Закрутки на зиму: перевірені рецепти кулінарів
В індустрії кулінарії словом закрутки позначаються заготовки їжі, які, як правило, готують на зимовий період.
Особливо актуальна тема заготівлі продуктів серед господинь восени, бо деякі з них мають можливість збирати рясні врожаї на власних городах.
Огірки, помідори, кабачки і баклажани є найбільш популярними овочами для закруток на зиму, бо існує безліч рецептів заготовок, що складаються на їх основі.
Це можуть бути закуски, салати або домашні соуси.
Представляємо вам прості, але дуже цінні рецепти з фото.
Найсмачніші рецепти закручування огірків на зиму
Кожен з дитинства знайомий з хрустким смак консервованих, маринованих або солоних огірків. Такі страви можна віднести до класики, але існує ряд цікавих і не менш смачних закруток на основі цього овоча.
Гострі огірочки на закуску
Настільки оригінальне і пікантне блюдо на основі огірків відмінно виступить в якості гарніру, а також вигідно доповнить святковий стіл. Для його заготівлі на зиму потрібні такі інгредієнти:
- Огірки – 1 кг;
- Цукровий пісок – 250 г;
- Оцет 9% — 200 г;
- Олія оливкова
- Чорний мелений перець – 1 ч. л.;
- Червоний мелений перець – 1 ч. л.;
- Гірчичний порошок – 1 ст. л.;
- Часник – 6 зубчиків.
За бажанням можна додати в цей список кунжут, в рецепті нижче він буде присутній.
Перший етап приготування страви – це обробка ведучого інгредієнта страви. Огірки слід ретельно промити незалежно від того, чи були вони куплені в магазині або зібрані з городу.
Важливо плоди очистити від бруду, прибрати з них плодоніжки, а також відрізати огіркові попки (за бажанням цей крок можна опустити).
Потім слід перейти до нарізки огірків. Плоди подрібнюють в залежності від уподобань, можна порізати їх рівними за обсягом п'ятаками або поздовжніми лініями.
Всі інші компоненти необхідні для того, щоб приготувати маринад. Потрібно часник очистити від лушпиння, потім розтерти його зубчики в кашку. У мисці з'єднати оцет, рослинне масло, цукровий пісок, часникову масу, кунжут і спеції. Як слід перемішати.
Після приготування маринаду треба занурити в нього овочі і залишити в такому положенні на 2 години. Кожні півгодини масу необхідно помішувати дерев'яною лопаткою. По закінченню вказаного часу поставити ємність на середній вогонь і довести суміш до кипіння.
Як тільки це відбудеться, слід зменшити вогонь і варити закуску до тих пір, поки колір огірків не зміниться на глибокий темний.
Закочувати гарнір банки важливо відразу, поки суміш не охолола. Головне, завчасно провести їх стерилізацію. Розподіливши масу між банок, залишається перевернути їх догори дном, обернути щільним ковдрою і дочекатися повного охолодження.
Потім прибрати готову закрутку з огірків на зиму на кухонну полицю або в холодильник до настання холодів.
Огірково-часникова асорті
До складу такого салату входить столовий оцет, що дозволить йому зберігатися на кухонній полиці протягом року, не зіпсувалася. Це усуває необхідність повторної стерилізації банок після закрутки.
До того ж, спосіб приготування виключає термообробку інгредієнтів, бо вони зберігають в собі всі початкові корисні для організму властивості. Щоб приготувати його, знадобляться такі компоненти, як:
- Огірки – 2 кг;
- Цибуля – ½ кг;
- Цукровий пісок – 125 г;
- Сіль – 4 ст. л.;
- Оцет 9% — 165 мл;
- Зелень і стебла петрушки – 2 пучка;
- Часник – ½ головки;
- Олія оливкова – 5 ст. л.;
- Чорний мелений перець – 1 ч. л.
Підготовка огірків до закрутки на зиму включає не тільки їх промивку, але і замочування.
Так, слід очистити огірки від бруду, видалити плодоніжки і поставити на пару годин в холодну воду.
Після чого вийняти їх, висушити за допомогою кухонного рушника і порізати рівними за обсягом п'ятаками (до 5 мм в ширину кола).
Цибулю необхідно витягти з лушпиння, сполоснути і порізати у формі дуг.
Зелень петрушки пошинкувати. Об'єднати в одній посуді дані компоненти з огірками.
Додати до овочів інші інгредієнти, а саме, сіль, цукровий пісок, оцет і оливкове масло.
Як слід розмішати суміш дерев'яною лопаткою і залишити в такому положенні на декілька годин (3-5). Такий крок необхідний для того, щоб плоди почали виділяти сік.
Після чого залишається тільки розфасувати салат по банкам.
Як вже зазначалося раніше, повторної стерилізації не потрібно, але перед розподілом асорті банки повинні бути попередньо распарены.
Пропонуємо подивитися ще відео-рецепт маринованих огірочків:
Закрутка помідор в банки
Помідори – не менш популярний овоч, який заготовляють на зиму в різних видах. Адже томати можна не тільки засолити, консервувати, маринувати або об'єднати у асорті з іншими овочами, але і зробити на їх основі домашній кетчуп. Радимо вам занести в кулінарну скарбничку наступні рецепти.
Томати по-корейськи
Рецепт томатів по-корейськи хороший не тільки своїм незвичайним смаком, але і відсутністю термообробки продуктів у процесі їх приготування. Завдяки цьому використані у страві овочі подарують запас вітамінів на зиму і відмінний настрій.
Щоб отримати таку страву, слід підготувати наступні інгредієнти:
- Томати – 2 кг;
- Солодкий болгарський перець – 5 шт.;
- Зелень петрушки, включаючи стебла – 1 пучок;
- Парасольки кропу – 50 г;
- Морква – 4 шт.;
- Оцет 9% — 100 мл;
- Цукровий пісок – 100 г;
- Олія оливкова – 100 мл;
- Часник – ½ головки;
- Червоний мелений перець – 1 ст. л.;
- Сіль – 2 ст. л.
Всі необхідні для закрутки на зиму овочі потрібно ретельно промити. У помідорів і солодкого перцю видалити плодоніжки, також отримати у останніх насіннєве ядерце. Часник витягти з під лушпиння, а зелень порубати, а у моркви видалити шкірку.
Часник, болгарський перець і моркву подрібнити, скориставшись спеціальним обладнанням. Це може бути м'ясорубка або блендер.
В підсумкову овочеву масу додати цукровий пісок, сіль, оливкова олія, червоний перець, столовий оцет, а потім перемішати її дерев'яною лопаткою. Слід дочекатися розчинення солі та піску.
Томати треба порізати навпіл. Буде краще, якщо розмір плодів для даного рецепту буде однаковий. Потрібно розподілити частини помідорів по попередньо стерилізованим банкам, зверху викласти овочеву масу, а наступним шаром – подрібнену зелень петрушки і кропу.
Чергувати шари у такій послідовно потрібно до тих пір, поки використовувані компоненти не закінчаться. На завершення рецепту треба знову повторно простерилізувати банки (10-15 хвилин).
Помідори «під снігом»
Солодкий смаковий відтінок того страви значно відрізняється від звичних зимових заготовок. Смак таких томатів також нагадує помідори у власному соку, тому його оцінять навіть маленькі прівереди.
Для закрутки однієї банки об'ємом 3 л помідор «під снігом» на зиму потрібні:
- Томати – 2 кг;
- Цукровий пісок – 200 г;
- Сіль – 2 ст. л.;
- Есенція оцту – 2 ст. л.;
- Часник – 5-6 зубчиків.
Почати приготування потрібно зі стерилізації банок і кришок. Потім помідори промити, видалити плодоніжки і розподілити плоди між банками. Залити банки окропом, направляючи струмінь у центр посуду.
Так, можна уникнути її пошкодження. Залишити помідори на 10-15 хвилин, а тим часом перейти до натирання часнику в кашку.
Після закінчення зазначеного часу злити воду з банок в глибоку ємність, придатну для використання на плиті. На основі даної рідини заготовити розсіл для томатів, розбавивши її цукром і сіллю, а також довівши до кипіння. Після чого додати есенцію оцту і варити маринад ще 2-3 хвилини.
Перш ніж залити банки з помідорами приготовленим маринадом, слід засипати їх поверхню тертим часником. Так, виходить ефект помідорів «під снігом». Накрити посуд прошпаренными кришками, перевернути її і обернути рушником до тих пір, поки вміст не охолоне.
Прикріплюємо ще відео з приготуванням відмінних маринованих помідорів черрі на зиму:
Консервація кабачків на зиму
Кабачки – це один з провідних видів овочів в осінньому врожаї. І хоча в цей період часу вони продаються в супермаркетах задарма, придбати їх взимку стає проблемою через підвищення цін.
Тому на холоду можна зробити закрутки на зиму з кабачків, використовуючи не тільки класичні, але й більш оригінальні рецепти.
«Грибні кабачки»
Такий оригінальний хід дуже вразить гостей, що не залишить праці господині без уваги.
Для заготівлі грибних кабачків знадобляться:
- Кабачки – 2 кг;
- Зелень петрушки, включаючи стебла – 30 г;
- Парасольки кропу – 50 г;
- Часник – 4 зубчики;
- Червоний мелений перець – 3 р;
- Чорний мелений перець – 3 р;
- Мускатний горіх – 10 г;
- Цукровий пісок – 80 г;
- Лимонна кислота – 10 г;
- Олія соняшникова – 175 мл;
- Сіль – 35 р.
Для приготування такої закрутки з кабачків на зиму слід вибрати плоди зеленого відтінку, що володіють пружною м'якоттю. Спершу промити їх від бруду, видалити частину, на якій знаходиться плодоніжка.
Порізати овочі рівними за розміром п'ятаками. У тому випадку, якщо в центр кабачка є дуже м'яким, його слід видалити разом з насінням. Потім викласти овочі в глибоку ємність.
Наступний крок – підготовка інших інгредієнтів рецепта. Потрібно вимити зелень петрушки і кропу і очистити часник. Перераховані компоненти подрібнити і додати до кабачків.
Присипати овочеву суміш сіллю, цукровим піском, спеціями і лимонною кислотою, а також залити олією. Перемішати і залишити на кілька годин (4-5), накривши посудину кришкою.
Через зазначений час, овочі виділять потрібну кількість соку, створивши маринад. Слід розфасувати масу між стерилізованих банок, а потім повторно пропарити їх в окропі протягом 10-15 хвилин. При тому маринад повинен закипіти.
Витягти банки з ємності для стерилізації, накрити прокип'яченими кришками і перевернути догори ногами на час охолодження.
Їсти грибні кабачки можна буде через тиждень після приготування. А якщо потерпіти два тижні, то можна буде насолодитися смаковими відтінком, що нагадує справжні гриби.
Додамо пікантності
Любителям незвичайних страв можна запропонувати закрутку пікантних кабачків на зиму. Вона гармонійно доповнить обід, і не змусить сильно витрачатися на задоволенні.
Для такого рецепта потрібні наступні компоненти:
- Кабачки – 2 кг;
- Цибуля – 3 шт.;
- Масло рослинне – 150 мл;
- Часник – 1 шт.;
- Цибуля ріпчаста — 3-4 шт.
- Оцет 9% — 2 ст. л.;
- Зелень кропу, включаючи стебла – 1 пучок;
- Парасольки петрушки – 35 р.
Почати приготування закрутки з кабачків на зиму необхідно з ретельного промивання плодів, потім порізати їх п'ятаками з шириною окружності близько 1 див. Залити сковороду парою столових ложок соняшникової олії, розігріти її, зменшити вогонь до середнього і викласти порцію кабачки для подальшого смаження.
Смажити з обох боків до тих пір, поки овочі не придбають рум'яну золотисту скориночку. Потім викласти отримані овочі в миску, і перейти до смаження наступної порції (робити так, поки не закінчаться кабачки).
Потім перейти до гасіння попередньо подрібненої цибулі. Тримати його на середньому вогні протягом 3-5 хвилин. Часник очистити від лушпиння, сполоснути і подрібнити необхідну кількість зубчиків. Використовується зелень вимити і нарубати.
З'єднати смажені кабачки, зелень, часник і цибулю в одній ємності, приправити овочеву суміш, а також перемішати. Стерилізувати банки, розфасувати приготоване блюдо між ними. Закрутити кришками і повторити стерилізацію в киплячій воді (1/2 л – 40 хв, 1 л – 50 хв). Дочекатися остигання закуски і прибрати на кухонну полицю до використання.
Звичайно, є й інші овочі, які так люблять консервувати господині. Як маринувати буряк смачно і швидко на зиму. Кожен рецепт по-своєму оригінальний.
А тут читайте про те, як солити грузді гарячим способом в домашніх умовах. Без грибів на свята ніяк, правда? Тому пару баночок зайвими не будуть.
Такі заготовки на зиму не менш смачні. Рецепти маринованої цибулі. Такий лук доповнить смак будь-якого вашого страви, в тому числі і шашлику, роблячи його неповторним!
Цікаві заготовки з баклажанів
Баклажани – родичі кабачків, які не менш смачні і цікаві при заготівлі їх на зиму. Тому, представимо вам закрутки на зиму з баклажанів, які точно порадують всю вашу родину.
Томатно-баклажанна закуска
Така закуска чудово доповнить друге блюдо на обід, а також прикрасить святковий стіл. Для її приготування знадобляться:
- Баклажани – 1 кг;
- Цибуля – ½ кг;
- Томати – 2/3 кг;
- Олія соняшникова – 125 мл;
- Сіль – 20 г;
- Чорний мелений перець – 1 ч. л.
Підготувати інгредієнти, ретельно промивши овочі і позбавивши їх про плодоніжок. Цибуля очистити від лушпиння. Баклажани порізати п'ятаками.
Розігріти сковороду, попередньо наливши в неї невелику кількість масла. Обсмажити все баклажани порційно до отримання скоринки рум'яного відтінку.
Цибулю і помідори подрібнити і обсмажити, додати до баклажанів. Присипати спеціями і перемішати. Потім занурити овочеву масу в мультиварочную чашу, включити режим «Варка» і залишити до закипання суміші. На це достатньо 15 хвилин.
Розподілити асорті по банках в гарячому вигляді, закрутити і відправити в духовку на півгодини для повторної стерилізації.
Лінивий салат
На приготування такої закрутки з баклажанів не піде багато сил і часу, але вона точно справить враження на близьких і гостей. Господиням будуть потрібні:
- Баклажани – 2,5 кг;
- Помідори – ½ кг;
- Гострий перець – 4 шт;
- Солодкий болгарський перець – 400 г;
- Часник – 150 г;
- Олія соняшникова – 250 мл;
- Сіль – 75 г;
- Оцет 9% — 100 мл
Зазначеної кількості інгредієнтів цілком вистачить на 3 банки об'ємом 1 л.
Слід баклажани вимити, відрізати частину, яка містить плодоніжку і порізати овочі п'ятаками.
Потім перекласти в глибоку ємність, засипати сіллю, розмішати і залишити на 60 хвилин.
Солодкий перець промити, звільнити від плодоніжки і ядерця з насінням.
Тонкий перець позбавляти від насіння не варто, тому як саме вони мають настільки вираженої гостротою. Томати вимити і порізати четвертинками.
Часник, томати, гіркий і солодкий перець покласти в блендер або чашу м'ясорубки, подрібнити. Перекласти отриману овочеву масу в каструлю, розбавити соняшниковою олією і довести до кипіння.
Рідина, виділену тим часом баклажанами, злити, а також сполоснути їх через друшляк холодною водою.
Викласти баклажани в ємність з іншими овочами, перемішати, зменшити вогонь і знову дочекатися кипіння.
Після чого зняти з вогню, додати столовий оцет, остаточно перемішати і закип'ятити.
Так, салат з баклажанів на зиму повністю готовий. Залишається розфасувати його по банках і залишити на зимові холоди.
Представляємо ще один цікавий і дуже незвичайний відео-рецепт — шашлик з баклажанів на зиму:
Підіб'ємо підсумки
Закрутки на зиму – це відмінний спосіб значно заощадити бюджет сім'ї:
- Існує велика кількість таких рецептів, як салати, закуски, соуси, овочева ікра, аджика і т. д.;
- Власники власних городів не мають необхідності закуповувати овочі;
- На закрутки не йде більше двох годин, навіть тобто врахувати процес стерилізації банок;
- Такі закуски можуть виступати в якості доповнення до обіднього гарніру.