15 июнь 2019 11 858

Скільки мілілітрів рідини в 1 столовій ложці

Дуже часто домашні господині, готуючи якесь кулінарне блюдо, кондитерський виріб, або відвар з трав за новим рецептом, задаються питанням: як без ваг чи мірної скляночки, з допомогою підручних предметів, визначити вагу, обсяг того чи іншого продукту.

І найчастіше такий мірним посудом стають їдальня ложка, склянку. Обсяг склянки, як правило, відомий заздалегідь. А скільки мілілітрів або грам входить в столову ложку, знають не всі.

Грами, миллилитры – в чому різниця?

Для води різниці немає. 1 грам дорівнює 1 миллилитру, а 1 кг води відповідає 1 літру. Але між цими поняттями є суттєва відмінність. В грамах вимірюється вага у літрах чи мілілітрах – його обсяг. Вся справа в щільності продукту.

Візьмемо, наприклад, рослинне масло. Ви, напевно, помічали, що будь-який жир, масло в готовому продукті плаває на поверхні води. Це від того, що за вагою вона легше води. 1 л масла важить 900-930 грам.

І ще одне невелике зауваження. Іноді обсяг вказується в кубічних сантиметрах або дециметрах. Як розібратися в такій інформації? Нагадуємо, що 1 мл відповідає 1 см3, а 1 літр – це кубічний дециметр.

Рецепт класичного рататуя з фото і покроковими рекомендаціями.

Як правильно заварювати зелений листовий чай — кілька цікавих варіантів.

Як смачно приготувати гречку на гарнір — покрокові рецепти тут.

Обсяг столової ложки для рідин

Але давайте повернемося до нашої їдальні ложці. Що це таке, пояснювати не треба. Це столовий прилад, яким люди їдять рідку, сипку їжу, наприклад кашу або суп.

А ще мірний інструмент домогосподарки, який вона використовує, щоб посолити той самий суп, додати цукру в компот, покласти масло в кашу, абсолютно не замислюючись про фізичних категоріях. Вона просто знає, що на цю каструлю достатньо половини ложки солі, а дров класти краще 2 ложки.

Давайте розберемося, скільки мілілітрів в столовій ложці? У даного столового приладу є свій обсяг. У ст. ложку поміщається 18 мілілітрів води. Для рідкого рослинного масла обсяг складе теж 18 мл або 16 грам ваги.

Медичний спирт теж легше води. 100 мл спирту важать 78 грам. Відповідно, 18 мл міцного алкоголю в столовому інструменті рівні 14 р.

А згущене молоко або сметана щільніше води, за рахунок містяться в них молочних складових, і відповідно, важче. У 18 мл ємності поміститься 21-22 р молокопродукта. Аналогічної масою мають соєвий соус, або фруктовий сироп.

Найважчий з загущених рідин – це натуральний мед. Він у півтора рази важчий води, тому стандартна ложка захопить 27 г цього корисного, солодкого ласощі.

Тепер, коли ви дізналися всі ці тонкощі і нюанси, вам буде набагато простіше розібратися в складних рецептах, де кількість продуктів прописано в страшних цифрах.Що ще почитати: