л.;
- Вершкове масло – 100 р.
Приготування: десять годин.
Калорійність: 118 Ккал/100 р.
Купуємо в спеціалізованому гастрономі вирізку яловичини. Будинки зрізаємо прожилки, при цьому надаючи м'яса красиву довгасту форму. Розтоплюємо на сковороді-гриль масло вершкове, кладемо шматок і підсмажуємо з двох сторін по дві – три хвилини.
Це робиться для того, щоб м'ясо краще просочилося згодом маринадом і при нарізці мало красиву окантовку по краю, а ще для підстраховки – воно все-таки сире.
Кладемо вирізку в харчовій пакет, видаляємо по максимуму повітря і відправляємо в морозилку на ніч.
Вранці натираємо сир. Промиваємо салатні листя і розкладаємо на кухонному рушнику просохнути. М'ясо розмотує і слайсером шаткуємо тоненькі скибочки, скроплюємо маслом і цитрусовим соком, загортаємо в харчову плівку і знову кладемо на двадцять хвилин у холодильник.
Розподіляємо замариноване м'ясо на блюді, притрушиваем сиром, в середину хаотично кидаємо порвані салатні листя. Карпаччо з яловичини готовий радувати будь-якого гурмана!
Читайте як зварити компот з лимонів з абрикосами, апельсинами або базиліком.
Як зробити вино з забродженого варення читайте в нашій статті.
Як зробити заготовку на зиму брусничного компоту без стерилізації. Читайте поради та рекомендації досвідчених господинь.
Поради з приготування страви
- Для приготування маринаду можна застосовувати соки лайма, граната або апельсина. Все це додасть пікантності смаку.
- Якщо у вас не знайшлося пармезану, його можна замінити будь-яким твердим сиром.
- Для прикраси страви підійде подрібнений мускатний горіх, оливки або маслини без кісточок.
- Пучок свіжого базиліка, поставлений у центр, теж буде не зайвим, на той випадок якщо немає руколи або зеленого салату.
- При обсмажуванні м'яса можна натерти його петрушкою, це не тільки зробить смак яловичини яскравіше, але і додасть їй незвичайний колір.
- Якщо у вас немає спеціального слайсера, м'ясо нарізайте добре підбитими кухонним ножем.
- Якщо шматки виходять занадто товстими, помістіть їх між двома шарами пергаментного паперу і розкачайте звичайної качалкою.
Все, тепер вам відомі всі тонкощі приготування карпаччо з яловичини в домашніх умовах. Залишається лише закупити продукти та застосувати знання на практиці!