Як готувати котлети з рибних консервів
Урізноманітнити меню і порадувати своїх близьких можна простими і корисними рибними котлетами. А з консервованої риби можна дуже недорого організувати це смачне блюдо. При достатньому досвіді воно цілком може стати «коронним». Ще один плюс – його швидкість, якщо рибні консерви під рукою, за півгодини можна організувати приголомшливий вечерю.
Ось кілька рецептів приготування котлет з рибних консервів з наочними фото господиням на замітку.
Інгредієнти | Кількість |
---|---|
консервована в маслі сайра - | 1 банку |
вівсяні пластівці - | 60 г |
цибулю - | 1 головка |
яйце - | 2 шт. |
олія соняшникова - | 2 ст. ложки |
паніровка (панірувальні сухарі) - | за смаком |
сіль, чорний перець - | за бажанням |
Час приготування: 20 хвилин | Калорійність на 100 грам: 236 Ккал |
Нашаткувати цибулю і відправити на сковороду пассероваться – не більше 5 хвилин. Банку консервів розкрити, злити олію, вміст розім'яти, видаливши, якщо вони там присутні, великі кістки.
Додати до риби лук зі сковороди, вівсяні пластівці, яйця. Все посолити і поперчити, якісно перемішати. Сформувавши котлети невеликого розміру і, обваляти в сухарях, відправити на сковороду, розігріту з маслом.
Обсмажувати з обох сторін і відправити готову страву на тарілку.
Котлети з рибної консерви з морквою
Для різноманітності і зниження калорійності страви можна додавати в рибні котлети з консерви різні овочі. Дуже смачними виходять котлети з морквою. Для тих, хто рахує калорії, краще замінити рибні консерви в олії на такі ж, але у власному соку.
Інгредієнти:
- консервована риба (тунець, сайра, сардина, минтай і т. п.) – 1 банка (240 г);
- цибуля – 1 невелика або 1/2 шт. великої головки;
- морква – 1 коренеплід невеликого розміру;
- яйце – 1 шт.;
- рис (крупа) – 110 гр.;
- запашний перець, сушена зелень, сіль – за бажанням.
- рослинне масло – 1 або 2 стіл. ложки;
- паніровка (панірувальні сухарі).
Час приготування – 35 хвилин.
Калорійність – 182 ккал/100 р.
Рис відправити отвариваться на плиту. В цей час на тертці натерти моркву, цибулину дрібно нарізати або теж подрібнити на тертці. Відкрити банку консервів, масло злити, рибу відокремити від крупних кісток (якщо це необхідно) і покласти в миску.
Туди ж додати цибулю з морквою, відварений рис. Подрібнити блендером або виделкою, розбити яйце і додати спеції. Після все ретельно перемішати. На сковороду влити масло і поставити розігріватися на вогонь, з котлетної маси сформувати котлети, і, обвалявши їх у паніровці, відправити на сковороду.
Обсмажені з обох сторін котлети з рибної консерви з морквою викласти на тарілку.
Котлетки з консервованої риби з рисом і картоплею
Смачні і ситні котлетки виходять з рибних консервів з картоплею і рисом. Як гарнір до такої страви відмінно підійдуть тушковані овочі. Можна брати будь-які консерви. У цьому рецепті використовується сайра.
Інгредієнти:
- консервована в маслі сайра – 1 баночка (240 г);
- картоплини – 4 шт. середнього розміру;
- рис (крупа) – 110 р.;
- паніровка (сухарі панірувальні);
- сіль, сушена зелень і чорний мелений перець – за бажанням.
- масло рослинне – 1 або 2 ст. ложки (на смаження).
Час приготування – 40 хвилин.
Калорійність – 217 ккал/100 р.
Тепер розглянемо, як готуються рибні котлети з консервів з рисом і картоплею. Отже, картоплю помити, почистити, покласти в каструлю з водою і відправити на плиту – варитися. Принагідно ставимо на плиту каструльку води з рисом – рис необхідно відварити.
В цей час банку сайри відкрити, дістати з масла сайру, вийняти кістки і покласти рибу в глибоку миску. Туди ж відправитися відварений рис і зварена картопля, яку бажано попередньо нарізати на невеликі кубики.
Після чого все подрібнити виделкою або за допомогою блендера. Далі все поперчити і посолити, додати зелені. Якісно перемішати і з готової маси сформувати котлетки середньої величини.
Після, розігріти сковороду з маслом, котлети, обваляти в сухарях, смажити до утворення скоринки з обох сторін ніжно-золотистого кольору.
Читайте як приготувати ескалоп з свинини — це смачне, підсмажене м'ясо з хрусткою скоринкою.
Салат з овочів можна готувати в будь-який час року. Читайте наші поради.
Сирна запіканка з родзинками — найкращий десерт для тих, хто стежить за своєю фігурою.
Котлети з консервованої сардини з рисом
Традиційним гарніром для рибних котлет вважається рис, але, оскільки в складі цих котлет вже є рис, оптимально буде подавати їх з овочами або картопляним пюре.
Інгредієнти:
- сардина, консервована в олії – 1 банка (на 240 р.);
- цибулина – 1 шт. (дрібна);
- рис – 110 гр.;
- картопля – 1 шт.;
- олія (для смаження) – 1 або 2 стіл. ложки;
- паніровка (панірувальні сухарі);
- перець запашний, сіль – за бажанням.
Час приготування – 35-40 хвилин.
Калорійність – 205 ккал/100 р.
Рис з водою поставити на вогонь отвариваться, також поставити варити картоплю.
Почистити і дрібно нашаткувати цибулину.
Сардини розкрити, дістати з масла. Шматки риби перекласти в глибоку чашку, заздалегідь видаливши великі кістки.
Після того, як рис отварится, додати його до риби, туди ж покласти нарізану цибулю і розмолоти все виделкою або блендером.
В отриману масу додати натерту варену картоплину, далі поперчити і посолити, якісно перемішати і сформувати котлети.
Сковороду поставити на плиту, налити в неї масло і відправити на неї смажитися котлети, попередньо обвалявши їх у паніровці.
Прожарені з двох сторін, рум'яні рибні котлети з консерви сардини з рисом, зняти зі сковороди.
Приємного апетиту!
Котлети з консервованої горбуші з манкою
Для цього рецепта можна брати горбушу у власному соку, а можна взяти консервовану горбушу в маслі – котлети з такої рибки будуть більш соковитими. З іншого боку, калорійність такого блюда буде вище.
Інгредієнти:
- консервована горбуша (натуральна) – 1 баночка;
- цибулина – 1 шт. невеликого розміру;
- манка – 130-180 р.;
- яйце – 2 штуки;
- паніровка (панірувальні сухарі);
- рослинне масло – 1-2 ст. ложки (для обжарювання);
- перець, сіль – за смаком.
Час приготування – 40 хвилин.
Калорійність – 192 ккал/100 р.
Почистити і подрібнити цибулину – ножем або на тертці. Консерви розкрити, злити масло. Видалити великі кістки, якщо це необхідно, і рибку покласти в глибоку чашку. Додати туди цибулю, манку, додати яйця.
Все перемішати, подрібнити блендером або виделкою, залишити на півгодини, щоб манка набухла. З отриманої маси сформувати котлети, обкачати їх в паніровці. Налити в сковороду масло, розігріти, покласти на неї напівфабрикати.
Обсмажувати котлети з двох сторін, поки не утворилася рум'яна кірочка. Котлети з рибних консервів горбуші з манкою готові до подачі!
Підказки початківцям кулінарам
Будь-яке блюдо, навіть таке просте, як рибні котлетки з консервів, має свої тонкощі приготування. Ось кілька нюансів, які, можливо, стануть в нагоді тим, хто ще ніколи їх не готував:
- Подрібнюючи в мисці рибу з добавками (картоплею, рисом), краще скористатися блендером – вийдуть більш ніжні і повітряні котлетки, крім того, це не потребує таких зусиль і часу, як подрібнення вилкою;
- Котлети можна не тільки смажити, але і запікати в духовці, так у них буде менше масла і залишиться більше вітамінів;
- Більш ніжний смак котлет виходить, якщо яйце розбивати не у котлетну масу, а попередньо збити в окремій чашці. Не варто збивати до стану піни, головне, щоб білок і жовток змішалися;
- При формуванні котлет, щоб маса не чіплялася до рук, рекомендується їх періодично опускати в чашку з холодною водою;
- Зливати масло від консервованої риби краще не на викид, а в окрему мисочку – його можна додати в загальну масу, якщо вона вийшла дуже сухий і щільною;
- Якщо цибуля не вийшло нарізати досить дрібно, можна відправити його хвилин на 5 пассероваться в сковороді. Тоді він стане м'якше, легко измельчится у складі котлетної маси;
- Замість сухарів для панірування відмінно підійде борошно або манка. Також їх можна додати в котлетну масу, якщо вона вийшла рідкуватий і котлети погано формуються.
До котлет з рибних консервів можна приготувати також нехитрий соус сметанний або з томатною пастою. Смачні рибні котлети, напевно, оцінять домочадці, а швидкість і простота їх виготовлення з консервованої рибки точно сподобається господиням.