19 июнь 2019 2 250

Як приготувати тушковану капусту з квасолею

Дієтичний ситний гарнір або повноцінне пісне страву? Все це – тушкована капуста з квасолею, яку, до всього іншого, ще й дуже просто приготувати. Продукти завжди під рукою, доступні при будь-якому матеріальному становищі, а їх поєднання дає відмінний результат.

Виходить, що, з якого боку не подивися, а страва виходить ідеальним. І це твердження, безумовно, варто перевірити на практиці. Як? Просто приготувати його.

Рецепт тушкованої капусти з квасолею
Інгредієнти Кількість
квасолі (будь-якого кольору) - 200 г
капусти - качан середнього розміру
лука - середня головка
моркви - 1 шт.
часнику - 3 зубчики
соняшникової олії - 2 ст. ложки
томат-пасти - 2 ст. ложки
солі і спецій - за смаком
Час приготування: 180 хвилин Калорійність на 100 грам: 60 Ккал

В самому традиційному варіанті приготування цієї страви капуста гаситься з квасолею з додаванням томату. Причому квасоля береться не консервована, а звичайна: сухі боби.

Напередодні дня приготування страви квасолю треба помити, залити водою з під крана і так залишити для набухання на ніч. В крайньому випадку вона повинна простояти кілька годин.

Потім квасолю потрібно знову помити, ще раз залити чистою водою та відправити варитися на слабкому вогні не менше 1,5 годин, посоливши в самому кінці варіння.

Потім (або паралельно) треба тонко нашаткувати капусту, порізати цибулю півкільцями, а моркву натерти на звичайній тертці і додати всі овочі в глибоку сковороду з рослинним маслом, після чого залишити гаситися під кришкою на повільному вогні приблизно на 40 хвилин.

В ході цього часу овочі потрібно періодично помішувати. Коли капуста протушкується, потрібно додати до неї томатну пасту, спеції, подрібнений часник і зварену квасолю і дати всім інгредієнтів прогрітися разом і просочитися один одним.

На цьому страва готова!

 

Тушкована капуста з консервованою квасолею в томатному соусі

Істотно прискорити і полегшити приготування будь-якої страви може використання консервів – тушкована капуста тут не виняток. А виходить в результаті нітрохи не гірше.

Необхідні інгредієнти:

  • 0,5 кг свіжої білокачанної капусти;
  • банку консервованої квасолі в томатній заливці;
  • велика голівка цибулі;
  • ст. ложка рослинного (будь-якого) масла;
  • зелень петрушки, кропу – за бажанням і смаком;
  • сіль, чорний перець.

Час приготування страви: близько 40 хвилин.

Калорійність: приблизно 65 Ккал/100 гр.

Для початку треба нарізати півкільцями цибулю і відправити його смажитися на рослинному маслі. Поки це відбувається, нашаткувати капусту і додати до цибулі. Все перемішати і залишити овочі гаситися під кришкою на тихому вогні протягом 20 хвилин, періодично при цьому помішуючи.

Потім посолити, поперчити і додати квасолю разом з соусом. Ще 5 хвилин згасити (теж під кришкою), додати в блюдо подрібнену зелень, змішати все знову, зняти з вогню і дати вже готової капусти з квасолею настоятися кілька хвилин.

Тушковане рагу

Будь-яке бюджетне страву можна зробити ще більш ситним (і смачним), якщо додати до нього картоплю. Якщо загасити так капусту, то вийде саме даний овочеве рагу.

Необхідні інгредієнти:

  • 0,5 кг свіжої білокачанної капусти;
  • банку консервованої квасолі (без томатної заливки);
  • 3 середніх картоплини;
  • середня морквина;
  • середня головка цибулі;
  • ст. ложка з верхом томат-пасти;
  • рафінована рослинна олія для обсмажування;
  • сіль, чорний перець.

Час приготування страви: близько 40 хвилин.

Калорійність: приблизно 90 Ккал/100 гр.

Спочатку потрібно дрібно порізати цибулю і відправити його пассероваться в сковороду з олією. Потім відправити до нього різану соломкою моркву, обсмажити все разом. Далі йде порізаний невеликими шматочками картоплю, з яким овочі потрібно обсмажити протягом декількох хвилин.

Наступна закладка – нарізана квадратиками капуста. На цьому етапі сковороду потрібно закрити кришкою і тушкувати овочі таким чином 5 хвилин.

Потім залишиться додати до них квасоля (прямо разом з рідиною з банки), томатну пасту, спеції і протушкувати все разом ще 10 хвилин. Страва буде смачним і холодним.

Капуста тушкована з квасолею і грибами в мультиварці

Зробити з овочевого страви «білкову бомбу» можна, додавши до капусти не одну квасоля (саму по собі багату рослинним білком), але ще і гриби. Чоловіки точно оцінять.

Необхідні інгредієнти:

  • маленького розміру качан капусти;
  • 300 гр. будь-яких свіжих грибів;
  • банку консервованої квасолі в томатній заливці;
  • велика морквина;
  • велика голівка цибулі;
  • ст. ложка будь-якого рафінованого рослинного масла;
  • стакан води;
  • сіль, чорний перець.

Час приготування страви: близько 2,5 годин.

Калорійність: приблизно 70 Ккал/100 гр.

Для початку потрібно дрібно нарізати гриби, налити в чашу мультиварки масло і викласти їх туди, виставивши при цьому режим «Випічка» і час 30 хвилин. Смажити, періодично помішуючи і паралельно натерти моркву на звичайній тертці і дрібно порізати цибулину.

Додати підготовлені овочі до грибів, все перемішати і продовжувати обсмажувати. За 5 хвилин до кінця додати в чашу мультиварки томатну пасту і готувати до її сигналу.

Тепер до отриманої засмажки потрібно покласти тонко нашатковану капусту, налити воду, все посолити і поперчити, перемішати і виставити режим «Варка на пару» на 1,5 години.

В процесі страву треба буде іноді перемішувати, а за 20 хвилин до закінчення готування викласти в чашу консервовану квасолю разом з томатним соусом.

І готово!

Сирний десерт з желатином — шалено смачний та ніжний десерт, який готується дуже просто.

Читайте як приготувати неймовірно смачні цукерки з сухофруктів — пропонуємо кілька рецептів,які допоможуть вам приготувати солодощі своїми руками.

Візьміть на замітку рецепт з фото і покроковими підказками смачного супу з тріски.

Підказки досвідчених кулінарів

Здавалося б, тушкована капуста є дуже простою стравою, в приготуванні якого немає місця якихось хитрощів. Однак це не так, і навіть загасити капусту треба зуміти.

  1. Якщо готується молода капуста, то їй буде досить 13-15 хвилин, тоді як на її зимові сорти йде не менше 35-40 хвилин термічної обробки в цілому;
  2. Капусту можна загасити і в духовці, якщо поставити температуру до 160 градусів, щоб кипіння в посуді було мінімальним. Але час на готування піде таке ж;
  3. Намагатися загасити капусту довше не варто, бо так вона якщо і стане м'якше, але при цьому втратить не тільки корисні, але навіть і смакові якості;
  4. Якщо овочі в страві віддають мало соку, то можна долити трохи кип'яченої води;
  5. Додати страві особливий кисло-солодкий присмак можна, додавши за кілька хвилин до кінця по чайній ложці цукру і оцту або вклавши трохи квашеної капусти;
  6. Якщо вдома є нерафіновану соняшникову олію, краще готувати капусту на ньому – так страва вийде неймовірно ароматним і смачним «по-селянськи»;
  7. Для підвищення калорійності і поживності страви, тушковану капусту можна додати воду, а м'ясний бульйон. Це позитивно позначиться і на її смаку;
  8. Особливий смак страви може додати квасолю, консервована в оригінальних томатних соусах – наприклад, в соусі барбекю, у аджике, в соусі з овочами і т. д.

Приємного апетиту!

Що ще почитати: