24 май 2019 5 497

Потрібно чистити від шкірки гриби печериці перед приготуванням

Печериці по праву вважаються найбільш популярними грибами в кулінарії. Вони входять до складу багатьох супів, пирогів, других страв, салатів, соусів і навіть суфле.

Така популярність пояснюється корисні властивості цього продукту, його всесезонної доступністю і безпекою, оскільки більша частина печериць вирощується в штучно створених умовах. Нижче ви дізнаєтесь, чи потрібно чистити печериці перед приготуванням.

Очищати чи ні

У кулінарії є такі спірні моменти щодо приготування певних страв або підготовки тих чи інших продуктів, у яких прийти до єдиної думки не можуть не тільки досвідчені домогосподарки, але і іменитих шеф-кухаря. До таких моментів відноситься підготовка печериць перед приготуванням.

Хтось радить замочувати їх на дві години у воді, змінюючи її мінімум двічі, а інші радять лише змахнути пензлем сміття з капелюшків і трохи вкоротити ніжки. Як і в будь-якому спорі, істина знаходиться десь посередині.

Оскільки навіть вирощені в «стерильних домашніх умовах гриби переживають транспортування в магазин, а з нього на кухню господині, то чистити їх потрібно обов'язково.

Як правильно чистити печериці

Процес правильної чистки цих популярних грибів включає в себе кілька етапів:

  1. Очищення від пилу і сміття. Будь то магазинні або лісові трофеї тихого полювання, вони можуть бути забруднені землею, обривками ниток грибниці, дрібними травинками та іншим. Позбутися від цього можна просто обтерши кожен примірник щіткою, вологою серветкою або поролоновою мочалкою;
  2. Підрізання ніжок. На кожному грибі обов'язково потрібно оновити місце зрізу ніжки. Причому тут діє правило, чим більше пройшло часу з моменту збору до початку приготування, тим коротше повинна залишитися ніжка. На цьому ж етапі потрібно зрізати всі потемнілі і зіпсовані місця;
  3. Чистка капелюшків. Це найбільш спірний момент у всій підготовці до приготування. Більшість кулінарів схиляється до того, що на грибах великих розмірів шкірка на капелюшках досить щільна і погано розм'якшується в процесі приготування, тому її краще зняти. Щоб визначити з якою капелюшки варто знімати, а з якою ні, не обов'язково вимірювати їх діаметр. Для цього досить просто спробувати зрушити шкірку пальцем. Якщо вона легко відстає, то її слід зняти.

Швидкий спосіб очищення

При уявній простоті, підготовка і очищення печериць досить трудомісткий процес. Але досвідчені грибники придумали достатньо способів, як прискорити і спростити собі роботу.

На великих капелюшках потрібно з краю ножем або іншим гострим предметом, відповідним для цих цілей) підчепити шкірку і рухами до центру, рухаючись по колу, смужками зняти всю шкірку. Стягуючи шкірку потрібно уважно стежити за тим, щоб не зрізати занадто багато плодового тіла.

Швидко впоратися з очищенням також можна за допомогою квадратного шматочка зі сторонами 10 см крупнозернистою наждачним папери. Вона легко видалить шкірку, практично не зачіпаючи саму шляпку. Але у цього способу є невеликий недолік – папір доведеться часто промивати у воді, щоб вона не забивалася.

Чому на Великдень печуть паски, звідки прийшла традиція фарбувати яйця — ці та інші традиції в нашій статті.

Читайте як приготувати смачний і ароматний кекс в мультиварці.

Як приготувати вишукану рисову запіканку в мультиварці читайте в нашій статті.

Чи потрібно їх мити

Навіть сама ретельна чистка не може впоратися з усіма забрудненнями так, як миття. Але печериці досить швидко вбирають вологу, тому до цього процесу теж потрібно підходити обдумано.

Гриби не можна надовго замочувати (виняток можна зробити лише для лісових печериць), оскільки вони як губка напитаются водою і розгублять свій апетитний грибний аромат. Правильно очищені гриби промити під проточною водою і відразу ж викласти на рушник, який вбере всю зайву вологу з них.

Як підготувати гриби до подальшого приготування

Повністю підготовлені до подальшого приготування гриби обов'язково потрібно розсортувати за розміром. Так малі та середнього розміру примірники ідеально підійдуть для маринування, а ті, що побільше, можна використовувати для гасіння або смаження. Великі гриби обов'язково потрібно порізати на шматочки. Так вони не тільки швидше приготуються, але і зможуть краще розкрити свій грибний аромат.

Корисні поради

На ніжках великих печериць часто присутня спідничка, яка абсолютно їстівна і нешкідлива, тому зрізати її немає ніякої необхідності, якщо це не суперечить естетичним уявленням про вигляді готового страви.

Позбавитися від мікроорганізмів на лісових печерицях і легко зняти з них шкірку руками можна, обшпаривши їх окропом.

Також з метою знезараження цього продукту і позбавлення від можливих токсинів у воду для промивання можна додати трохи оцту або соку лимона (100 мл на 10 л води).

Що ще почитати: