Дивовижні класичні сирники з сиру: рецепти та поради
Сирники популярні у багатьох слов'янських народів. Це національне блюдо росіян, українців і білорусів.
Винайшли їх економні господині, яким шкода було викидати кисле молоко. З нього робили сир і пекли сирники.
Дуже часто зустрічається інша їх назва – сирник. Це вироби у вигляді коржів з сиру, невеликої кількості борошна, яєць і цукру, обсмажені в рясному кількості соняшникової олії.
Існують рецепти з додатковими інгредієнтами: родзинками, яблуками, грушами, свіжими і сушеними ягодами. Вони збагачують смак традиційного блюда.
Чим сирники заслужили любов до себе?
Сир – основний інгредієнт сирників — дуже корисний продукт. Однак не всім людям, особливо дітям, він по душі. Та й часте вживання цього багатого на кальцій молочного продукту набридає.
Щоб урізноманітнити меню і ввести молочний продукт в раціон дітей, був придуманий рецепт особливих коржів з сиру. Існує думка, що государ Петро I не мислив без сніданку апетитних сирничків зі сметанкою.
Способи приготування
Напевно, немає такої господині, в кулінарній книзі якої чи просто в пам'яті не зберігався б заповітний рецепт приготування рум'яних сирників. Набір продуктів для цієї страви практично завжди однаковий. Але способів приготування існує декілька.
Найчастіше сирники обсмажують на сковорідці, в яку наливається досить багато рослинної олії. Так вони виходять рум'яними, з красивою засмаженою скоринкою. Якщо дотримуватися температурний режим, то вона вийде апетитна, золотиста.
Проте є рецепти, згідно з яким сирні коржики відварюють на пару або запікають у духовці.
Сирники з пароварки відмінно підходять для дитячого чи дієтичного харчування. Плюс до цього рослинна олія не потрібно зовсім. Прекрасний спосіб отримати корисну страву і заощадити кошти.
Безперечною перевагою парових сирників є простота їх приготування. Не потрібно стояти над розпеченою сковородою і перевертати кожну корж в шипящем олії. Достатньо лише розкласти тісто по формах, а решту зробить пар.
У духовці блюдо збереже рум'яну скоринку, але не так буде просякнуте маслом, як при приготуванні на сковороді. Тому такий спосіб приготування оцінять ті, хто стежить за здоров'ям і намагається зменшити кількість смажених продуктів. В духовій шафі можна приготувати одночасно велику порцію сирників.
Інгредієнти | Кількість |
---|---|
Сир - | 350 г |
Яйця курочок - | 3 шт. чи 10 шт. перепелиних |
Сіль - | невелика щіпка |
Цукор - | 2 ст. ложки |
Будь-яке рослинне масло для смаження - | ¼ Склянки |
Борошно - | по половині склянки для тіста і панірування готових сирників |
Час приготування: 40 хвилин | Калорійність на 100 грам: 183 Ккал |
Кожна господиня готує сирника за своїм фірмовим рецептом. Однак для початківців господарок і для прихильниць традиційної кухні краще всього підійде класичний рецепт цієї страви. Якщо дотримуватися всі пункти в точності, то насолоджуватися смачними і корисними сніданками буде ще не одне покоління в родині.
Пропонованим рецептом вже багато років. Готувати з нього нескладно, особливо дивлячись на фото.
- У широку і глибоку ємність потрібно розбити яйця;
- До яйцям додати сіль. Вона потрібна для того, щоб сирники мали збалансований смак. Ще сир чудово взаємодіє з сіллю. Від цього його смак тільки виграє;
- Після солі в миску відправляється цукор. Всі інгредієнти ретельно перемішуються;
- До отриманої суміші додається сир. Все добре перемішується за допомогою ложки або виделки. Для цього процесу блендер не підходить. Необхідно домогтися такої консистенції, щоб у тесті залишалося трохи зерняток сиру;
- Потім в отриману масу додати половину склянки борошна. Ще раз перемішати до однорідної консистенції;
- Другу половину склянки борошна помістити в глибоку піалу. Вона знадобиться для панірування в ній тіста для коржів. Вологими руками набирається невеликий шматочок тіста і його панірують у борошні;
- Викладається на плоску поверхню і ножем або лопаткою формується коржик. Її товщина не повинна перевищувати півтора сантиметрів;
- На сковороду з розпеченим рослинним маслом викладаються вже заздалегідь сформовані вироби. Вогонь повинен бути середнім. Для випікання сирників достатньо 4-5 хвилин на кожну сторону;
- Про готовність сирних коржів інформує апетитна золотава скоринка. Після зняття зі сковороди їх потрібно помістити на паперовий рушник, який вбере надлишки жиру;
- Класичні сирники подаються теплими. В якості соусу до них чудово підійдуть сметана, варення, джем і навіть згущене молоко.
Представляємо вам відео, в якому розглянуто варіант приготування класичних сирничків в мультиварці:
Класичний рецепт пишних сирники з манкою
Зазвичай в сирники додають борошно. Проте як бути, якщо на ринку або в магазині придбаний занадто вологий сир. Сирники, приготовані з нього, за класичним рецептом вийдуть плоскими і в'язкими.
На допомогу прийде всіма улюблена манна крупа. Якщо додати її замість борошна, вона посприяє зв'язування в'язкого сиру. Готовий виріб вийде повітряним, ніжним і дуже смачним.
Отже, для коржів з сиру з манною крупою необхідні такі продукти:
- Сир – одна пачка вагою 200-250 гр.;
- Яйця курячі – 1 шт. або 4шт. перепелиних;
- Борошно – 2-3 столові ложки;
- Манна крупа – 1 столова ложка без гірки;
- Цукор – 3 ст. ложки. Можна замінити цукровою пудрою за смаком;
- Сіль – невелика щіпка;
- Ванільний цукор або ванілін – за смаком;
- Сода, гашене соком лимона – ½ чайної ложки;
- Будь-яке рослинне масло для смаження – ¼ склянки.
Щоб приготувати сирники з цього класичним рецептом, не знадобиться багато зусиль.
- Сир помістити в глибоку миску. Розім'яти виделкою або перетерти блендером;
- Змішати його з усіма сухими інгредієнтами: борошном, манною крупою, цукром, сіллю і ванільним цукром;
- Яйце розбити. Відокремити жовток від білка. Жовток відправити в сирну масу;
- Яєчний білок з невеликою кількістю солі збити в міцну піну. Ввести її в сирне тісто, додавши одночасно гашену соду. Акуратно перемішати рухами зверху вниз. При отриманні дуже густої маси можна додати кілька ложок жирних вершків або сметани;
- Готове тісто потрібно набирати столовою ложкою, змоченою у холодній воді і викласти на добре розігріту сковороду з рослинним маслом;
- Після появи золотистої скоринки, коржі можна знімати з вогню і подавати на стіл.
Смакові якості сирників сильно залежать від використовуваних інгредієнтів. Тому сир і всі інші продукти повинні бути свіжими. Інакше господиня, як би не старалася, ризикує отримати коржі, більше нагадують жорстку підошву.
Про те, як приготувати чудові сирник з манкою і курагою, ви можете дізнатися у відео-ролику нижче:
Секрети досвідчених господинь
Кожна господиня знає маленькі секрети і хитрощі, завдяки яким сирники виходять пишними, високими, ароматними і неймовірно смачними. Ось деякі з них:
- Сирник будуть ніжними та смачними, якщо будуть приготовані з однорідної сирної маси. Краще вибирати сухий сир. Інакше прибирати вологість доведеться додаванням борошна. Вона зробить вироби гумовими;
- Для пишності і м'якості готового продукту яйця з цукром збивають максимально довго;
- Ніжність сирників залежить від кількості борошна. Чим менше їх буде, тим м'якше і ніжніше виріб. Але і повністю відмовлятися від муки не варто;
- Якщо сирні вироби будуть дуже товстими, то сир всередині залишиться вологим і не пропечеться. Тому вони залишаться плоскими і жорсткими;
- Не потрібно багато яєць, інакше тісто вийде рідким. Знову доведеться використовувати зайву муку;
- Потрібно постаратися не переборщити з цукром. Ефективніше їм посипати вже готові сирника;
- Сковороду при смаженні потрібно обов'язково закривати кришкою. Краще, якщо вона буде мати форму купола;
- Якщо випікати коржі в духовці, треба в тісто додати трохи розпушувача або погашеної соди. Так тісто вийде пишніше і м'якше. Після приготування їм потрібно дати відпочити в духовці ще хвилин 10.
Поповніть колекцію своїх рецептів корисним пирогом. Чому корисним? Та тому, що він з малиновим варенням! Рецепт незабутнього пирога з малиновим варенням. А в якості бонусу в статті ще й рецепт самого варення з малини є. Збережіть, щоб не втратити!
Ніжний, казковий і білосніжний торт Рафаелло стане прикрасою будь-якого свята. Тут ми підібрали для вас три кращих його рецепту.
А що це за аромат такий пряний і вабливий? Та це ж яблучка в духовці печуться! Рецептик їх читайте тут. Виходить відмінний десерт, а головне — швидкий і економний.
Звичайно, смак страви залежить від якості використовуваних інгредієнтів і від того, наскільки хороший той чи інший рецепт. Однак досягти досконалості і доставити насолоду членам сім'ї у господині не вийде ніколи, якщо вона не вклала в приготування частинку своєї душі, не передала жменьку своєї любові.