18 май 2019 8 265

Як приготувати різні види желе в домашніх умовах

За неофіційною статистикою, американці кожну хвилину з'їдають 8 порцій желе. Кілька століть тому Наполеон Бонапарт теж не міг пройти повз цього десерту. Що ж особливого в застиглій солодощі і як можна приготувати різноманітного виду желе в домашніх умовах?

Застигле насолода

Слово «желе» прийшло до нас з французької мови. Дослівно його можна перекласти як холодець або гель. З 19 століття так називають застигле солодке блюдо, приготоване з фруктів, цукру і желатину.

Основою для солодощі традиційно вважають:

  • Желатин;
  • Пектин;
  • Агар-агар.

Найбільш звичним у цьому списку виглядає желатин. Його отримують після обробки сухожиль, кісток, шкіри і хрящів тварин. Під час готування, головне з желатином не переборщити. Інакше страва отримає специфічний відтінок смаку. Така основа для ласощі корисна для кісток, волосся і нігтів ласуни.

Хоча історія застиглого страви почалася з пектину. Цим елементом можуть похвалитися багато фрукти і ягоди. Такі як яблука, айва, аґрус, чорна смородина та інші. До винаходу желатину, саме фруктово-ягідний сік використовували для приготування желе.

Навіть якщо пектину в готовому блюді занадто багато, то десерт не втратить свої шикарний смак. Чого не можна сказати про зовнішній вигляд – надлишок цієї речовини зробить желе каламутним і малопривабливим.

Рідше на полицях господині можна зустріти агар-агар. Цей продукт роблять із червоних і бурих водоростей Чорного моря і Тихого океану. Агар-агар – це скоріше дієтична основа. Містить багато енергії, прискорює обмін речовин, а також не псує смак і зовнішній вигляд страви. От тільки знайти цей «закріплювач» досить складно.

Що стосується інгредієнтів, то сьогодні ласощі готують з найрізноманітніших, часом дивовижних продуктів. Ними можуть стати ягоди, сметана, кава, каркаде, шампанське. Виходить желе — це затребуваний десерт сучасної кухні, різних смаків і корисний для здоров'я.

Коли желатин — всьому голова

Вже на початку 20 століття рецептів приготування желе з желатину налічувалося більше двох тисяч. І не дивно, така основа допомагає створювати ласощі з практично невичерпного асортименту інгредієнтів. Але це далеко не всі переваги «згущувача». Давайте розберемо, як зробити желе в домашніх умовах з желатину.

Будь-який рецепт з желатину дозволяє:

  • Економити час. Солодкість застигає в середньому 40-60 хвилин;
  • Дає розгул фантазії. Можна перемішувати інгредієнти, готувати ласощі шарами, у вигляді мозаїки. Також десерт можна викласти в незвичайну форму (наприклад, в яєчну шкаралупу);
  • Дозволяє створювати низькокалорійні ласощі. Додати трохи цукру або повністю прибрати його з рецепту.

Як же приготувати вдома таке желе? Досить просто. Упаковку желатину відправити мокнути в холодну воду. Приблизно годину знадобиться, щоб він набух. На 15-20 грамів сухої суміші знадобиться 50 мілілітрів води.

Листовий желатин застигає практично за 5 хвилин. Після набухання, листя опускають в окріп і перемішують. Щоб не витрачати часу, поки желатин готується, можна зайнятися смачною основою. Далі, підготовлені і розкладені по формочках інгредієнти залити «закріплювачем» і поставити остуджувати.

У цьому желе желатину не виявлено!

Тим, хто не рахує калорії, сподобаються рецепти желе з пектину. Блюдо виходить натуральним і смачним. Що знадобиться? 600-700 грамів фруктів або ягід містять цю речовину. Ідеально підійдуть яблука, слива, смородина, аґрус. І кілограм цукру.

Все це змішати і поставити нудитися на вогні, поки кашка не перетвориться тягучу суміш. Готове желе також можна розливають по креманкам і прибирати в холодильник. Можна спростити процес готування і купити пектин в магазині.

Досить простими у приготуванні виходять ласощі з агару. Розглянемо на прикладі желе з лимонного сиропу.

Для цього знадобляться:

  • 5 г агар-агар;
  • 100 мл прохолодної води;
  • Лимонний сироп (за смаком);
  • 300 мл окропу;

Як зробити желе в домашніх умовах без желатину з агару? Озброївшись продуктами, слід розчинити агар в прохолодній воді, і поставити варитися хвилинку на слабкий вогонь. Залити сироп окропом, додати закріплювач, перемішати і розлити по креманкам.

Десерт буде готовий буквально через 10 хвилин.

Ну-ка, фрукти, встаньте в ряд!

Фруктове желе прикрасить будь-яке свято. Діти від красивої і смачної ласощі будуть просто в захваті. Крім того, десерт може стати чудовим блюдом в літню спеку і нагадати про сонячні днинки взимку.

Приготувати третє блюдо можна всіма озвученими вище способами. Розглянемо найлегший для господині варіант.

Нам знадобляться:

  • 1 груша;
  • 1 яблуко;
  • ½ Склянки вишні;
  • 2 гілки м'яти;
  • 1 упаковка желатину;
  • 100 грамів цукру;
  • ½ Літра води.

Отже, як зробити фруктове желе в домашніх умовах? Коли все на столі, почнемо «чаклувати».

З свіжої вишні треба акуратно прибрати кісточки. Або взяти ягоди в консервах вже без них. Фрукти очистити від шкірки і нарізати кубиками.

Розігріти воду, кинути в неї цукор, закип'ятити і залишити на маленькому вогні.

Закинути в сироп яблуко з грушею, хвилинку поварити і дістати.

Сироп прибрати з плитки і остудити.

У форми акуратно викласти фрукти, зверху накласти шар з вишні.

Далі заздалегідь підготовлений желатин відправляється грітися на слабкий вогонь до остаточного розплавлення. Головне — не давати йому закипіти, інакше властивості «згущувача» він втратить. Змішати желатин з сиропом. Отриману масу розлити в підготовлені формочки з фруктами, прикрасити м'ятою і заховати в холодильник на кілька годин. Гарний і смачний десерт готовий.

Молочні ріки і желейні берега

Ласунам, що стежать за своєю фігурою, важко буде встояти перед молочним желе. По-перше, це дійсно дуже смачне ласощі. По-друге, це блюдо з низькою калорійністю.

Якщо цукор в рецепті замінити стевією, то 100 грамів продукту буде містити близько 52 калорій. Для порівняння плитка шоколаду вміщує в себе 535 калорій. Розглянемо найпростіший рецепт молочного насолоди.

Для нього візьмемо:

  • ½ Літра молока;
  • ½ Склянки води;
  • 2 чайні ложки желатину;
  • 3 ст. ложки цукру;
  • Ванілін – за смаком.

І як зробити молочне желе в домашніх умовах? Спочатку, як і у всіх рецептах, підготуємо желатин. Тобто, поставимо його набухати. Далі на вогонь відправляємо молоко, чекаємо киплячих бульбашок і відразу ж знімаємо. Додаємо цукор, знову кип'ятимо і знімаємо з плити остаточно. Помішуючи молоко, вливаємо в нього желатин.

Коли маса подстынет, можна додати ванілін або корицю. Після перемішати, процідити суміш через ситечко в креманки і поставити блюдо на поличку в холодильнику.

Господиням На замітку: не варто використовувати знежирене молоко. Інакше желе вийде синюватого відтінку, також постраждають смакові якості. Найкраще підійде незбиране пастеризоване молоко.

Закоханим у сметану

Навіть звичайну сметану можна перетворити в ніжне ласощі. При цьому дуже корисне. Сметана багата вітамінами, а також органічними кислотами, включаючи біотин і бета-каротин. Готується сметанне желе в домашніх умовах досить просто.

Отже, в нашому розпорядженні повинні бути:

  • 1 літр сметани;
  • 1 упаковка желатину;
  • ½ Склянки цукру;
  • 200-300 р чорносливу.

Можна приступити до готування. Сметану і цукор треба покласти в глибокий посуд і збити (припустимо, блендером). Додати в солодку суміш заздалегідь підготовлений желатин і переміщати.

Чорнослив дрібно нарізати і додати в сметану. Масу перемішати ще раз. Укласти красиво у формочки і помістити у холодильну шафу.

Таким нехитрим способом сметана перетворилася в приголомшливий за смаком десерт.

Замість чорносливу можна використовувати полуницю, какао, варення або згущене молоко. Їсти солодке можна в будній день або включити в меню святкового столу.

«Чайна церемонія» з желе

Про користь зеленого чаю здогадуються всі наші сучасники. Але мало кому відомо, що з нього вже роблять такі ласощі, як желе. Знову ж таки, якщо замінити цукор медом, страву можна буде занести в число дієтичних.

У будь-якому випадку десерт з зеленого чаю виглядає дуже оригінальним, а рецепт згодиться на замітку досвідченої господині.

Що потрібно взяти:

  • ½ Окропу;
  • 1-2 чайні ложки заварки;
  • 4-5 ст. ложки цукру;
  • 1 упаковка желатину;
  • 1 склянку винограду.

Заварюємо зелений чай. Щоб смак вийшов м'якше, заварку варто закинути в трохи остигнула воду (або додати в окріп 1-2 кубика льоду). Остуджуємо.

У глибоку каструлю висипаємо цукор, наливаємо чай через ситечко, розмішуємо. Додаємо підготовлений желатин, все ще раз перемішуємо до однорідної маси.

Митий, порізаний на половинки виноград викладаємо у форму. Бажано заздалегідь прибрати з нього кісточки. Заливаємо суміш і відправляємо застигати в холодильник. Через пару годин оригінальний десерт буде готовий.

Також желе з чаю готують з додаванням ківі, лимона, м'яти. Приготувати ласощі можна не тільки з зеленої заваркою, але також використовуючи класичний чорний чай, витончений білий або навіть каркаде. Таке блюдо добре рятує в спеку. А також запам'ятовується всім без винятку.

Цікаві та смачні фігурки з мастики своїми руками.

Морквяні пиріг зі сметаною — простий і смачний. Читайте рецепт.

Рецепт класичного тірамісу, приготований в домашніх умовах стане вашим улюбленим десертом на всі свята.

Ось у чому фокус: секрети приготування желе

Коли рецепт вже вибраний, підібрані інгредієнти, залишається скористатися парочкою кухарських рад, щоб блюдо вийшло ідеальним:

  • Щоб зробити ласощі ще смачніше, варто під час готування додати кілька крапель лимонного соку або вина;
  • Забути про алюмінієвий посуд — цей метал псує смак і колір желе;
  • Щоб уникнути грудочок дно посуду, в яку заливають десерт, рекомендується попередньо нагріти.

Існує ще декілька підводних каменів, які можна навчитися обходити.

Приміром, навіть у досвідчених господинь, желе може не застигнути. Частіше це пов'язано з перевищенням доданої в блюдо рідини. Або, навпаки, якщо «закріплювача» в десерті занадто мало.

Врятувати ласощі можна: вилити її назад в каструлю, нагріти, додати порцію желатину (пектину, агар-агар), розлити заново по формочках і остудити.

Тепер головне дістати желе і не пошкодити всю красу. Хитрість полягає в тому, що саму форму можна помістити у велику посуд з окропом і трохи почекати. Або поставити на кілька секунд (не більше трьох), розігрітися в мікрохвильовці. Так десерт акуратно вислизне на тарілку.

Ощадливі господині можуть зберігати ласощі в темному сухому і прохолодному місці до півроку.

Приємного апетиту!

Що ще почитати: