05 апрель 2019 3 333

Скільки калорій містять у собі сухофрукти

Компот із сухофруктів — це дуже смачне ласощі, що дійшло до нас з давніх часів з далекої Франції.

Вперше, згідно з історичними даними, компот був приготований саме у Франції для знаменитого французького короля Людовика XIV.

Тоді він мав дещо інший вигляд, представляючи собою зварені і перетерті до пюреобразного стану фрукти з цукром, тобто щось, що нагадує сучасний джем, тільки кілька рідині. До речі, навіть зараз у Франції продають фруктове пюре під назвою «компот».

«Але ж компот — це споконвічно російська напій?» — запитаєте ви. І будете абсолютно праві. Дійсно, компот в сучасному уявленні, був дуже популярний і відомий на Русі, однак у той час він носив назву не «компот», а «узвар» або «узвар».

Узвар на Русі був виключно святковим напоєм, який готували тільки на Новий рік і Різдво.

І далеко не кожен міг собі дозволити його приготувати, оскільки він вважався напоєм дворянства і заможних селян.

Для приготування компоту використовувалися висушені з літа фрукти і ягоди: груші, яблука, сливи, персики, а також родзинки і смородина всіх кольорів.

У сучасному суспільстві компот приготувати компот може кожен. Тепер він не вважається святковим напоєм, оскільки в часи правління Миколи Романова він скасував старі порядки, дозволивши продавати цей напій на площах міста: взимку — гарячий для того, щоб зігрітися, влітку — холодний для того, щоб втамувати спрагу. З тих пір компот знайшов свою популярність. І тепер його можна приготувати самостійно, і знайти в будь-якому супермаркеті.

Калорійність компоту із сухофруктів

Однак перед людьми, які стежать за своєю фігурою і дотримуються дієти або здорового харчування, періодично постає питання про те, яка ж калорійність сухофруктів зокрема і компоту в цілому.

Чи можна його пити, сидячи на дієті?

Дійсно, це дуже важливе питання, в якому зараз ми постараємося розібратися.

Безумовно, калорійність кожної страви визначається, насамперед, калорійністю інгредієнтів, що входять до складу цієї страви. Так і з компотом. Тут все залежить від тих фруктів і ягід, які ви будете використовувати, а також від кількості цукру, що додається в компот.

Не варто думати, що якщо ви не використовуєте свіжі фрукти і ягоди, а сухофрукти, то і калорійність у них нижчий за рахунок того, що вони попередньо висушені. Аж ніяк. Калорійність сухофруктів хоч і незначно перевищує калорійність свіжих фруктів, але зате цукру в них міститься в кілька разів більше.

«Але як же так? Вони адже висушені, а значить, що і цукру в них майже не має?» — знову запитаєте ви.

Ось тут ви будете знову не праві. Так, були висушені фрукти, але висушені від 75% води, інші речовини, в тому числі і цукор, залишилися в колишній кількості, а може, навіть і збільшилися. Адже не дарма ж сухофрукти називають концентрованим джерелом вітамінів і мінералів.

Крім того, в деяких сухофруктах свідомо збільшують кількість цукру для того, щоб вони мали більш приємний і насичений смак. Саме тому, вибираючи сухофрукти для приготування компоту, необхідно приділяти велику увагу їх якості, оскільки від нього залежить їх калорійність.

В цілому ж, калорійність компоту із сухофруктів коливається в діапазоні від 40 до 60 калорій на 100 мілілітрів.

Що, звичайно ж, не так вже й багато. Проте ви маєте можливість істотно знизити калорійність цього чудового напою, регулюючи кількість доданого цукру. Втім, ви можете зовсім не додавати цукор в компот. У цьому випадку сухофрукти віддадуть напою не тільки всі свої вітаміни і мікроелементи, але і природну солодкість, внаслідок чого компот придбає легкий, ледь вловимий солодкуватий смак з кислинкою.

Калорійність такого напою буде не вище 20 калорій на 100 мілілітрів, зате, завдяки низькому вмісту глюкози і сахарози, він буде набагато корисніше для вашого організму.

Сушений інжир містить багато цукру

Відмінним варіантом для приготування компоту стане використання інжиру, оскільки: по-перше, він має низьку калорійність у порівнянні з іншими фруктами, а, по-друге, володіє дивовижним смаковим букетом, який кожен раз розкривається по-різному.

До речі, інжир наділений великою кількістю цукру, що є великим плюсом при варінні компоту без використання підсолоджувачів.

Ще одним значним достоїнством інжиру є його здатність до розщеплення жирів в організмі людини, завдяки високому вмісту клітковини.

Калорійність сушеного інжиру становить лише 135 калорій на 100 грамів.

Не лякайтеся. Адже ви будете варити його з водою, а тому калорійність вареного сухофрукта складе не більше 50 калорій на 100 мл. Хоча, навіть якщо ви будете вживати сухофрукти з інжиру в сирому вигляді, то, знову ж таки, завдяки високому рівню клітковини, ваш організм дуже швидко насититься, і ви просто не захочете їсти більше. Почасти тому дієтологи рекомендують вживати кілька сушених плодів інжиру в проміжках між основними прийомами їжі.

Сухофрукт ананас для тих, хто стежить за фігурою

Сушені ананаси, як, втім, і свіжі, дуже корисні для організму людини. У них міститься більше двадцяти видів різних вітамінів і мінералів, які роблять благотворний вплив на всі органи і системи, включаючи серцево-судинну, кровотворну і кровоносну системи.

Крім того, сухофрукти з ананаса дуже часто радять вживати людям, які дотримуються правильного харчування або дієти, оскільки вони, як і інжир, мають здатність розщеплювати жири, в той же час, наповнюючи шлунок.

Калорійність сушених ананасів становить не більше 300 калорій на 100 грамів.

Однак, за рахунок високого вмісту клітковини, ви просто не зможете застосувати всі 100 грамів відразу.

Фахівці рекомендують вживати сухофрукти з ананаса кожні кілька годин по 40 — 60 грам, запиваючи водою або зеленим чаєм.

Так само дієтичним сухофруктом вважається помело. Калорійність його становить 30-35 ккал на 100 грам м'якоті.

Таблиця калорійності сухофруктів

СУХОФРУКТИ Вода, р Білки, г Жири, г Вуглеводи, г ккал
Урюк 18,0 5,0 67,5 278
Курага 20,2 5,2 65,9 272
Родзинки з кісточкою 19,0 1,8 70,9 276
Родзинки, кишмиш 18,0 2,3 71,2 279
Вишня 18,0 1,5 73,0 292
Груша 24,0 2,3 62,1 246
Персики 18,0 3,0 68,5 275
Чорнослив 25,0 2,3 65,6 264
Яблука 20,0 3,2 68,0 273

У висновку хочу сказати, що правильне харчування — це ваш власний вибір, це ваша турбота про свій організм, це шлях до продовження вашої молодості, краси та здоров'я. Любіть себе і будьте здорові!

Що ще почитати: