18 июнь 2019 46 279

Скільки грам борошна в склянці, чайної і столовій ложках

Кулінарія – це мистецтво приготування їжі, яке вимагає ювелірної точності в пропорціях інгредієнтів. Від того, наскільки точно у відповідності з рецептом взяті продукти, необхідні для того чи іншого блюда, залежить кінцевий результат. Впоратися з цим завданням досить легко, використовуючи кухонні ваги.

Але що робити, якщо їх немає під рукою? На кухнях наших бабусь і мам ваг не було, тим не менш, вони вміли готувати смачні страви і піч ароматні пироги. Для них одиницями вимірювання виступали склянку, їдальня і чайна ложки.

Відповідь на питання, скільки важить борошно, вміститься в цих підручних вимірниках, допоможе відміряти її необхідну масу без ваг для нового рецепту піца або торта, а так само перевести в грами кількість тіста на кулеб'яку за рецептом з маминої кулінарної зошити.

Скільки грам борошна в склянці: гранчастій та інших видах

Найчастіше сипучі продукти, вага яких більше 100 м, в рецептах відмірюють склянками. І передбачається для цих цілей використання відомого творіння скульптора Віри Мухіної – гранчастого. Його ще називають «сталінським» або «радянським».

Вони бувають двох видів: з обідком по верху, в які в поїзді провідниці наливали чай, тому їх ще називають чайними і без обідка. Крім наявності обідка ці судини ще відрізняються своїм обсягів. Обсяг чайного дорівнює 250 мл, а звичайного гранчастого – 200 мл

У посудині об'ємом 200 мл поміщається 130 г борошна, а в чайному, що вміщає 250 мл рідини – 160 р.

Але якщо на кухні не знайшлося такого посуду, для вимірювань можна використовувати будь-яку іншу або навіть чайну чашку. Наприклад, є чашка об'ємом 300 мл Шляхом нескладних математичних розрахунків, використовуючи відомі пропорції обсягу гранчастого судини (250 мл) і вага борошна (160 г), що поміщається в ньому, можна розрахувати масу продукту, яку можна ним відміряти: 300*160/250=190 р.

Цей спосіб розрахунку можна застосувати до будь чашці або іншої посудини, наявних під рукою, якщо точно відоме їх обсяг.

Рецепт борщу з буряками — навчитеся варити справжнє українське національне блюдо.

Якщо в холодильнику залишилася кисляк, саме час приготувати смачні млинці — рецепт з фото тут.

Неймовірно смачний рецепт тонкого тіста для піци з різноманітними начинками.

Скільки грам борошна в чайної і столовій ложках

Ще одне мірило, яке часто використовується в рецептах для вимірювання маси – це їдальня і чайна ложки.

Перед тим як міряти ними продукти, потрібно відзначити, що обсяг їдальні дорівнює 18 мл, а чайній – 5 мл.

Так само важливо пам'ятати, що дрібний порошкоподібний продукт не буде обсипатися з цього столового приладу, як, наприклад, цукор, а буде утворювати горбок, висота якого може досягати 5-6 див. Тому в залежності від наявності такого горбка в столову ложку може вміщуватися різну кількість мучицы:

 • без горбка цей вага складе 20 г;
 • ложка з маленьким горбком в 2-3 см схожим на той, який утворює цукор на ложці – 25 г;
 • з горбком більшого розміру – 30 р.

В чайну ложку з горбком поміститься 10 г борошна, але залежно від величини піднесення маса може коливатися від 9 до 12 р.

Зворотний шлях

Знаючи вагу, який займають обсяг гранчастого стакана, їдальні і чайної ложки можна вирішити і зворотну задачу, як перекласти масу в грамах в стакани. Знаючи, що гранованим можна відміряти 130 г зернопродуктів, виходить підрахувати:

 • 200 м – це близько 1,5 склянки;
 • 250 г – це 2 склянки без 1 ч. л.;
 • 300 г – це 2 склянки і 2 стіл. л. без гірки;
 • 400 г – це 3 склянки і 1 ч. Л.;
 • 500 г – це 4 склянки без 1 стіл. л. без гірки.

Розраховуємо вага, залежно від сорту і виду борошна

Для випічки часто використовуються різні види і сорти борошна. Із-за того що у них різна щільність, кількість продукту, яке поміщається в один і той же посудину, має різну вагу.

Так, 200 мл пшеничного борошна вищого сорту буде важити 130 г, а такий же посудину з зернопродуктом першого сорту – 140 г, тобто чим нижча якість, тим важче вагу.

Крім пшеничного борошна в кулінарії використовуються ще житнє, кукурудзяне, картопляна і крупчатая. В гранчастій посуді 200 мл міститься наступна маса кожної з них:

 • житній – 105 г;
 • кукурудзяної – 130 г;
 • картопляної – 150 г;
 • крупчастою – 140 р.

Як правильно зважувати борошно: тонкощі

Зважування сипучих речовин з використанням меріл обсягу пов'язане з певними похибками. Стандартно ця різниця становить близько 10 м, але ігнорування певних правил може значно збільшити похибка.

Щоб цього не сталося потрібно:

 1. Перед тим як відміряти необхідну кількість грамів борошна, її потрібно обов'язково просіяти, оскільки злежався і просіяний продукт рівного ваги будуть займати різний обсяг;
 2. В посудину потрібно насипати борошно невеликими порціями і ні в якому разі не зачерпувати. Це допоможе уникнути утворення пустот повітря біля стінок і отримати більш точний результат;
 3. Її, як і будь-яка інша речовина, не можна утрамбовувати. Це може значно змінити показання;
 4. Сипучі речовини в склянку насипаються з гіркою, але її потім потрібно акуратно як би зрізати ножем;
 5. Для вимірювань завжди краще користуватися однією і тією ж посудом. Це дозволить навіть без ваг відміряти однакову кількість борошна і не зіпсувати випічку.

Не маючи кухонних ваг і мірної склянки зі шкалою ваги різних речовин, можна теж відміряти необхідну кількість продукту, використовуючи підручні ємності. Звичайно, похибка, яка буде присутня при цьому, буде більш значною. Критичною її можна назвати тільки для молекулярної кухні, де заходом є нано частинки, тому навіть новий рецепт пирога можна випробувати, відмірюючи інгредієнти склянкою або ложками.

Що ще почитати: