21 июнь 2019 48 205

Як відміряти 100 мл води підручними кухонними приладами

Часто в рецептах просять додати в блюдо будь-який обсяг рідини. При цьому у багатьох викликає утруднення визначити, наприклад, скільки це – 100 мл води.

Та й взагалі уявити певну кількість рідини або на око співвіднести міри об'єму і ваги досить складно.

100 мл води — це скільки грам? Один літр важить 1 кг, відповідно 100 мл важать 100 р. Але це не означає, що 100 мл чого завгодно будуть важити стільки ж, вага рідини залежить від її щільності. Так, наприклад, 100 мл рослинного масла важать 92 р.

Ложки, стакани в допомогу

Скільки чайних і столових ложок містять у собі 100 мл води? Одна чайна ложка вміщує 5 мл, шляхом нехитрих обчислень можна розрахувати, що 100 мл міститься вдвадцати.

Вважається, що в столову ложку вміщується 18 мл, відповідно 100 мл — це приблизно 5,5 — 6 столових ложок.

Щоб налити куди-небудь певну кількість води ми не використовуємо ложки, адже зручніше буде взяти склянку. Так як же відміряти з його допомогою сто мілілітрів? В звичайний стакан вміщується близько 200-250 мл, отже, якщо нам необхідно 100 мл води, потрібно заповнити його наполовину або трохи більше.

Як відміряти 100 гр сметани столовою ложкою читайте в нашій наступній статті.

Як приготувати дієтичні страви з кабачків — добірка рецептів різноманітних страв з цього річного продукту.

Навчіться готувати правильне тісто для штруделя, адже саме від цього залежить, чи вийде у вас вишуканий десерт або просто пиріг з начинкою.

У вас хороший окомір?

Відміряти об'єм води і будь-якої іншої рідини точно і швидко можна за допомогою спеціальних мірних склянок, на яких є шкала об'єму.

Якщо під рукою не знайдеться такого посуду, знадобляться ложки або звичайний стакан. Як відміряти що-небудь з їх допомогою, ми розібралися. Але чи можна на око відміряти 100 мл?

Деякі люди від природи мають дуже добре розвиненим окоміром, вони без особливої праці впораються з цим завданням. До речі цей навик можна розвинути у себе, якщо це буде потрібно.

Досвідчені господині теж можуть з легкістю налити стільки, скільки необхідно, так як робили це вже багато разів і їх руки ніби пам'ятають, коли слід зупинитися, заповнюючи посудину.

Іншим залишається покладатися на інтуїцію. Але впоратися з цим набагато простіше, знаючи і уявляючи, як виглядають 100 мл води, тобто півсклянки, 20 чайних або 6 столових ложок.

Що ще почитати: