22 май 2019 1 516

Як красиво сервірувати стіл на Новий рік 2019

Земляна Свиня воліє всі відтінки жовтого кольору, але тільки натуральні, природні. Їй по душі і всі осінні кольори: зелений, помаранчевий, червоний, бордовий. Щоб заслужити прихильність символу наступаючого року, слід використовувати цю гаму кольорів в оформленні приміщення, столу і, звичайно, в святкових вбраннях.

Що сподобається Земляний Свині – символу року

Свині не чужа любов до розкоші, багатства. Не обов'язково одягати на себе діаманти, але дорогі прикраси, відповідні до стильному поряд, будуть цілком доречні. Відмінно підійде і красива біжутерія або намисто з натуральних каменів.

Для прикраси приміщення і столу краще використовувати аксесуари природного походження: букети з сухих квітів, гілочки ялинки, фрукти, свічки. Хоча Свиня віддає перевагу простоті і не шанує мішуру і перебір з кількістю прикрас, золото їй подобається.

Можна прикрасити ялинку золотими кульками, повісити на стіни чи двері вінки з ялинових гілок з золотими стрічками. Обов'язково потрібно мати в кімнаті зображення символу року. Це можуть бути м'які іграшки, сувеніри, подушки і посуд із зображенням свинки.

До подарунків теж варто поставитися з особливою увагою. Слід врахувати схильність Свині до практичності, домовитості. Але і про її любов до багатства і розкоші не варто забувати. Можна об'єднати ці поняття і подарувати золоту свиню-скарбничку. Дітям сподобаються подарунки з символом року: іграшки, постільну білизну з принтом, одяг.

Свиня знає толк у смачній їжі, прагне до статку, відчуває потребу в цікавих співрозмовників. Щоб удача і достаток супроводжували родині весь рік, варто постаратися догодити Свиню, накривши багатий і щедро прикрашений стіл. Зустрічати Новий рік слід в компанії найближчих людей.

Сервіровка за правилами

Правильна сервіровка – половина успіху при організації святкової вечері. Скатертина повинна бути чистою і ідеально випрасуваний. Довжина від країв скатертини повинна становити не менше 25 см і бути не нижче сидіння стільця. Короткі краю виглядають негарно, а занадто довгі заважають сидить. Бажано, щоб у кожного присутнього за столом було близько 80 см довжини стола. Це дозволить вільно користуватися приладами, не заважаючи сидить поруч.

Існують досить суворі правила порядку розстановки і розташування посуду на столі. Спочатку ставлять тарілки, потім укладають прилади і тільки після цього поміщають на стіл кришталь або скло. Тарілки ставляться один на одного: внизу — для гарячого, зверху — для закусок. Вилку розташовують зліва від тарілки, зубчиками вгору.

Ніж – з правого боку лезом до посуді. Десертну ложку кладуть поруч з ножем. На тарілку кладуть полотняну серветку, згорнуту або складену у вигляді якої-небудь фігури. Якщо серветки паперові, то їх кладуть на стіл, куточком під тарілку. Келихи, чарки і стакани ставляться праворуч від тарілок. На середині столу розташовують набори для спецій.

На фото — правильне розташування приладів:

Для великої компанії краще влаштувати фуршет, коли гості не сідають навколо столу, а підходять, беруть тарілку й виделку, накладають собі сподобалося блюдо. У цьому разі страви ставляться по всій довжині столу, тарілки ставлять стопками на край, прилади кладуть поруч.

Скатертина і серветки

Не варто думати, що на скатертину ніхто не зверне увагу, якщо стіл буде заставлений наїдками і прикрашений різними новорічними атрибутами. Вона грає важливу роль у створенні загального стильового рішення, тому до вибору варто підійти виважено.

Бажано, щоб скатертина та серветки були з натуральних тканин: бавовни, льону, рослинного шовку, рогожки.

Лляні скатертини вважаються дорогим аксесуаром. Вони виглядають дуже презентабельно і відмінно підходять для урочистих заходів. Бавовняні – більш бюджетний варіант, але додаткові прикраси у вигляді принта, вишивки, ажурних вставок надають скатертини святковий ошатний вигляд.

Скатертини з шовку виглядають дуже привабливо завдяки декоративним властивостям тканини. Рогожка або джут — це на перший погляд простакуватий матеріал. Але скатертину з цієї тканини може виглядати дуже органічно при відповідному антуражі і сервіруванні.

Безпрограшний варіант – біла накрохмалена скатертина. Завжди виглядає урочисто і доречно. Можна посередині столу покласти широку смугу кольорової тканини, однотонний або з орнаментом, і серветки з того ж матеріалу. Якщо хочеться накрити стіл чим-небудь більш оригінальним, варто вибрати однотонну скатертину: жовту, помаранчеву, червону.

Серветки бажано взяти контрастні або в тій же кольоровій гамі. Можна використовувати серветки з новорічною тематикою, тканинні або паперові. Скатертина теж може бути з новорічним малюнком. У цьому випадку варто проявити обережність з вибором і кількістю прикрас, інакше стіл буде виглядати незграбно.

Полотняні серветки, можна згорнути в трубочку і протягнути в спеціальне кільце. Оригінально складені серветки стануть додатковим прикрасою столу. Існує безліч способів складання паперових і полотняних серветок. Для початківців не варто вибирати занадто складні способи, так як серветки навіть у складеному вигляді повинні бути акуратними, відпрасованими і чистими. Ось пара прикладів складання серветок:

Ялинка

  1. Скласти серветку навпіл з горизонтальним згином.
  2. Верхній лівий нижній кут накласти на правий нижній кут. З лівого боку вийде трикутник.
  3. Скласти трикутник навпіл.
  4. Правий нижній кут накласти на лівий. Вийде трикутник.
  5. Скласти трикутник навпіл.
  6. Поставити фігурку вертикально.

Рибка

  1. Серветку скласти по діагоналі кутом вниз.
  2. Нижній кут загніть вгору до згину.
  3. Верхні кути загніть вниз на 45º.
  4. Обидві сторони загнути до вертикальної лінії посередині фігури.
  5. Перевернути.

Можна акуратно скласти полотняну серветку у вигляді банта або віяла і закріпити за допомогою спеціального кільця. До вибору кільця для серветок теж слід підійти творчо. Для створення святкового настрою підійдуть кільця фантазійні, із зображенням новорічних персонажів. Можна виявити мистецькі таланти і зробити аксесуари самостійно з підручних засобів.

Красива посуд на святковому столі

У кожної господині є красива і дорога посуд для святкових застіль. Новий рік – відмінний привід порадувати себе і гостей витонченим порцеляною і дзвінким кришталем. Але це веселий і безтурботний свято. Для створення відповідного антуражу можна поставити на стіл посуд з яскравими малюнками, що зображують веселі сценки, ялинкові прикраси, новорічних персонажів.

Симпатично виглядають салатники у формі ялинок, дзвіночків, зірочок. Для різноманітних закусок можна використовувати страви, розділені на кілька секцій. Це зручно і практично. Фрукти красиво будуть виглядати на багатоярусних декоративних вазах. Не варто забувати і про додаткові аксесуари сервірування. Набори для спецій, серветниці, кільця для серветок, маслянка – всі ці предмети можуть стати декоративними елементами оформлення застілля.

Для шампанського традиційно в Новий рік використовують кришталеві келихи. Це красиво і урочисто. Але зараз у продажу величезний вибір келихів для шампанського: з гравіюванням, веселими малюнками, з кольорового скла. Стакани для соку або газованої води можна підібрати тематичні або різнокольорові.

Також читайте, що приготувати на Новий рік 2019.

Тут ви знайдете безліч рецептів різноманітних закусок на Новий рік 2019.

Рецепти бутербродів на Новий рік 2019 можна подивитися тут.

Як оформити новорічний стіл

Для зустрічі року Свині можна, наприклад, вибрати сільський стиль. Постелити лляну або з рогожки скатертину, однотонний або з вишитим по краях візерунком. На керамічні тарілки покласти полотняні серветки. Посередині столу поставити глиняну вазу з сухими квітами. Прикрасити стіл виробами із соломи і гілочок. Поставити дерев'яні або глиняні страви з частуваннями. Всі ці атрибути з природних матеріалів створять затишну атмосферу, яка неодмінно сподобається символу наступаючого року.

Можна приділити всю увагу одному персонажу або атрибуту. Це може бути Дід Мороз, сніговик, ялинка, а для найсміливіших – символ року. На стіл, біля тарілок із зображеннями головних героїв ставляться фігурки персонажів, маленькі ялиночки. Дуже симпатично виглядають столові прилади, укладені в маленькі чохольчики у вигляді ялинок, шкарпетки для подарунків, сніговиків і оленів. Посередині столу поставити вази з ялиновими гілками.

На відео — один з варіантів сервірування столу на Новий рік 2019:

Обов'язковою прикрасою новорічного столу повинні бути свічки, фрукти, новорічні солодощі. Апельсини і мандарини з вирізаними на шкірці візерунками і з уткнутими в неї сушеними гвоздичками не тільки прикрасять стіл, але і наповнять кімнату казковим ароматом.

Варіанти сервірування: фото

Що ще почитати: