Як варити варення з агрусу
Агрус є чудовою ягодою для подальшого приготування з неї джему. Це пов'язано з тим, що у складі ягоди знаходиться багато речовин, що сприяють утворенню желе.
До того ж, аґрус дуже корисний як в дорослому, так і в зеленуватому вигляді.
Розглянемо рецепти.
Класичний рецепт
Джем, приготований на зиму на основі класичного рецепту, не займає значного обсягу часу. Тим не менш, він стане чудовою добавкою до чаю і виробів із здобного тіста, будь то конвертики, круасани або булочки.
Для приготування базового крыжовенного джему необхідні:
- Вода звичайна – 500 мл;
- Цукровий пісок – 1, 5 кг;
- Плоди агрусу – 1 кг;
- Горілка.
Будь рецепт, незалежно від його типу, починається з підготовки основних інгредієнтів. В даному випадку це ягоди, які важливо ретельно перебрати, вимити, використовуючи друшляк, а також очистити від зайвої зелені (плодоніжки і сухого хвостика).
Щоб ягоди не почали тріскатися під час варіння, їх слід проколоти голкою. Після взяти невелику кількість горілки, покропити нею на агрус і залишити його в морозильній камері холодильника на ¼ години.
Вода і цукровий пісок в рецепті призначені для того, щоб приготувати сироп. Треба з'єднати їх в посуді, придатної для використання на плиті, і дочекатися кипіння суміші. В отримане викласти аґрус, продовжуючи тримати сироп на вогні.
Але слід пам'ятати, що перемішувати джем під час варіння не можна, можна тільки брати каструлю в руки і акуратно трусити її.
Зняти з вогню, дочекатися остигання. Коли це станеться, встановити в іншій ємності друшляк і перелити туди сироп з ягід. Нагріти і викласти агрус повторно, зменшивши вогонь, закип'ятити.
Остудити, а після чого повторювати такий процес варіння та остужения до 4 разів. Самий останній раз джем повинен варитися близько ½ години. В результаті суміш повинна вийти такою, щоб її крапля, нанесена на будь-яку поверхню, не починала розтікатися.
Варення з агрусу на зиму розфасовують по стерилізованим банкам, а після чого їдять протягом року і роблять з ним випічку.
Найпростіший рецепт
Можна зробити варення з агрусу на зиму і більш просто, використовуючи нижченаведений метод. По-перше, такий рецепт вигідно заощадить час, а по-друге, підходить кожному кулінарного новачкові. Для нього знадобляться:
- Плоди агрусу — 1 кг;
- Цукровий пісок – 200 р.
Починати, звичайно, треба з перебирання ягід, очищення від сухих хвостів і плодоніжок, їх і ретельної промивки через друшляк. Треба дати плодам обсохнути, виклавши їх на кухонне рушник.
В цей раз ягоди треба перетерти, використовуючи дрібне сито і столову ложку, або ж саму дрібну тертку.
В результаті в мисці повинна залишитися лише м'якоть, а над сито – шкірка і насіння.
У пюре з ягід, отримане після перетирання, слід насипати цукровий пісок, потім перенести ємність на вогонь, засікаючи ¼ години. Помішувати дерев'яною ложкою суміш необхідно протягом всієї варіння.
Приготований джем залишається лише розподілити між банок, закрутивши їх.
Варення з агрусу через м'ясорубку на зиму
Щоб не мучитися з перетиранием ягід через сито, можна скористатися відповідною побутовою технікою. Приміром, м'ясорубкою або блендером. Це значно скоротить час приготування крыжовенного джему. Знадобляться:
- Плоди агрусу – 2 кг;
- Цукровий пісок – 2 кг.
Перебравши, очистивши, вимивши і просушивши ягоди, можна переходити до готування. Для цього пропустити їх через мясорубный апарат, помістити в каструлю і відправити на вогонь. Варити слід, включивши дрібний вогонь, ¾ години. До цього часу джем загусне.
Додати до джему цукровий пісок і продовжувати варити на слабкому вогні. Слід виділити на варіння стільки часу, скільки знадобиться для досягнення бажаної консистенції.
Готовий джем з агрусу розфасовують по стерилізованим банкам, прибирають на зберігання в темне місце.
Як варити ласощі з додаванням апельсина
Щоб урізноманітнити крыжовенный джем, можна розбавити звичайні рецепти приготування другорядними інгредієнтами. Приміром, цитрусовим фруктом. Для варення з агрусу з апельсином на зиму потрібні такі компоненти:
- Апельсини – 2 шт;
- Плоди агрусу.
Почати слід з апельсинів, тому як їх очищення від шкірки – досить трудомісткий процес. Не варто забувати також про кісточках, а краще придбати фрукти без них. Агрус перебрати, вимити і очистити.
Обидва провідних інгредієнта занурити в блендер для подальшого збивання. Щоб йому було легше впоратися з перетиранием, можна порізати апельсини.
Додати цукровий пісок і знову збити, а також залишити до тих пір, поки цукор не розчиниться. Отримане розфасувати по банках.
А тут ви дізнаєтеся, як зварити неймовірне за смаком чорничне варення.
Відкривши цю статтю, ви потрапите в світ заготовок з кабачків на зиму. Цей овоч обов'язково потрібно законсервувати!
Варення з агрусу зі смородиною в мультиварці
Урізноманітнити класичний рецепт можна не тільки фруктами, але й іншими ягодами. Наприклад, будь-яким сортом смородини. Так, варення з агрусу на зиму придбає насичений відтінок і кисло-солодкий смак. Для такого джему необхідні:
- Плоди агрусу – 1/2 кг;
- Чорна смородина – ½ кг;
- Цукровий пісок – 800 г;
- Вода звичайна – 800 мл.
Бордовий агрус як слід перебрати, вимити, позбавити його плоди від сухих хвостиків і плодоніжок. Ті ж самі процедури стосуються ягід чорної смородини.
У мультиварочную чашу занурити склянку цукрового піску і воду, встановити режим варіння і залишити до закипання. Після чого засипати смородину і агрус, залишити на ¼ години.
Після закінчення зазначеного строку ягоди агрусу лопнуть, треба додати до них залишився цукровий пісок і продовжити варіння. Залишити на ½ години, але регулярно перевіряти, помішувати і прибирати утворену піну.
Якщо нанести краплю варення з агрусу на будь-яку холодну поверхню, і вона розповзеться, значить, джем ще не готовий. Крапля повинна приймати стійкий стан.
«5-хвилинка» — рецепт для дуже зайнятих господинь
Ще один простий рецепт варення з агрусу для тих, хто трепетно ставиться до свого вільного часу. Крім легкості, його головною перевагою можна виділити збереження всіх вітамінів та інших поживних мікроелементів.
Для приготування 5-хвилинного варення з агрусу необхідні такі інгредієнти, як:
- Цукровий пісок – 600 г;
- Натуральний яблучний сік – 50 мл;
- Плоди агрусу – 1 кг.
Звичайним чином підготувати ягоди до приготування джему, перебравши їх, помивши і висушивши.
Всипати в каструлю цукровий пісок і розбавити соком яблука. Потім приєднати ягоди, і довести суміш до теплого стану, накривши кришкою. Як тільки буде досягнута потрібна температура, залишити на вогні ще на 3-5 хвилин.
Готовий джем з агрусу швидкого приготування розсортувати по стерилізованим банкам.
Поради господиням
Щоб не мучитися з довгою промиванням ягід, їх можна помістити в друшляк і сполоснути водою.
Можна поєднувати в джемі ягоди, які різні за смаковими відчуттями. Наприклад, кислі з солодкими.
Перемішувати джем бажано за допомогою дерев'яної ложки, таким чином, він збереже більше поживних речовин.
Щоб варення з аґрусу точно не зіпсувалося, перед закручуванням слід додати у банку ложку цукру, не замішуючи з іншою масою.
Варити варення на зиму в алюмінієвому посуді не можна, так як вона може окислитися.
Баночки з джемом з агрусу на зиму – просто необхідна річ на кухні будь-якої господині:
- Його можна класти в чай, замінюючи тим самим цукор;
- Завдяки джему виходить відмінна начинка для випікання;
- Є різні варіанти рецептів, які поєднують в собі аґрус та інші ягоди або фрукти;
- Хоча будь-яке варення роблять тільки із стиглих ягід, аґрус можна використовувати і в недоспелом вигляді. Так, він все одно буде мати масу корисних властивостей;
- При приготуванні є можливість варіювати кількість цукру, змінюючи калорійність.