Як приготувати підливу з яловичини
Яловичину господині готують не так часто, як курку, свинину або індичку, оскільки зробити її смачною досить важко. Часто гуляш виходить жорстким, сухим і недостатньо ароматним. Для вдалого результату задуманого страви, а це підлива з яловичини, потрібно знати деякі нюанси приготування.
Інгредієнти | Кількість |
---|---|
телятина - | 450 г |
морква - | 1 шт. |
цибулю - | 1 шт. |
борошно - | 1.5 ст. л. |
нерафінована олія - | 2 ст. л. |
Час приготування: 75 хвилин | Калорійність на 100 грам: 56 Ккал |
Насправді підлива-гуляш з яловичини хоч і проста по складу блюдо, але дуже смачне і поживне. Як правило, їм поливають картопляне пюре, гречану або рисову кашу.
Охолоджене м'ясо споліскують у холодній воді, кладемо на серветку і промачиваем вологу. Розбираємо на середні шматочки гострим ножем, по ходу видаляючи прожилки. Очищаємо і шаткуємо овочі кільцями.
Наливаємо масло в сотейник, розігріваємо і кладемо обсмажуватися м'ясо. Коли воно придбає гарний рум'яний колір, закладаємо підготовлені овочі, перемішуємо і готуємо сім хвилин.
Після цього додаємо борошно, підливаємо півсклянки теплої води, додаємо спеції і щільно закриваємо кришкою. Залишаємо тушкуватися на сорок хвилин. Якщо м'ясо ще жорсткувато, готуємо ще десять хвилин.
М'ясна підлива з яловичини в мультиварці
Складові:
- яловичина 450 г;
- цибуля – 1 шт.;
- морква – 1 шт.;
- перець солодкий – 1 шт.;
- приправи, сіль – за смаком;
- сметана – 2 ст. л.;
- оливкова олія – 1 ст. л.
Виготовлення: 55 хвилин.
Калорійність: 66.5 Ккал/100 р.
Як будемо готувати підливу з яловичини в мультиварці? Та дуже просто! Очищаємо овочі, рубаємо брусками. Чисте і просушену м'ясо обробляємо на кубики однакового розміру. Запускаємо агрегат на функцію «Гасіння».
У чашу наливаємо масло і кладемо злегка пропассероваться овочі, не більше п'яти хвилин. Зверху закладаємо м'ясо, перемішуємо. Герметично прикриваємо кришкою і тушкуємо двадцять хвилин. Відкриваємо, додаємо сметану і спеції, підливаємо сто мілілітрів води і готуємо ще сімнадцять хвилин.
Не поспішайте викладати блюдо з ємності, після завершення процесу залиште постояти.
Читайте як спекти творожник з манкою, самі прості і смачні рецепти.
Читайте як спекти млинці на молоці, зроблені в пляшці.
Як зробити смачні грінки з молоком і яйцями — вони виходять надзвичайно смачними і м'якими якщо ви прислухаєтеся до наших порад.
Рецепт томатної підливи
У більшості випадків для приготування підлив з м'яса застосовують помідори, томатні соуси або пасти. Ці продукти надають не тільки апетитний колір страви, але і додають кислуватий присмак.
Складові:
- яловичина – 400 г;
- огірки солоні – 2 шт.;
- томатна паста – 2 ст. л.;
- спеції, сіль – за смаком;
- цибуля – 0.5 шт.;
- морква – 1 шт.;
- часник – 1 зубок;
- бульйон – 200 мл
Виготовлення: 80 хвилин.
Калорійність: 59.2 Ккал/100 р.
Якщо продукти підготовлені, то розглянемо поетапно, як приготувати томатну підливу з яловичини. Здираємо з овочів шкірку, шаткуємо цибулю і моркву соломкою, часник – дрібними кубиками. Огірки тремо на тертці. Свіже м'ясо нарізаємо довгими брусками.
В чавунець наливаємо олію, кладемо цибулю і моркву злегка підсмажитися, додаємо м'ясо, готуємо вісім – десять хвилин, періодично помішуючи.
Коли у шматочків яловичини боки стануть золотистими, підкладаємо огірки, часник і томатну пасту.
Усе ретельно вимішуємо і вливаємо заздалегідь відварену і проціджений бульйон (будь-який).
Прикриваємо кришкою з дірочкою, зменшуємо полум'я і залишаємо готуватися на годину. У цьому поєднанні продуктів яловичина вийде соковитою, м'якою і дуже ніжною.
Кулінарні підказки
- Хоч і вважається, що м'ясо яловичини готується досить довго, але головне в цій страві не перетримати його на сковороді. Як мовиться, всьому потрібна міра. Чітко дотримуйтесь технології, і все у вас вийде;
- До підливі з яловичини підійдуть не всі спеції, тому їх використовувати з обережністю, найбільш виграшні варіанти – це перець, лист лавра, паприка, прованські трави;
- Підливу можна готувати не тільки в сотейнику на плиті, але і в глиняному горщику в електродуховці, мультиварці, і навіть в мікрохвильовій печі;
- Досвідчені кулінари радять в середині процесу приготування влити в м'ясо чарку червоного домашнього вина. Це додасть страві особливо пікантний присмак. Алкоголь випарується, тому не варто переживати, якщо підливу будуть їсти діти;
- Рекомендується спочатку смажити м'ясо на сильному вогні протягом трьох – чотирьох хвилин, так воно схопиться скоринкою і не буде «віддавати» сік. Він весь залишиться всередині, і яловичина залишиться м'якою;
- Щоб зробити юшку густий, використовують як борошно, так і крохмаль будь-якого виду, в тих же пропорціях;
- Для яловичої підливи підійдуть лопатка, м'якоть задньої ноги чи відруб тазостегнової частини, тоді страва вийде ніжна;
- Щоб у підливі не утворилося грудок, рекомендується борошно попередньо розщепити в малій кількості бульйону. Зробити це можна блендером або звичайною виделкою.
Приємного апетиту!