Як варити щі з свіжої капусти: смачні та прості рецепти
Традиційне блюдо слов'янської кухні — щі. Суп відноситься до вегетаріанським стравам, тому в його складі завжди багато овочів. Бульйон здавна готували овочевий або грибний. Пізніше з'явилася «бідна» або «порожня» варіація щей на кістковому бульйоні, з додаванням риби або м'яса.
Вишукані щі, які подавалися до багатого застілля, обов'язково повинні включати в себе свіжу капусту. Також в суп додають птицю, яловичу грудинку або осетрину.
Секретом вишуканого аромату є використання грибів (в сушеному, свіжому або маринованому вигляді), коріння та прянощів. В якості заправки виступає капустяний розсіл, яблука, щавель, квас або сметана з вершками.
Способів приготування супу величезна безліч. Розглянемо найбільш популярні.
Інгредієнти | Кількість |
---|---|
білокачанної капусти - | 400 г |
перець горошок - | за смаком |
води - | 3 літра |
листя лавра - | 2 шт. |
капусти цвітної - | 200 г |
томатної пасти - | 1 ст. л. |
свинячого або яловичого м'яса - | 300 г |
цибулин - | 1 шт. |
перець болгарський - | 1 шт. |
кухонної солі - | за смаком |
суцвіть брокколі - | 200 г |
моркви - | 150 г |
Час приготування: 120 хвилин | Калорійність на 100 грам: 65 Ккал |
Особливо поживними та смачними вважаються щі з трьох видів капусти. Бульйон виходить наваристим і ароматним. Таке блюдо можна сміливо подавати гостям, а також використовувати у повсякденному меню. Вам обов'язково сподобається!
Тепер розглянемо, як правильно варити щі з свіжої капусти декількох різновидів. Для початку потрібно позбутися від шкідливих речовин та бруду, які можуть бути присутні в м'ясі, можна за допомогою варіння.
Продукт варіть до напівготовності у великій кількості води. Отриманий відвар злийте, а м'ясо помістіть у вже чисту холодну воду. Дочекайтеся закипання і доварите інгредієнт. Через 40 хвилин бульйон слід посолити і варити ще близько півгодини.
На дану кількість рідини буде достатньо 1,5 ст. л. кухонної солі. На час приготування інших компонентів м'ясо можна витягнути з каструлі. Наріжте продукт і всипте по готовності в щі або подавайте на окремому блюді.
Наріжте картоплю невеликими шматочками. Цибулю, моркву, перець і пасту використовуйте для приготування засмажки. Спеції допоможуть розкривати всі смакові якості інгредієнтів. Потім долийте півсклянки води і протушкувати овочі.
Нашаткуйте капусту у вигляді соломки, а інші види розділіть на суцвіття. Щоб з брокколі і цвітною капустою було легше працювати обдайте їх окропом. Овочі додайте в борщ по порядку, у залежності від швидкості їх приготування.
За кілька хвилин до закінчення готування влийте зажарку і приправте щі. Не шкодуйте лаврового листя, перцю.
Подавайте перше до столу зі сметаною і зеленим кропом.
Щі сільські з ріпою
Щі по-селянськи містять у собі джерело вітамінів. У складі страви використовуються самі свіжі овочі. Краще, якщо всі інгредієнти будуть вирощені особисто вами. Близькі будуть дуже здивовані незвичайним і насиченим смаком щів.
Інгредієнти:
- 600 гр. капусти білоголової;
- 1 пучок зелені петрушки;
- 100 гр. свинячого сала;
- 1 шт. середнього цибулі ріпчастої;
- 150 гр. свіжих помідор (можна використовувати черрі);
- 1 шт. ріпи невеликого розміру;
- 2 лаврових листа;
- 0,5 кг м'яса на кістці;
- 200 гр. картоплі;
- 2 л чистої води;
- 2 горошини запашного чорного перцю;
- 1 шт. середньої моркви;
- Сіль і спеції.
Отже, як варити сільські щі зі свіжою капустою? З радістю опишемо всі етапи. Спочатку приготуйте бульйон на м'ясі. Щоб навару було більше, кладіть м'ясо в холодну воду. Цінителі ситної їжі можуть використовувати свинину.
Яловичина і баранина більше підійдуть для дієтичного меню, а також святкового застілля. Після точно не доведеться мучитися від печії або тяжкості в шлунку. Коли бульйон закипить, зніміть піну і додайте ложку холодної води. Повторюйте до тих пір, поки накип не зникне. У середньому процедура приготування бульйону займає до 3-х годин.
У воду опустіть капусту. Коли щі закиплять, додайте картоплю. Цибулю і петрушку попередньо обсмажте на салі. Заправте засмажкою щі. Варіть 10 хвилин.
Додайте в борщ часточки свіжих помідорів. Якщо таких немає, то буде достатньо 1 ст. л. томатної пасти (її необхідно класти разом із засмажкою). Сіль і перець додати в самому кінці готування.
Кілька лаврових листків у бульйоні додадуть йому тонкий аромат. Цінителі гостроти і прянощі можуть використовувати в рецепті кілька часточок часнику. Розлийте борщ по тарілках, прикрасьте зеленню і сметаною.
Кучеряве щі: ситний обід
Ідеальне блюдо для сімейного обіду — щи з кучерявою капустою. Свіжі овочі та ароматна зелень наповнять енергією і бадьорістю на весь день. Доповнити щі можна хлібної нарізкою, сметаною або ніжним паштетом.
Інгредієнти:
- 1 кг кучерявої капусти;
- 200 гр. картоплі;
- Щіпка солі;
- 80 гр. ріпчастої цибулі;
- 150 гр. середній соковитої моркви;
- 3 л чистої води для бульйону;
- По 1 пучку зелені петрушки, зеленої цибулі;
- 250 гр. грудинки холодного копчення;
- 150 гр. кореня селери.
Обсмажте копчену грудинку на сковороді разом з цибулею. При появі золотистої скоринки зніміть з вогню. Капусту нашаткуйте будь-яким зручним способом і опустіть в каструлю з водою. Даний сорт можна без зусиль замінити на наявну білокачанну голівку. Тепер в щі можна додати засмажку.
Посоліть блюдо і накрийте кришкою. Протягом 40 хвилин варіть на середньому вогні. Щоб відвар вийде яскравим і апетитним, порубаєте зелень і висипте в бульйон. Ретельно все перемішайте і зніміть з вогню.
Нехай блюдо гарненько настоїться під кришкою. Також можна накрити каструлю зверху бавовняним рушником. Остиглі і ароматні щі готові до подачі: розливайте по тарілках і несіть до столу!
Смачний рецепт зеленого борщу з щавлем і яйцем, приготуйте його навесні обов'язково!
Як варити борщ з яловичиною читайте тут.
А ви знаєте, як правильно приготувати борщ? Читайте наші поради!
Грибні щі по-монастирськи
Приготувати ситне перше блюдо дуже просто, особливо якщо у вашому арсеналі господині буде рецепт щей зі свіжої капустою по-монастирськи. Традиційний суп за старовинним рецептом обов'язково сподобається всій вашій родині.
Інгредієнти:
- 0,5 ст. перловки;
- 30 гр. сушених грибів (гливи, печериці);
- 2 шт. великої моркви;
- 50 гр. масла вершкового;
- 250 гр. картоплі;
- Зелень за смаком;
- 1 шт. середньої цибулини;
- 300 гр. білокачанної капусти;
- 100 гр. сметани 15% жирності;
- Сіль, перець;
- 5 горошин чорного перцю;
- Кілька лаврових листків.
Замочіть перловку і гриби у воді в різних ємностях. Для вимочування першого продукту знадобиться близько години, другого — 3-4 години. Воду для грибів поміняйте, посоліть і варіть до готовності.
Дістаньте гриби з бульйону, наріжте невеликими пластинками і знову покладіть в каструлю.
Моркву і цибулю очистіть, наріжте. Обсмажте овочі, попередньо розтопивши на сковороді олію.
Тушкуйте зажарку, періодично підливаючи воду. По готовності покладіть овочі в грибний бульйон. Картоплю і капусту промийте, обсушити за допомогою паперового рушника. Овочі очистіть і наріжте.
Відваріть перлову крупу в підсоленій воді. Води з каші необхідно злити по закінченню варіння. Каструлю з бульйоном поставте на середній вогонь. Додайте в неї перловку, картоплю і капусту. Посоліть щі за смаком, поперчіть. Додайте кілька лаврових листочків і доведіть блюдо до готовності.
Розлийте борщ по тарілках, прикрасити подрібненими петрушкою і цибулею. Заправте сметаною.
Кулінарні поради: як правильно готувати борщ
Приготування російських щі — справжнє мистецтво. В першу чергу з відповідальністю поставитися до вибору продуктів. Всі інгредієнти повинні бути високої якості і свіжими. Спецій використовуйте мінімум. Щоб підкреслити смак страви досить застосувати сіль, перець і лавровий лист. Це допоможе не заглушити природний аромат відвару і овочів.
- Як вибрати свіжу капусту?
Вилок капусти повинен бути важким. Листя овоча повинні щільно прилягати. Вага білокачанної капусти досить великий, навіть при невеликому діаметрі. Від млявою, пожовклим і порожній капусти краще відмовитися.
- Як використовувати капусту для приготування щів?
Технологія приготування та послідовність додавання інгредієнтів також відіграє важливу роль у приготуванні кулешу. Свіжа капуста обов'язково впадає в киплячу воду. Чергу капусти настає після того, як звариться м'ясо і картоплю. Такий бульйон значно поліпшить смакові якості основного інгредієнта.
Щі в мультиварці, всі секрети приготування на відео:
Заощадити і приготувати ситні щі зі свіжою капустою допоможе наступна хитрість: картопля замініть на обсмажену в маслі борошно. Також ви можете експериментувати і використовувати в кулінарії такі продукти як цукіні, кабачки, а також різні соління.