13 апрель 2019 2 736

Скільки калорій в каві і добавках до нього: таблиця значень

Основний напрямок нашого життя в даний час – це прагнення до підтримки свого здоров'я. Адже стан екології, особливо міської, постійні стреси, нестача сну — все це призводить до негативних наслідків. Тому необхідно намагатися мати високий рівень здоров'я та імунітету.

А одним з основних пунктів здорового тіла – це нормальний, по загальному складання фігури і зростання, вагу. Надлишок кілограмів призводить до розвитку багатьох захворювань, так і в цілому істотно погіршує якість життя.

І все більше людей починає посилено стежити за кількістю і якістю споживаної їжі. Особливу увагу, після перегляду складу, приділяється калорійності продуктів.

Здоров'я – це основне прагнення сучасної людини, а ось основний ознака сучасного життя – це шалений ритм. Найбільше її відчувають жителі великих міст – в цьому середовищі треба встигати робити безліч справ. І час на це доводиться брати за рахунок урізання сну. Тому ранок багатьох людей знаменується чашкою кави, який надає бадьорий настрій з самого ранку.

На відміну від енергетиків у банках, кава є повністю натуральним тоніком, відповідно, завдає менше шкоди організму, ніж синтетичні напої. Захоплюватися цим напоєм, звичайно ж, не варто, інакше є ризик отримати кофеїнову залежність і проблеми зі здоров'ям.

При підвищеному тиску краще звести споживання цього продукту до мінімуму. Для інших людей дві-три чашки в день цілком прийнятні – адже каву часто стає необхідний протягом дня, коли відбувається занепад сил.

Мало хто зараз взагалі не споживає кави. Цей напій став символом ділової сфери і трудового дня. Його п'ють не тільки з метою додання собі сил, але і просто заради задоволення, щоб неспішно насолодитися ароматом і смаком. А як говорилося раніше, багато хто з людей стежить за своїм харчуванням – значить, багатьом буде цікаво дізнатися яка калорійність у того або іншого виду кави.

Скільки калорій в 100 грам кави?

Величезним плюсом для кави стежать за фігурою є те, що сто грамів цього продукту фізично неможливо вжити відразу.

До того ж в сам напій кава потрапляє не повністю (якщо розглядати зерна і мелений), тобто вага продукту в чашці менше ваги спочатку закладається, що призводить до зменшення калорійності. Так що нехай вас не лякають цифри в межах 200-300 кілокалорій, позначені на пачці з зерновою кавою, готуючи собі чашку ви спожива в підсумку набагато менше число кілокалорій.

Припустимо, приготувавши собі порцію натуральної кави ви отримаєте всього лише 2 кілокалорії на 100 мілілітрів напою. Правда, це середнє значення. На ділі ж калорійність коливається в межах 1-4 кілокалорій, в залежності від міцності напою.

Припустимо чорний кави, він же «еспресо», збільшить спожиті калорії на 4 одиниці, а якщо ви заваріть невелику кількість кави у великій кількості води, то отримаєте всього одну кілокалорію на сто грамів продукту.

Максимум, що можна очікувати по калорійності від натурального напою – це всього лише 5 кілокалорій, і то, якщо вам попався погано обсмажену каву.

При використанні розчинної кави, ви будете вживати 7 кілокалорій на 100 мілілітрів напою. Як можна побачити, сама кава не володіє високою калорійністю, тим самим не додає ваги людини.

Навіть в перерахунку на чашку, візьмемо для прикладу візьмемо середню місткість 250 мл, підбадьорливий напій не збільшить вашу денну норму споживання.

  • Натуральний – 2,5 кілокалорії;
  • Еспресо – 10 кілокалорій, але такий обсяг даного напою ніхто не вживає, в середньому подається обсяг еспресо становить 30 мл, відповідно – 1 кілокалорія;
  • Розчинна – 17,5 кілокалорій.
Не особливо великі цифри, ось тільки є один суттєвий нюанс: мало хто п'є тільки каву, не додаючи туди нічого. Багато ж як мінімум додають туди цукор. А ще улюблені і популярні добавки – молоко, вершки, шоколад, морозиво, сиропи і лікери, деякі вживають улюблений підбадьорливий напій з додаванням алкоголю.

І ось тут-то така приваблива калорійність кави починає зростати, адже всі добавки несуть з собою додатковий вантаж калорій.

Про користь і шкоду натуральної кави без добавок більше в нашому відео:

Добавки до кави і їх калорійність

Найпоширеніша добавка – це цукор, адже не багатьом подобається гіркуватий смак міцного напою. Кожна додана ложка цієї солодощі несе з собою 24 кілокалорії. Не дуже-то багато, подумаєте ви, але ж це тільки одна ложка, але багатьом адже такої кількості здається недостатньо, і до першої ложці додається друга, а то й третя.

Кава цикорій користь та шкода, калорійність продукту і як правильно його готувати.

Корисно дізнатися скільки грамів кави в чайній ложці, читайте тут.

Який найбільш ефективний чай для схуднення, і як його вживати читайте в нашій статті.

Улюблене багатьма молоко додасть, в залежності від відсотка жиру близько 40-60 кілокалорій на 100 мл добавки, знежирене – 32 ккал, топлене – 85, вершки принесуть ще більше – 120-340 мл у 100 г, залежно від жирності.

Якщо вам подобається пити підбадьорливий напій з додаванням згущеного молока, то знайте, що його енергетична цінність коливається від 130 до 295 кілокалорій на 100 грам, все залежить від наявності в ньому цукру.

Але інформація ця не дуже інформативна, адже не додаються на одну чашку всі сто грам добавки. Нижче буде наведено зручний список калорійності, де розрахунок ведеться на одну столову ложку.

  1. Вершки – 52 ккал;
  2. Молоко в середньому – 9 ккал;
  3. Знежирене молоко – 5 ккал;
  4. Цукор – 48 ккал;
  5. Сухі вершки рослинні – 33 ккал;
  6. Рослинні вершки питні – 20 ккал.

Ці дані дозволять самостійно розрахувати калорійність готується напою. Але вони доречні тільки в домашніх умовах, коли ви самі готуєте каву і знаєте кількість додаткових інгредієнтів.

Але часто кави трапляється вживати в різного роду кав'ярнях і кафе, де ви не бачите процесу приготування кавового напою, відповідно не можете знати його енергетичну цінність.

Враховуючи те, що багато напої на основі кави містять у собі жирне молоко, шоколад, морозиво і є солодкими, то інформація про їх калорійності буде корисна людям, які стежать за споживанням калорій. Таблиця нижче включає в себе приблизну енергетичну цінність як домашніх напоїв, так і поданих в закладах.

Найменування напою Калорійність, ккал
Кава натуральний + 2 ложки цукру, 250 мл 50
Кава розчинна +2 ложки цукру, 250 мл 65,5
Кава + 50 мл молока, без цукру, 250 мл 34
Те ж саме з двома ложками цукру, 250 мл 82
Кава + 35% вершки, без цукру, 250 мл 174
Латте 250
Капучіно 210
Мокачино 289
Мокко 260
Глясе 155
Айріш 60
Коретто 95
Торі 100
Эспрессомаккиато 54
Еспрессо кон панна 99
Рістретто 7

Калорійність напоїв наведена для стандартних подаються порцій.

Для тих, кому потрібно швидше

Варто згадати ще один містить кава продукт, який користується певною популярністю – пакетик кавового напою «три в одному». 20 грам (стандартний вага пакетика) дає близько 70 кілокалорій, а вся справа в тому, що більшу частину суміші становить цукор. Так що людям, які стежать за своєю вагою, не варто захоплюватися подібним. Краще й корисніше буде випити натуральна кава.

З усього вищевикладеного випливає висновок, що каву сам по собі ніяк не позначається на вазі споживача і якщо пити його без цукру та інших добавок, то можна не обтяжувати себе підрахунком калорій. Добавки застосовувати не забороняється, але слід ретельно стежити за їх кількістю, а також за кількістю порцій кави, споживаних в день.

А що кажуть дієтологи з приводу кави? Про це в нашому відео:

Разове споживання кавових напоїв на основі жирного молока, вершків або шоколаду в кафе не завдасть особливої шкоди, але переборщувати з подібним не варто, інакше ви досить швидко побачите результат таких вольностей. Споживайте кави і добавки помірно, і ви зможете насолоджуватися його смаком без всяких турбот.

Що ще почитати: