01 май 2019 7 253

Як приготувати апетитну смажену свинину на сковороді

Кожна досвідчена господиня може з успіхом радувати своїх домочадців різноманітними стравами. Готувати смачні котлети або гуляш може будь-яка, а ось посмажити свинину так, щоб вона вийшла ніжна і соковита, може не кожна.

І справа тут не стільки у відсутності таланту, скільки в правильному виборі м'яса. Адже, напевно, найкращий кухар не здатний створити смачний шедевр з поганого продукту. Існує кілька секретів вибору свинини для смаження.

Як правильно вибрати свинину

М'ясо — річ особлива, до того ж недешева, тому до її вибору треба поставитися серйозно.

У кожного покупця свої критерії вибору, але все ж є і такі, які підходять для всіх:

  1. Краще купувати м'ясо не в магазині, а на ринку. Вибір тут більше і якість відрізняється від магазинного. На ринку, як правило, м'ясо не залежується, розходиться протягом дня. В магазині ж є безліч способів зробити старе м'ясо більш симпатичним і апетитним;
  2. Купувати продукт завжди у одного і того ж продавця. Оскільки м'ясо буває в раціоні досить часто, тому краще всього робити це в перевіреному місці і у перевіреної людини;
  3. Поверхню. Приступаючи до вибору м'яса, насамперед оглянути поверхню. Не потрібно лякатися, якщо виявлена тонка рожева плівка, це нормально. Для визначення якості м'яса треба покласти на поверхню долоню і злегка натиснути — долоня повинна бути майже сухий;
  4. Колір. Хороша свинина зазвичай червонувато — рожева, а жир білого або молочного кольору. Якщо зустрічаються місця більш темного кольору, а жир жовтуватий — це вірна ознака того, що свиня була старої або м'ясо не першої свіжості;
  5. Запах. Перш ніж купити шматок м'яса, необхідно уважно принюхатися до нього. У людини нюх розвинене дуже добре. Якщо запах викликає сумніви, то від покупки краще відмовитися;
  6. Пружність. Прикласти до поверхні долоню і натиснути, якщо після цього залишиться вм'ятина, яка довго не вирівнюється, м'ясо несвіже;
  7. Найчастіше люди не зовсім розбираються, що саме і з якої частини тулуба свині можна приготувати. Для смаження найбільше підходить саме шийка;
  8. Коли доводиться купувати м'ясо, минув заморозку, то треба прикласти до поверхні пальця та визначити його колір. Якщо колір нерівний або занадто темний, це означає, що воно неодноразово размораживалось і заморожувалося.
Рецепт свинини, обсмаженої шматочками з цибулею
Інгредієнти Кількість
М'ясо - 1 кг
Цибуля ріпчаста - 1 головка
Масло рослинне - для смаження
Часник - 3 зубчики
Сіль, спеції - за смаком
Час приготування: 35 хвилин Калорійність на 100 г: 180 Ккал

Для даної страви вибрати шийну частину туші, вона нежирна і ніжна.

М'ясо очистити від плівок і добре вимити під струменем води. Потім порізати на шматки середньої величини.

Цибулю покришити в довільному вигляді. Трохи підігріти сковорідку і викласти в неї м'ясо. Воно дасть сік і необхідно буде п'ять хвилин тушкувати його у власному соку.

Потім треба влити олію, покласти цибулю і смажити до готовності. В самому кінці процесу посолити і всипати спеції і перешкодити. Часник подрібнити або пропустити через прес.

Перемішати м'ясо з часником і вимкнути. На стіл подавати з картопляним пюре і свіжими овочами.

Свиняча відбивна з картоплею, смажена на сковороді

Свинячі відбивні — це універсальне блюдо, яке завжди актуально. Вони підійдуть для свята, тихого сімейного торжества або простого вечері. Для цього нескладного рецепта знадобиться:

  • М'якоть свинини — 0,5 кг;
  • Сир твердий — 150 гр;
  • Сіль і перець за смаком;
  • Петрушка, кріп — по 50 гр;
  • Рослинна олія для зажаривания.

М'ясо звільнити від плівок, добре вимити, порізати на порційні шматки. Відбити молотком, посолити і поперчити. У кожному шматочку гострим ножем зробити кишеньку.

Зелень дуже дрібно нарубати, а сир нарізати брусочками. М'яса дати просолитися близько двадцяти хвилин.

У кожен кишеньку вкласти трохи зеленої маси і шматочок сиру. Розріз закріпити шпажками або, при необхідності, зшити ниткою, щоб сир не витікав.

Масло сильно прогріти на сковороді, покласти відбивні і смажити на великому вогні з обох боків до появи рум'яної поверхні. Потім зробити вогонь тихіше і дати м'ясу дійти.

До столу подавати в гарячому вигляді з будь-яким гарніром і овочевим салатом.

Смажена свинина з картоплею на сковороді

Це рецепт дуже смачного м'яса з картоплею. Воно поживне і чудово поєднується зі свіжими овочами. Для приготування потрібно:

  • Свиняча вирізка — 400 гр;
  • Свіже свиняче сало або прошарок — 150 — 200 гр;
  • Картопля 1 кг;
  • Цибуля ріпчаста — 1 штука;
  • Часник — 2-3 зубчики;
  • Сіль і спеції;
  • Олія рослинна;
  • Петрушка, кріп і зелена цибуля — за смаком.

М'ясо ретельно вимити, витерти серветками або паперовими рушниками і порізати шматочками. Свинячу прошарок або сало різати потрібно тонкими смужками. Картоплю очистити, вимити і порізати соломкою, одну велику цибулину порізати довільно. Коли все підготовлено, можна починати процес готування.

У глибокій сковороді смажити сало до повного витоплювання з нього жиру. Потім прибрати засмажене сало і в витоплений жир додати м'ясо. Смажити її потрібно близько двох — трьох хвилин на сильному вогні, щоб з'явилася скориночка, і не витік сік.

Після того, як свинина втратила рожевий колір у посуд покласти овочі. Все це смажити, систематично вимішуючи дерев'яною лопаткою знизу вгору.

Коли на картоплі з'явиться рум'яна кірочка, вогонь зменшити до мінімуму і тушкувати під закритою кришкою протягом п'яти хвилин. Часник дрібно порізати і покласти в м'ясо в самому кінці приготування разом з сіллю. Усе ретельно перешкодити та виключити.

Вживати потрібно у гарячому вигляді, попередньо присмачити дрібно нарізаною зеленню.

Смачна свинина по французьки в духовці стане родзинкою святкового недільного обіду. Коли ви це спробуєте, ви зрозумієте, що: так, французи знають толк в їжі.

Приготуйте рагу зі свинини з картоплею і овочами — це швидко, смачно і просто. Читайте рецепт тут.

Читайте рецепт шаурми зі свининою в домашніх умовах приготувати цю страву просто.

Смажена свинина у вершковому соусі з овочами

Приготування такого м'яса забирає трохи часу, а результат завжди чудовий. Для його приготування знадобиться:

  • Свиняча шийка — 0,5 кг;
  • М'якоть гарбуза — 200 гр;
  • Цибуля ріпка — 2 шт;
  • Перець солодкий — 2 шт;
  • Свіжі гриби — 300 гр;
  • Вершки або сметана 20% жирності — половина склянки;
  • Сіль, спеції;
  • Невеликий корінь імбиру.

Перець у цій страві можна застосовувати як свіжий, так і заморожений. Це ж стосується і гарбуза.

Якщо овочі заморожені, звільнити їх. Свинину промити у воді, видалити всі пленочки і порізати шматочками, як для гуляшу.

Гриби порізати тонкими пластинами, цибулю і болгарський перець кубиками, гарбуз в довільному порядку. У сотейнику добре прогріти масло і смажити в ньому свинину до появи золотистої скоринки.

Поки воно смажиться, маленький шматочок імбиру почистити і пропустити через м'ясорубку або дрібну тертку. Замість свіжого імбиру можна взяти сушений.

М'ясо трохи підсолити, змішати з імбиром і спеціями. Доводити до готовності ще близько п'яти хвилин.

Порізані овочі покласти в м'ясо і готувати ще вісім — десять хвилин. Потім влити вершки або сметану і томити на невеликому вогні до повної готовності. Це блюдо відмінно підходить до смаженого картоплі або пюре.

Поради та рекомендації

Для смаження на сковороді краще купувати шийку або лопатку.

Щоб м'ясо вийшло соковитіше і ніжніше перед приготуванням потрібно замаринувати. Найпростіше зробити це в суміші оливкової мала, солі часнику, але гурмани роблять більш складні маринади.

Відбивні можна перевертати рідше. Робити це потрібно коли одна сторона майже готова, так в м'ясі збережеться більше соку.

Не слід захоплюватися спеціями, оскільки вони можуть перебити сам запах м'яса.

Перед нарізанням м'ясо потрібно ретельно промокнути серветками. Так при смаженні масло не буде бризкати на всі боки.

В самому процесі смаження не варто закривати сковорідку кришкою, зробити це можна в самому кінці процесу готування, щоб м'ясо дійшло. Інакше вийде зовсім інша страва.

Для приготування будь-якої страви м'ясо треба нарізати поперек волокон.

Щоб перевірити не сире м'ясо, його можна проколоти зубочисткою. Якщо буде сочитися прозора рідина — блюдо готове, якщо червонувата — потрібно ще потримати на вогні.

При смаженні відбивних на сковороді між шматками повинен бути проміжок. Так на м'ясі з'явиться скориночка, яка не дасть витекти соку і збереже його соковитість і ніжний смак.

М'ясне блюдо краще всього починати смажити перед самою подачею. Інакше після остигання воно втратить частину своїх смакових якостей.

Смажену свинину краще всього подавати з різними соусами. Вони підкреслять і поліпшать смак м'яса.

Приємного апетиту!

Що ще почитати: