Авокадо: користь і шкода для організму
Батьківщиною цього надзвичайно поживного і ситного плоду, що займає проміжне положення між овочем і фруктом, є Центральна Америка і Мексика.
З-за високого вмісту рослинних жирів ацтеки (почали обробляти авокадо вже на початку третього тисячоліття до нашої ери) називали його «лісовим маслом».
Європейці ж охрестили незвичайну культуру «аллигаторовой грушею» за надзвичайну схожість його темній горбистою шкірки з грубою шкірою алігатора.
Корисні властивості «аллигаторовой груші»
Звичайно ж, корисні властивості авокадо обумовлені специфікою його хімічного складу, більше характерного для овоча, ніж для фрукта.
Насамперед тому, що його плоди практично не містять цукру.
Які ж компоненти роблять даний фрукт цінною харчовою культурою?
Грушоподібні плоди авокадо містять:
- Багатющий мультивітамінний комплекс, що включає найширший спектр всіх вітамінних груп;
- Не менш багатий комплекс макро - і мікроелементів;
- Велика кількість рослинних жирів (на їх частку припадає третя частина від загальної ваги плодів), легко засвоюваних організмом людини, саме присутність жирів робить плоди аллигаторовой груші найбільш калорійними серед всіх відомих нам фруктів.
250 ккал: така їхня енергетична цінність, випереджальна калорійність пісних сортів м'яса і яєць;
- Високий вміст жирів визначає і смак авокадо, нагадує ніжне вершкове масло з легкої горіховою ноткою;
- Корисну элаиновую (або олеїнову) жирну кислоту, регулює вміст холестерину в людському організмі, завдяки чому людина, регулярно вживає плоди авокадо, не схильний до ризику розвитку багатьох захворювань серцево-судинної системи (атеросклерозов, ішемій, інфарктів, анемій).
Кісточка авокадо: що в ній міститься?
Кісточка поживна і цілюща і відома своїми корисними властивостями: в ній виявлено значну кількість калію, рослинних волокон та антиоксидантних речовин.
Якщо насіння авокадо розщепити (ножем) на дві шматочки і подрібнити в порошок за допомогою кухонного комбайна або потужного блендера, можна отримати поживний продукт для додавання в каші, молочні коктейлі, фруктові салати і смузі.
Потрібно лише не забувати про те, що вживати даний продукт можна в дуже малих кількостях з-за високого вмісту танінів, передозування яких може призвести до отруєння.
Користь кісточок авокадо полягає в наступному:
Високий вміст флавонола надає їм протипухлинні властивості (це показали експерименти на лабораторних тваринах).
Екстракт з насіння авокадо здатний протистояти грибкових інфекцій (грибків роду кандіда) і збудників жовтої лихоманки.
Це доведено дослідами бразильських мікробіологів.
На зорі цивілізації стародавні ацтеки застосовували кісточки цього фрукта для зцілення дизентерії і розладів кишечника.
Які продукти сприяють підвищенню гемоглобіну у вагітних, читайте тут:#deletetag#/pitanie/pravilnoe-pitanie/produktu-povucshayuschie-gemoglobin.html
Більша частина (70%) антиоксидантів (проціанідини і катехіни) зосереджена не в м'якоті, а саме в насінні авокадо: це встановлено сінгапурськими вченими.
Дія натуральних антиоксидантів призводить до того, що окислювальні реакції, в які вступають ліпіди, загальмовуються, внаслідок чого припиняється процес утворення холестеринових бляшок.
Порошок з кісточок авокадо можна використовувати в якості скрабу, якщо перемішати його з деякою кількістю морської солі або меленої кави.
Крім отшелушивающего ефекту дана процедура сприяє поліпшенню кольору шкіри (вона приймає відтінок засмаги).
У чому корисні властивості «аллигаторовой груші» для жінок?
Плоди авокадо корисні для людей будь-якої статі і вікової категорії, але особливу користь від їх вживання можуть отримати саме представниці прекрасної статі.
Зміст біологічно активних речовин, схожих з гормонами, роблять аллигаторову грушу продуктом, адресованим жінкам у віці від 40 років і старше: саме в цей період в їх організмі починає знижуватися вироблення естрогену.
Гінекологи вважають авокадо корисним фруктом для жіночого здоров'я, тому вони рекомендують його не тільки вагітним жінкам, але і тим, хто незабаром збирається стати мамою.
Встановлено, що вживання плодів цього фрукта значно знижує ризик розвитку патологій плоду.
Маски з авокадо надають зволожуючу, живильну, заспокійливу дію на шкіру обличчя, тому плоди аллигаторовой груші можна вважати продуктом краси.
Регулярне вживання плодів авокадо в їжу не тільки сприяє нормалізації, але і зниження ваги: досить лише замінити солодкі та борошняні страви салатами з цього корисного фрукта.
Корисні властивості при схудненні і дієтах, давно вже відомі і здобули популярність у жінок.
Дещо про олії авокадо
Масло авокадо містить збалансований комплекс білків, вітамінів, мінералів, різних кислот та інших корисних речовин.
За вмістом вітаміну A масло авокадо значно випереджає риб'ячий жир.
Вітаміну Е в олії аллигаторовой груші в чотири рази більше, ніж в оливковій олії.
Маслом аллигаторовой груші можна сміливо використовувати дітей, вагітних і годуючих жінок, оскільки у нього не відмічено ніяких протипоказань.
Завдяки корисним властивостям масла авокадо, його додають у раціон харчування, так само, воно, надає благотворну дію на нервову систему, допомагає зцілити головний біль і розлади сну.
Доведена ефективність використання олії в лікуванні окремих форм безпліддя і жіночої фригідності, а також відмічено його позитивний вплив на поліпшення чоловічої потенції.
Завдяки наявності вітамінів масло авокадо надає благотворний вплив на сухі шкірні покриви, витончені нігтьові пластинки, ослаблені волосся і активно використовується в косметології.
Вживають його як у чистому вигляді, так і в комбінації з іншими видами масел.
Протипоказання до застосування
Особливих протипоказань до вживання плодів авокадо не існує.
Дивно звичайно, що продукт володіючи корисними властивостями, не має протипоказань.
Не слід забувати про деякій кількості токсинів, що містяться в кісточці авокадо. Вживати її в їжу можна, але лише в незначних кількостях.
Помічено, що плоди авокадо гіпоалергенні, тому їх можна використовувати для перших прикорму немовлят, слід лише дотримуватися міри в дозуванні поживного продукту.
Відео десерт
У цьому відео, нам розкажуть, навіщо все таки авокадо потрібен, звідки він родом, як його корисні властивості можна використовувати в рецептах приготуванні різноманітних страв.