02 июнь 2019 1 921

Як зварити рис для суші та ролів: особливості приготування

Суші – унікальне блюдо з Японії, яке із задоволенням готують вдома. Навіть якщо всі назви продуктів в рецепті ясні, то не кожен розуміє, що таке рис для суші. Цей момент є найважливішим в приготуванні, інакше страва не прийме належний вигляд.

Рис для суші — специфіка приготування

Так, чим же відрізняється рис для суші від звичайного? В першу чергу, способом приготування, а також всім своїм зовнішнім виглядом. Російські люди звикли їсти розсипчасту крупу, тоді як у японському варіанті вона повинна бути клейкою і легко приймати задану форму.

Хоча й існує спеціальний вид рису, який використовують справжні кухарі, але в домашніх умовах підійде звичайний твердий круглозернистий сорт. Він має ще одна необхідна властивість – добре розварюється і, згодом, з нього можна зліпити невеликі кульки.

Як кажуть японські знавці, промивати рис потрібно не менше 7 разів. Завершивши ретельне ополіскування холодною водою, необхідно позбутися від її надлишків. Для цього рис кладуть у друшляк або сито і обсихає від 30 до 60 хвилин.

Як правильно готувати в каструлі

Для готування підійде не будь-який посуд, кращим вибором стане неэмалированная каструля з товстим дном. Посудина повинна мати достатньо великий розмір, щоб мінімум 2/3 частини залишалися вільними.

Промитий і висушений рис заливається водою у співвідношення 1: 1,2, тобто на 200 грамів крупи припадає 250 мл води. Ніякі приправи, і навіть сіль, не додаються. Це обов'язкова умова, щоб отримати правильний смак.

З самого початку каструля повинна бути закрита кришкою і не відкриватися до кінця готування. Це робиться для того, щоб не виходив пар, що грає велику роль в приготуванні. Як тільки вода закипить, вогонь зменшується до мінімуму, і засікається 10-15 хвилин, після закінчення яких посуд потрібно зняти з плити.

Якщо вода повністю зникла, значить, всі інструкції були дотримані вірно. Все так само, закрита кришкою, каструля повинна остуджуватися 10-15 хвилин. Останній штрих – додавання спеціального соусу з рисового оцту, рецепт якого представлений в останній частині статті.

Можна викласти рис на плоске блюдо або дерев'яний піднос:

Другий варіант вимагає більшого запасу часу, але на якість одержуваного продукту це не вплине. Після кропіткої промивання рису, його радять залити водою, причому останній має бути в 2 рази більше крупи.

Наступні 30 хвилин не припускають ніяких дій. А далі починається варіння під кришкою, після якої каструля повинна охолоджуватись протягом 20 хвилин.

Як приготувати в мультиварці

На даний момент самим зручним способом готування рису є приготування в мультиварці. Величезний плюс цього дива техніки в тому, що не потрібно стежити за процесом. Вся роль людини зводиться до того, щоб засипати потрібні продукти і вибрати відповідний режим.

Необхідні інгредієнти:

  • 2 склянки рису;
  • 2,5 склянки води.

Починається все з промивання крупи, потім з неї деякий час стікає вода і тільки тепер настає черга мультиварки. Рис викладається в спеціальну ємність, додається вода, все накривається кришкою і готується на режимі «Крупи». Процес піде трохи швидше, якщо вибрати режим «Гречка».

Заздалегідь потрібно підготувати тарілку, куди переміститься відварений рис. Бажано, щоб вона була дерев'яною, але головні вимоги стосуються її форм. Посудина повинна бути досить великою, щоб крупа лягла тонким шаром. В іншому випадку можуть виникнути небажані грудки.

Як готувати заправку з оцтом для суші-рису

Як рис не вари, але без спеціального соусу він не стане придатним для суші. Заправка додається в охолоджений до температури людського тіла суші-рис і повністю всмоктується в нього. Соусу не повинно бути багато, приблизно 150 мл на 1 кг крупи.

В Японії це практично ритуал – для розмішування використовуються тільки дерев'яні прилади, рухи повинні бути акуратними, а для охолодження, рис обмахивают віялом. Такі складності забезпечують перловий блиск і ідеальну клейкість крупи.

Не потрібно ставитися до цього легковажно, дотримання всіх вимог надає рісу дуже апетитний вигляд, який досягти не вдається у жодній іншій країні. Якщо і не стрибати навколо тарілки з крупою, то хоча б знайти дерев'яну ложку цілком можна.

Кілька варіантів приготування соусу

Рецептів існує декілька, а результат виходить майже однаковий. Чесно кажучи, ніхто вже й не скаже, який з соусів потрібно використовувати в оригінальному рецепті. Кожен вибирає те, що ближче до душі або наявне в домашніх запасах.

Заправка з рисовим оцтом:

  • 100 мл рисового оцту;
  • 1 ч. л. солі;
  • 3 ч. л. цукру.

Заправка з виноградним оцтом:

  • 4 ст. л. виноградного оцту;
  • 3 ч. л. цукру;
  • 1 ч. л. солі.

Заправка з яблучним оцтом:

  • 2 ст. л. яблучного оцту;
  • 2 ч. л. цукру;
  • 3 ст. л. води;
  • 1 ч. л. солі.

Заправка зі столовим оцтом:

  • 50 мл столового оцту (6%);
  • 50 мл. класичного соєвого соусу;
  • 20 гр. цукру.

Всі перераховані варіанти готуються однаково: інгредієнти кладуть у каструлю, перемішуються і доводяться до кипіння. Готова суміш додається в рис у вигляді остуженном. Дані соуси можна залишити в холодильнику і використовувати в будь-який час, попередньо прокип'ятивши.

Соковита і ніжна курка з рисом і овочами в духовці на вечерю — це буде справжнє свято.

Дивіться як правильно приготувати м'ясні їжачки з рисом, наш рецепт з фото зробить процес захоплюючим.

Салат з консервованої сайрою і рисом, спробуйте це незвичайне, ситне і просте блюдо, приготоване за нашим рецептом.

Маленькі хитрощі

Спочатку кухня такої далекої країни може здатися занадто складним для готування, але існують невеликі хитрощі, що допомагають новачкам.

Якщо вдома не виявилося рисового оцту, а купувати його бажання немає, то представлений нижче рецепт виявиться дуже до речі.

Знадобляться:

  1. Рис;
  2. Яєчний білок;
  3. Цукор;
  4. Дріжджі.

Залитий водою рис залишити на ніч.

Вранці перелити настій в окремий посуд і додати цукру, з розрахунку 200 гр. на склянку.

Потім суміш помістити на водяну баню і залишити нудитися, періодично помішуючи, поки цукор остаточно не розчиниться.

Після отримання потрібного результату, охолодити і перелити в банку, додати дріжджі, высчитанные за формулою 1/4 ст. ложки на літр.

По закінченні тижня, коли зникнуть бульбашки, перелити в чисту банку. Через місяць суміш процідити, прокип'ятити з яєчним жовтком і знову процідити. Рисовий оцет для суші готовий до використання.

Ще кілька слів про рисі: вдалим вибором буде кожен твердий сорт дрібної і круглої форми.

Правильний же рис називається «Японка» і «Містраль», але продаються вони не в кожному магазині. З приводу кількості води ходить різна інформація, але її точно не повинно бути багато, максимальне співвідношення рису до води 1:1,5.

Деякі рецепти містять особливу «родзинку»: рекомендується покласти шматочок водорості норі, і видалити його перед закипанням води. Така процедура додасть страві особливий смак, але, якщо планується загортати суші у водорості, а це найлегший і популярний варіант, то сенс хитрих маніпуляцій втрачається.

А про це секреті чули небагато, але ті, хто його знають, завжди ним користуються – промиваючи крупу, зерна можна потерти об стінки посуду. Такий невигадливий спосіб усуне залишки лушпиння.

Якщо готувати японські суші, то за всіма правилами. Це здатний зробити кожний, хто вивчить основні правила готування рису в каструлі і мультиварці, а також рецепти заправок для суші-рису.

Що ще почитати: