10 март 2019 1 663

Як приготувати ніжний лимонний торт з меренгою

Восхитительность і неповторність лимонних десертів з меренгою полягає в контрасті смаків. Нудотна солодкість врівноважується цитрусової кислинкою. А повітряний білий крем більше схожим за консистенцією на мус. Нижче наведено кілька надзвичайно смачних рецептів тортів з таким поєднанням.

Як приготувати торт з лимонним курдом
Інгредієнти Кількість
вершкового масла - 115 г
цукру - 4 р
солі - 3 р
холодної води - 30 мл
борошна - 200 г
питної води для курда - 325 мл
лимонного соку - 130 мл
жовтків - 4 шт.
цукру для курда - 300 г
кукурудзяного крохмалю - 120 г
вершкового масла - 75 г
свіжої лимонної цедри - 20 г
білків - 4 шт.
цукру для меренги - Сто сімдесят
ваніліну - 2 г
Час приготування: 90 хвилин Калорійність на 100 грам: 267 Ккал

«Lemon Meringue Pie» – відомий з фільму «Відчайдушні домогосподарки» торт, з-за рецепту якого розгорілася справжня війна між двома героїнями фільму. Спробувавши це ласощі з найніжнішим заварним лимонним кремом, захованим під хмарою повітряної меренги, стає зрозуміло, що причини «війни» були вагомими.

Покрокове приготування:

  1. Спочатку треба замісити пісочне тісто. Зручніше робити це в блендері. Всі інгредієнти (крім води) помістити в чашу і перетворити в дрібну маслянисту крихту.
  2. Вливши воду, швидко зібрати крихту в грудку тіста, який, огорнувши харчовою плівкою, потрібно витримати 30-40 хвилин на холоді.
  3. Настоявшееся тісто розкачати в корж товщиною не більше 3 мм і викласти його у форму (краще роз'ємну) діаметром 20-21 див.
  4. Спекти корж у вигляді великої тарталетки, потрібно 15 хвилин при 170 градусах. Щоб тісто не вздувалось, зверху на фольгу насипати квасоля, горох або монетки.
  5. Для курда вичавити з лимонів необхідну кількість соку і зняти цедру. Цукор змішати з крохмалем, а потім розтерти з жовтками. Отриману суміш розвести водою і лимонним соком, додати цедру.
  6. Ємність з інгредієнтами поставити на вогонь і при безперервному помішуванні варити до консистенції домашньої сметани. Прибрати з плити, злегка остудити і вмішати шматочок вершкового масла.
  7. На готовий пісочний корж перекласти рівним шаром лимонний крем. Білки з цукром і ваніліном збити до утворення середніх піків. Потім за допомогою кондитерської насадки осадити крем на курдовую прошарок.
  8. Форму з пирогом на вісім-десять хвилин поставити в духовку, але температура повинна бути вже 180 градусів. Коли зверху меренга стане золотисто-коричневою, дістати випічку, повністю остудити і подавати до столу.

Рецепт лимонного торта з італійської меренгою і кремом

Цей домашній десерт може конкурувати за смаковими якостями і зовнішнім виглядом з будь-яким тортом, приготованим кондитером-професіоналом. У ньому все ідеально поєднується: і мигдальні коржі, і крем з ароматом лимона, і ніжна, але стійка італійська меренга.

Пропорції інгредієнтів для мигдалевих коржів:

  • 5 курячих яєць;
  • 125 г цукру;
  • 50 г подрібненого мигдалю;
  • 5 г розпушувача;
  • 125 г борошна.

Щоб приготувати лимонний крем, потрібно:

  • 700 мл молока;
  • 300 мл жирних вершків;
  • 4 жовтки і 2 цілих курячі яйця;
  • 160 г цукру;
  • 80 г крохмалю;
  • 5 г цедри лимона.

Для італійської меренги потрібно взяти:

  • 4 яєчних білка;
  • 250 г цукру;
  • 50 мл води.

Оскільки бісквіту перед складанням потрібно ніч полежати в холоді, то процес приготування торта розтягується на два дні, хоча загальна тривалість випічки бісквіта, приготування крему і меренги займе півтора-два години.

Калорійність або харчова цінність на 100 г готового десерту – 222,5 ккал.

Черговість кондитерських процесів:

  1. Для бісквіта просіяне борошно з'єднати з подрібненим мигдалем і розпушувачем. З яєць і цукру зробити пишну піну, потім акуратно вмішати в неї сипку суміш.
  2. Перекласти тісто в підготовлену роз'ємну форму (24 см в діаметрі) і спекти до готовності бісквіт при 170 градусах. Готовий остиглий корж обернути плівкою і витримати в холодильнику 12-16 годин.
  3. Для лимонного крему змішати в однорідну суміш всі інгредієнти. Потім помістити її на вогонь і варити до загустіння. Готову начинку остудити до теплого стану, накрити або періодично перемішувати, щоб на поверхні не утворилася плівка.
  4. Корж розрізати на 3 пласта. Стінки рознімної форми вистелити бордюрної стрічкою. Якщо її немає, підійде і щільний файл. Укласти в неї перший шар, на нього – половину крему, знову – корж і половину крему, прикрити всі залишилися коржем. Витримати торт 2-3 години в холодильнику, щоб крем схопився і застиг.
  5. Щоб приготувати італійську меренгу, з цукру і води зварити сироп до консистенції, коли його крапля в холодній воді утворює прозорий кульку, або кулінарний термометр покаже 124-126 градусів.
  6. Білки збити до середніх піків, потім тонкою цівкою влити сироп і продовжити збивати всі разом до повного охолодження меренги.
  7. З застиглого торта зняти бордюрную стрічку і з допомогою мішка з фігурною кондитерської насадкою верх і боки прикрасити меренгою. Для більшої ефектності зверху меренгу можна обпалити пістолетом для фламбування до карамельного відтінку.

Як приготувати з бісквітом і меренгою

Не всім по душі велика кількість меренги в десертах, але легка кислинка лимона в коржах і крем прекрасно врівноважує смаки. Щоб цитрусовий смак був більш вираженим, а бісквіт досить соковитий, просочення для нього варто приготувати не на воді, а на свіжовичавленому соку лимона.

Список продуктів, необхідних для одного лимонного бісквіта діаметром 22 см:

  • 4 яйця;
  • 150 г цукру;
  • 90 г борошна;
  • 90 г крохмалю;
  • 85 г вершкового масла;
  • 10 г пекарського порошку;
  • 10 г цедри лимона.

До складу лимонного сиропу для просочення входять:

  • 50 мл свіжого соку лимона;
  • 50 г цукрового піску.

Лимонний заварний крем готується з:

  • 400 мл молока;
  • 4 жовтка;
  • 80 г цукру;
  • 40 р борошна;
  • 5 мл соку лимона цедра за смаком.

Щоб зробити меренгу для прикраси торта, знадобляться:

  • 4 білка;
  • 280 г цукру;
  • 110 мл води;
  • 5 мл свіжого лимонного соку.

У середньому господиня на приготування торта витратить 1 годину 30 хвилин.

Калорійність цього варіанту лимонного торта в середньому дорівнює 286,0 ккал на 100 грамів.

Хід роботи:

  1. Вершкове масло для бісквіта розтопити і остудити до кімнатної температури. Крохмаль, борошно і розпушувач змішати і кілька разів просіяти. Яйця з цукром збити в пишну піну, потім обережно лопаткою вмішати суміш із сухих компонентів. Останнім у тісто влити вершкове масло, перемішати.
  2. У підготовлену роз'ємну форму перекласти тісто, зверху форму затягнути фольгою і відправити на 30-40 хвилин в розігріту духовку. Готовий бісквітний корж повністю остудити.
  3. Лимонний крем готується, як і в попередніх рецептах: всі інгредієнти потрібно з'єднати до отримання однорідної суміші, яку при безперервному помішуванні на середньому полум'я потрібно уварити до густоти.
  4. Для просочення в сотейнику з'єднати сік і цукор, варити суміш на вогні до повного розчинення всіх кристалів. Бісквітний корж розрізати на три тонких, кожен з них просочити лимонним сиропом, змастити кремом і викласти стопкою.
  5. Перешаровані коржі прибрати на деякий час в холодильник, а тим часом приготувати меренгу для прикраси. З води і цукру зварити сироп. Білки збити з соком лимона до середніх піків, ввести в них сироп і не вимикати міксер, поки меренга не охолоне.
  6. Боки і верх десерту прикрасити меренгою, скориставшись кондитерської насадкою або просто обмазавши рівним шаром за допомогою ложки і шпателя (широкого ножа).

Торт з вишнею та сирним кремом — простий рецепт смачного десерту!

Як приготувати сирну запіканку з макаронами?

Любите пасту? Тоді спробуйте приготувати феттуччіне з куркою і грибами!

Тонкощі приготування

Використовуючи для десерту лимони, незалежно від того, знадобиться цедра чи ні, їх потрібно обов'язково вимити в гарячій воді. І добре б використовувати для цієї мети жорстку сторону губки для миття посуду. Ця процедура допоможе максимально змити речовини, якими обробляють фрукти перед транспортуванням.

Щоб отримати більше соку з лимонів, плоди потрібно попередньо покатати по твердій поверхні з невеликим натиском. Також дуже важливо, щоб у курд не потрапили кісточки і біла частина лимонної кірки. Це може зробити торт гірким.

Якщо під час уварювання заварний лимонний крем ніяк густіє, можна спробувати виправити ситуацію, просіяти зверху трохи крохмалю при постійному помішуванні суміші.

Найчастіше для прикраси тортів використовується італійська меренга, оскільки вона більш стійка. Її складові – збиті яєчні білки і цукровий сироп.

Всупереч розхожій думці, для більшої пишності білки слід брати не охолодженими, а кімнатної температури. В них не повинно бути ні краплі жовтка, стінки посуду для збивання також варто додатково знежирити. Зробити це можна ватним диском, змоченим в лимонному соці.

Для сиропу важлива правильна консистенція. Якщо він буде недоварен, то меренга вийде рихлою і нестійкою. З термометром перевірити консистенцію сиропу просто – вона повинна бути дорівнює 120 градусам за Цельсієм.

Як приготувати лимонний торт з меренгою, дивіться на відео нижче:

Без термометра допоможуть цукрові проби. Важливо: роблячи пробу на цукровий кулька, сироп слід прибрати з вогню, щоб за цей час він не переварився.

Що ще почитати: