22 апрель 2019 5 411

Чим відрізняються оливки від маслин і що корисніше

Багато людей замислюються: «Що взяти — маслини або оливки?». Одним подобається перше, іншим – друге. Однак, не кожному відомо, що є що. В народі існує безліч думок про те, наскільки ці плоди відрізняються один від одного.

Деякі вважають, що це плоди, які абсолютно однакові за смаком і складом, інші думають, що це ягоди одного дерева, що відрізняються ступенем дозрівання.

Маслини і оливки – в чому різниця?

Безперечно, суттєвої різниці між даними плодами немає. Обидва продукти ростуть на одному дереві – oliva. Їх основна відмінність полягає у ступені зрілості. Якщо поспостерігати процес дозрівання, то можна помітити, що на одному дереві ростуть зелені і чорні плоди одночасно.

Оливки мають зелений колір, а маслини – чорний. Нерідко оливки в народі називають недозрілими маслинами. В принципі, таку назву не можна вважати помилковим.

Чим відрізняються плоди, крім кольору?

Варто пам'ятати, що крім кольору, обидва продукти мають масу інших, хоч і незначних відмінностей. Дані плоди розрізняють за смаком, пружності, складом і способом обробки.

Відмінності оливок від маслин:

  1. Смак. Маслини набагато соковитіше і більш насиченим, ніж оливки.
  2. Пружність. Оливки набагато твердіше маслин, так як в них міститься набагато менше олії.
  3. Склад. Обидва продукти насичені корисними речовинами практично однаково, але їх хімічний склад незначно відрізняється. Цей факт цілком зрозумілий тим, що ці продукти мають різний процес дозрівання.
  4. Спосіб обробки. Зелені плоди піддаються більш тривалій обробці, ніж чорні.

Важливо згадати про те, чому ж плоди одного й того ж дерева іменуються по-різному. Назва «оливки» досить логічно, так як дерево, що приносить дані плоди, оливкова. А ось маслини названі так з двох причин. По-перше, рослина олива відноситься до сімейства олійних. По-друге, з плодів чорного кольору роблять досить популярне оливкова олія.

Що смачніше і корисніше?

Як було сказано вище, смакові відмінності цих двох плодів присутні. Серед народу побутує думка про те, що маслини набагато приємніше і смачніше.

Смакові переваги маслин:

  1. Вони набагато м'якше і соковитіше.
  2. Легше жуются і буквально тануть у роті.
  3. Залишають після себе специфічне масляниста післясмак.

Оливки ж мають їдкою і різкої структурою, причому з-за своєї пружності прожувати їх набагато складніше. Також зелені плоди створюють у роті терпкий присмак. Незважаючи на вищенаведені факти, прихильників оливок, з задоволенням поїдають цей незрілий плід, досить багато.

Якщо говорити про користь цих двох продуктів, то можна сказати, що обидва плода необхідні людському організму і насичують його безліччю мінералів і вітамінів. Їх головна відмінність полягає в тому, що стиглі ягоди містять в собі більше масла і відповідно більш калорійні.

Обидва продукти насичені органічними кислотами, клітковиною, білком, кальцієм, залізом, магнієм і калієм. Саме багатий компонентний склад об'єднує, як маслини, так і оливки, в групу корисних продуктів харчування для людського організму. Вживання, як чорних, так і зелених плодів принесе багато користі організму, якщо воно буде помірним і регулярним.

Рецепт картоплі «Айдахо» в духовці — знайомі страви в новому виконанні.

Заливний пиріг з рибними консервами — ароматна випічка на кожен день.

Читайте як правильно готувати тонке тісто для піци як у піцерії.

Шкода оливок і маслин

Крім переваг, як оливки, так і маслини мають ряд недоліків. Насамперед, завдати шкоди організму ці плоди можуть у разі їх надмірного вживання або виборі продукту неналежної якості та штучної обробки.

Дані продукти можуть завдати шкоди організму в наступному:

  1. Консервовані плоди, виготовлені з порушенням технології, можуть спровокувати недуги шлунково-кишкового тракту, нервової системи і навіть органів, відповідальних за кровотворення.
  2. Оливки і маслини, що знаходяться у неякісній жерстяній тарі, містять свинець, який в свою чергу вимиває з організму кальцій і призводить до ламкості кісток.
  3. Оливкова олія, отримана з даних ягід, дуже калорійне і може завдати шкоди людям, що дотримують дієту або страждають ожирінням.
  4. Власникам такого захворювання, як холецистит, оливки і маслини можуть спровокувати загострення недуги.

Безумовно, перераховані вище негативні факти не є страшними. Якщо до вживання продукту немає протипоказань, і його якість відповідає допустимим нормам, то ніякої шкоди ні оливки, ні маслини не завдадуть організму людини.

Як правильно вибирати

Як зелені, так і чорні ягоди дерева оливи повинні відповідати певним вимогам. Ось тільки вибрати продукт належної якості в даному випадку не так вже й легко.

Багато виробники приховують спосіб обробки оливок і маслин, тим самим зберігаючи свою репутацію. Проте, досвідчені покупці поділилися кількома прийомами, що допомагають відрізнити підробку від дійсно вартого продукту.

При виборі оливок і маслин необхідно дотримуватися таких нюансів:

  • оливки, поміщені в бляшані банки, зазвичай не відрізняються гарною якістю і мають досить низьку вартість;
  • штучно забарвлені маслини у своєму складі обов'язково мають глюконат заліза (Е 579);
  • маслини хімічної обробки мають насичений чорний колір і блищать;
  • вагові стиглі плоди можна спробувати, при цьому потрібно врахувати, що вони повинні мати не гіркувато-кислий смак, а солодкуватий;
  • розсіл, в якому знаходяться натуральні маслини, не може бути темного відтінку;
  • натуральні оливки не мають глянсового блиску, а навпаки досить бляклі;
  • вибираючи плоди без кісточок, важливо звернути увагу на їх зовнішній вигляд, вони не повинні бути пом'ятими і мати не цілісний вигляд;
  • не рекомендується купувати фаршировані оливки, так як для збільшення терміну придатності, виробник додає до їх складу стабілізатори та підсилювачі смаку;
  • не варто лякатися плодів, що мають фіолетовий відтінок, швидше за все, вони були приготовані з застосуванням технології бродіння, що не можна назвати недоліком.

На жаль, даний продукт неналежної якості зустрічається дуже часто. Тому, якщо у руки попався продукт сумлінного виробника, то ризикувати і пробувати інші варіанти не варто.

Підвівши підсумок, можна сказати про те, що оливки і маслини є плодами одного дерева і, безперечно, мають більше схожості, ніж відмінностей. Помірне вживання, як перше, так і друге, дуже корисно для організму людини.

Перед покупкою даного продукту слід виключити наявність протипоказань до споживання і врахувати нюанси щодо виявлення якості.

Що ще почитати: