07 апрель 2019 36 462

Чим можна відміряти 200 мл води в домашніх умовах

Кожна людина хоч раз у житті стикався з ситуацією, коли необхідно відміряти певну кількість будь-якої речовини, наприклад 200 мл звичайної води. Як виявляється, використовуючи звичайні предмети (ложки, чашки, тарілки і навіть шприц), можна з легкістю це зробити.

Отже, 200 мл води — це скільки грам? У повсякденному житті для вимірювання маси часто використовуються ваги. Однак, якщо згадати шкільний курс фізики, то з'ясовується, що вага і маса це різні величини. Вага – це сила, а маса – це кількість.

Вага має пряму залежність від сили тяжіння. Одиниці об'єму різних речовин мають різні маси. Винятком є саме вода. Її щільність (відношення маси і об'єму) практично дорівнює 1. З цього випливає, що в 1 мл води міститься 1 г та її 200 мл дорівнюють 200 р.

Відмірювання ложками

Найпростішим предметом для того, щоб відміряти необхідну кількість речовини з тих, що завжди знаходяться під рукою у будь-якої господині, звичайно ж, є ложка. Зазвичай використовують столову або чайну ложку, рідше десертну. Давайте дізнаємося, 200 мл води — це скільки чайних і столових ложок.

В одну чайну ложку можна помістити всього 5 мл води. Для визначення кількості чайних ложок, що містяться в 200 мл, необхідно виконати найпростіші обчислення: розділити 200 на 5, вийде число 40. Значить, 200 мл вміщують 40 чайних ложок.

Коли під рукою немає чайної ложки, можна використовувати столову. Застосування такої ложки найбільш ефективно при вимірюванні великих обсягів, так як вона більш ніж в три рази ширшими чайної.

Одна столова ложка вміщає 18 мл води. Після виконання обчислень аналогічних першому випадку, виходить, що 200 мл містять 11 повних столових ложок і ще трохи.

Якщо потрібно скористатися десертною ложкою, то слід врахувати, що вона вміщує 12 мл. Значить, для відмірювання 200 мл знадобиться 16 з половиною десертних ложок.

За допомогою склянки

Дуже часто для вимірювання кількості продуктів використовується звичайний гранований стакан. Вважається, що обсяг води, налитої в гранований стакан до гладкого обідка, дорівнює 200 мл Виходить, що для того, щоб відміряти 200 мл, необхідно взяти один єдиний склянку.

Столовою тарілкою

Виникає питання, що ж робити, коли поблизу немає жодної ложки і навіть склянки. У цьому випадку можна скористатися звичайною столовою тарілкою для супу. Для того щоб визначити кількість супових тарілок, яке вміщує 200 мл води, потрібно знати обсяг однієї такої тарілки.

Найчастіше супове страва містить 500 мл води. Отже, для одержання 200 мл потрібно взяти трохи менше ніж половину тарілки для супу.

Застосування чайної гуртки

Іноді для відмірювання рідини застосовується чайна кружка. Часто така гуртка вміщує 300 мл води. Згадавши математику і застосувавши властивості пропорції, можна легко підрахувати, що 200 мл – це дві третини чайної гуртки. Так що даний предмет не дуже зручний для вимірювання об'єму 200 мл, а також 400 мл, 800 мл і так далі.

Використання медичного шприца

Досить популярним і простим для застосування при вимірюванні рідких продуктів, а особливо води, є звичайний медичний шприц. Простота застосування полягає в тому, що на кожному шприц нанесено кількість поміщаються мілілітрів.

У зв'язку з цим дати точну відповідь на питання про кількість шприців, необхідних для переливання 200 мл, не можливо, не знаючи місткості самого шприца.

У кожному конкретному випадку можна самостійно провести нескладні математичні розрахунки. Для цього 200 мл необхідно розділити на обсяг одного шприца, зазначений на ньому.

Шоколадний торт в мультиварці — це просто і смачно. Кращий рецепт домашньої випічки до чаю.

Як спекти чудове печиво без масла і маргарину з сиру читайте в нашій статті.

Приготуйте тонкі бездріжджові млинці на нашу рецептом.

Підручні засоби для вимірювання

Якщо у вас немає в наявності нічого з перерахованого вище, то можна скористатися звичайною скляною пляшкою з-під пива чи лимонаду об'ємом 0,5 літра або півлітрової банкою. Для отримання 200 мл потрібно взяти менше половини перерахованих судин.

Висновок

Підводячи підсумок вищевикладеного, можна сказати, що відміряти 200 мілілітрів води в домашніх умовах без використання спеціальних вимірювальних приладів, досить просто.

У кожної господині завжди знайдеться під рукою якийсь підручний засіб. Однак варто пам'ятати про те, що зазначені норми застосовуються в основному тільки для води, для інших рідин, які мають відмінні від одиниці щільності, необхідно проводити більш детальні підрахунки.

Що ще почитати: