Як правильно приготувати шулюм з баранини
Шулюм являє собою досить наваристий суп, до складу якого входять овочі, спеції, зелень і, звичайно ж, м'ясо. Причому суворого набору овочів немає, в страву можна покласти практично все, що знайдете у себе під рукою.
Шулюм готується в самих різних умовах. Отримати апетитне блюдо можна під час походу, риболовлі або полювання, приготувавши його на багатті. Не менш смачним воно вийде і в домашніх умовах.
Розглянемо варіанти приготування цього супу у різних народів.
Інгредієнти | Кількість |
---|---|
молода баранина на кісточці - | 800 г |
часник - | 3 зубки |
картопля - | 4 шт. |
чилі - | 0,5 шт. |
цибулини середнього розміру - | 2 шт. |
спеції та сіль - | за смаком |
свіжа зелень - | пучок |
Час приготування: 240 хвилин | Калорійність на 100 грам: 34 Ккал |
Що може бути смачніше страви, приготованого на відкритому вогні. Запах багаття надає супу чарівний аромат, роблячи при цьому його сотні разів смачніше того, який готується вдома. А яке задоволення отримує кухар від самого процесу приготування на природі.
Як приготувати шулюм з баранини на вогнищі? Розглянемо докладно весь процес готування. Порізавши баранину на середні шматки, кладемо їх на дно казана, заливаємо холодною водою і чекаємо, поки вона закипить.
Обов'язково забирайте піну з води. Далі додаємо в бульйон сіль і тушкуємо на слабкому вогні не менше двох годин. Протягом цього часу м'ясо повинно добре зваритися і стати м'яким.
Готуємо всі необхідні овочі. Очистивши їх від шкірки, ріжемо на середні шматочки. Після того як зваритися м'ясо, починаємо додавати їх у бульйон. Варимо ще хвилин 20. На наступному етапі поміщаємо в казан перець чилі, часник, зелень і спеції.
Прибираємо казан з вогню і даємо йому можливість трохи настоятися. Буквально через півгодинки смачний шулюм буде повністю готовий.
Як приготувати шулюм з баранини по-узбецьки
Оригінальний рецепт шулюма з баранини по-узбецьки вимагає безліч різних компонентів. Саме завдяки такому складу розкривається справжній смак страви, що поєднує в собі аромат свіжих овочів і пряних спецій.
Інгредієнти:
- великий картопля – 4 шт.;
- молода баранина на кісточці – 800 г;
- чилі – ½ шт;
- свіжа морква – 2,5 шт.;
- червона паприка – 2 шт.;
- цибулини (середні) – 3 шт.;
- сало – 120 г;
- перець мелений – щіпка;
- томати свіжі – 5 шт.;
- часник – 5-6 зубків;
- горіх мускатний – 2 г;
- білокачанна капуста – 250 г;
- сіль – 0,5 ч. л.;
- ялівець – 10 ягід;
- лавровий лист – 2 р.;
- кріп і петрушка – невеликий пучок.
Час приготування – 3,5 години.
Калорійність – 58 ккал.
Готувати шулюм починаємо з того, що в добре розігрітий казан, кладемо порізані шматочки сала і выжариваем його до утворення шкварок.
У цей час ріжемо досить великим шматочками баранину. Після того як сало вижаритися, з допомогою шумівки, видаляємо його залишки, а відправляємо в казан шматки м'яса.
Беремося за підготовку овочів. Ретельно вимивши, починаємо їх нарізати. Зверніть увагу на те, що для шулюма овочі не повинні різатися занадто дрібно.
Цибулю ріжемо кільцями, моркву — кружальцями, капусту – шматками, картопля, томати, перець – шматочками. Перед тим як нарізати помідори, з них бажано видалити шкірку, зануривши їх на хвилину в окріп.
Після того як баранина придбає злегка золотисту скоринку, додаємо до неї цибулю. Буквально через 3 хвилини черга доходить до моркви. Всі разом тушкуємо хвилин 10, після чого вливаємо воду. Рідини багато лити не треба, в ідеалі вона всього на пару сантиметрів повинна перевищувати рівень м'яса.
Після закипання бульйону потрібно додати всі спеції, залишивши наостанок тільки лавровий лист. Зменшуємо вогонь і залишаємо тушкуватися на 2,5 години.
Через зазначений час кладемо в казан картоплю. Варимо 10 хвилин додаємо томати, капусту, гіркий і солодкий перець.
Доводимо овочі до повної готовності, висипаємо туди порізану зелень і подрібнений часник. Після закипання знімаємо казан з плити і даємо йому настоятися протягом півгодини.
Шулюм по-козацьки
Інгредієнти:
- великий картопля – 3 шт.;
- ребра баранини – 750 г;
- томати – 4 шт.;
- баклажан середній – 1 шт;
- цибулини – 3 шт.;
- вода – 4000 мл;
- паприка – 1 шт.;
- базилік сушений – 2 р.;
- чебрець – 2 р.;
- перець чилі – 1 шт.;
- зіра – 1 р.;
- сіль і мелений перець – за смаком;
- кріп і петрушка – невеликий пучок.
Час приготування – 3 години.
Калорійність – 74 ккал.
Добре промиті ребра, порізати на середні шматочки і покласти їх в казан. Налити необхідну кількість рідини і поставити на вогонь. Чекаємо, поки вода закипить, періодично знімаючи піну.
Після закипання бульйон посолити і залишити варитися на слабкому вогні близько двох годин. У результаті м'ясо повинно вийти дуже ніжним. Дістати баранину з казана і зняти м'якоть з кісток. Робити, звичайно, це не обов'язково, можна залишити такі шматочки, які ви укладали в суп спочатку.
За той час, поки вариться м'ясо, можна зайнятися підготовкою необхідних овочів – очистити і нарізати їх. Шматочки повинні бути досить великими. В цьому і криється головний секрет супу.
Після того як м'ясо зварилося, починаємо додавати по черзі в казан овочі. Інтервал між ними повинен бути не більше 2-3 хвилин. Спочатку кладемо цибулю, потім йдуть помідори і солодкий перець, далі додаємо баклажани і в останню чергу картоплю.
Після закипання заправляємо супчик усіма спеціями і при необхідності додаємо сіль. Чилі різати не треба, опустіть його цілком. Проваріть ще 20 хвилин, можна знімати казан. Шулюм повинен настоятися протягом півгодини. Перед тим, як поставити його на стіл, додайте трохи свіжої зелені.
Тісто для осетинських пирогів — рецепти основи, і кілька варіантів начинок.
Тушковані овочі з овочами — чудове блюдо, ситне, просте і смачне.
Читайте як приготувати шикарний кекс в мультиварці, який можна приготувати за 5 хвилин.
Суп з баранини по-татарськи
Інгредієнти:
- капуста – 300 г;
- кабачок – 1 шт.;
- баранячі ребра – 700 г;
- морква – 2 шт.;
- часник – 3-4 зубки;
- олія соняшникова – 4 ст. л.;
- картопля – 5 шт.;
- цибулини – 3 шт.;
- паприка – 3 шт.;
- перець, спеції і сіль – за смаком;
- помідори – 3-4 шт.;
- свіжа петрушка і кріп – 1 пучок;
- пиво – 1 склянку.
Час приготування – 2,5 години.
Калорійність – 93 ккал.
Кількість інгредієнтів вказана для шулюма середньої густоти. Ви самостійно можете їх регулювати, в залежності від того, який густоти суп віддаєте перевагу.
Аналогічно попереднім рецептами приготування шулюма по-татарськи починається з м'яса. Ріжемо ребра на середні шматочки і обсмажуємо їх в казані на рослинному маслі. Починаємо поступово додавати крупно нарізані овочі.
Першим ділом йде цибулю, трохи його потомив, додаємо моркву, а ще через 3 хвилини шматочки капусти, перцю і томатів. Солимо і перчимо за смаком. Накривши кришкою, залишаємо нудитися мінімум півтори години. Не забувайте періодично помішувати.
Коли м'ясо буде м'яким, кладемо в казан залишилися овочі і спеції, наливаємо трохи води і тушкуємо ще не більше 20 хвилин. Через зазначений час виливаємо склянку пива. І залишаємо на слабенькому вогні ще на 15 хвилин. Перед тим, як зняти суп з плити, потрібно додати зелень і подрібнений часник. Залиште суп хвилин на 20, щоб він настоявся.
Як зварити страву в мультиварці
Інгредієнти:
- картопля – 4 шт.;
- баранина з кісточкою – 0,8 кг;
- паприка – 1 шт.;
- помідори – 5 шт.;
- лавровий лист – 3 шт.;
- перець в горошку – 6-7 шт.;
- морква – 2 шт.;
- цибулини (великі) – 2 шт.;
- сіль – щіпка;
- хмелі-сунелі – 2 р.
Час приготування – 3 години.
Калорійність – 48 ккал.
Спочатку поріжте молоду баранину і покладіть її в каструлю мультиварки, злегка посоліть і поставте варити в режимі «суп» або «тушкування» на півтори години. Після того, як м'ясо приготується, воно з легкістю має відокремитися від кісток.
Якщо це не відбувається, то поверніть його в каструлю в колишньому вигляді, і нехай продовжує чекати вже з овочами. Якщо ж м'якоть все-таки відокремилася, то поміщаємо її в мультиварку вже без кісток.
Всі овочі, які вимагаються за рецептом, ріжемо великими шматочками і вкладаємо їх у бульйон. Додаємо спеції, солимо. Включаємо режим знову «суп», але в цей раз на годину. Після приготування, дати можливість шулюму трохи постояти. Перед тим, як подати блюдо, посипте суп зеленню.
Корисні поради
- Шулюм з баранини бажано готувати в казані, так як така посуд чудово підходить і для варіння, і для смаження;
- М'ясо краще брати на кістки, так ви отримаєте наваристий прозорий бульйон з насиченим смаком;
- Не ріжте занадто дрібно овочі, інакше в результаті тривалого томління вони перетворяться на кашу. Шулюм ж повинен складатися з цілих шматочків овочів і м'яса;
- Після того, як ви зніміть казан з плити, дайте йому можливість трохи настоятися. В ідеалі зелень додають перед тим, як подати страву до столу.
Приємного апетиту!